Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hub kompatybilny z Apple Silicon – [POSZUKIWANIA].

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#151 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 738 postów

Napisano 06 lutego 2024 - 11:46

Tu jasno piszą przecież, że ten port USB-C jest "w standardzie data transfer" - monitora nie podłączysz - jedyna opcja to HDMI. Takie huby mają jedną wadę - albo muszą mieć cały czas zasilanie (czyli mordują baterię ładując 24/7) albo trzeba je odłączać (bo bez zasilania same się zasilają z laptopa. To stacjonarnej pracy warto albo zabezpieczyć baterię przed ładowaniem na maksa (programem typu aldente) albo mieć hub z wyłącznikiem albo pilnować. 

#152 myapplefan

myapplefan
  • 9 postów

Napisano 06 lutego 2024 - 13:54

Tu jasno piszą przecież, że ten port USB-C jest "w standardzie data transfer" - monitora nie podłączysz - jedyna opcja to HDMI. Takie huby mają jedną wadę - albo muszą mieć cały czas zasilanie (czyli mordują baterię ładując 24/7) albo trzeba je odłączać (bo bez zasilania same się zasilają z laptopa. To stacjonarnej pracy warto albo zabezpieczyć baterię przed ładowaniem na maksa (programem typu aldente) albo mieć hub z wyłącznikiem albo pilnować. 

polecasz cos? nie wiem ale nie jestem przekonany do tego kabla hdmi :D
może jakiś hub z DisplayPortem, albo właśnie który obsłuży usbC ?

#153 raqq

raqq
  • 134 postów

Napisano 06 lutego 2024 - 20:14

polecasz cos? nie wiem ale nie jestem przekonany do tego kabla hdmi :D
może jakiś hub z DisplayPortem, albo właśnie który obsłuży usbC ?

Ja mam hub Satechi – USB-C Slim Multi-port With Ethernet Adapter, podłączony do niego monitor 31" 4K po hdmi. Wszytko śmiga w rozdzielczości natywnej (3840x2160). 

Kabel hdmi dostarczono mi wraz z monitorem, dlatego jest pewność, że działa prawidłowo. Jeżeli ty takiego nie masz kupując upewnij się, że obsługuje 4K/60Hz.

Ja mam hub Satechi – USB-C Slim Multi-port With Ethernet Adapter

#154 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 738 postów

Napisano 06 lutego 2024 - 22:02

Ja polecam monitor z USB C. Załatwia mi zasilanie, obraz i połączenie akcesoriów USB (mikrofon, kamera, głośniki). Jak potrzebuję więcej (Ethernet, SD , USB) to mam hub OWC i jego nie polecam (raz działa, raz nie, grzeje się i kradnie prąd) 

#155 myapplefan

myapplefan
  • 9 postów

Napisano 07 lutego 2024 - 08:09

Ja mam hub Satechi – USB-C Slim Multi-port With Ethernet Adapter, podłączony do niego monitor 31" 4K po hdmi. Wszytko śmiga w rozdzielczości natywnej (3840x2160). 

Kabel hdmi dostarczono mi wraz z monitorem, dlatego jest pewność, że działa prawidłowo. Jeżeli ty takiego nie masz kupując upewnij się, że obsługuje 4K/60Hz.

Ja mam hub Satechi – USB-C Slim Multi-port With Ethernet Adapter

Dzięki, dzisiaj przychodzi ten zenwire zobaczymy czy to będzie działać. 

kabel oczywiście dostałem z monitorem - ale nigdzie nie mogę wyczytać czy to jest w standardzie 2.0 - zobaczę co wyjdzie jak podepnę

Ja polecam monitor z USB C. Załatwia mi zasilanie, obraz i połączenie akcesoriów USB (mikrofon, kamera, głośniki). Jak potrzebuję więcej (Ethernet, SD , USB) to mam hub OWC i jego nie polecam (raz działa, raz nie, grzeje się i kradnie prąd) 

Monitor oczywiście mogłem z usbC - wtedy byłby większy problem z hubem haha, bo nadal nie znalazłem czegoś co obsłuży po porcie usb monitor.

zasugerowałem się opiniami i recenzjami jednego - i akurat ten nie ma :( nie będę juz. nic wymieniać.. 

#156 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 738 postów

Napisano 07 lutego 2024 - 10:04

Monitor przez USB-C obsłużą huby TB3/TB4 z wyjściami TB - takie wyjście jest kopią tego z komputera. Natomiast huby USB-C mają zwykle tylko USB-C z danymi (5 lub 10G) oraz na zasilanie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych