Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprzęt do audio - Apple music.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rimski

rimski
  • 4 postów

Napisano 25 grudnia 2020 - 20:36

Witam

 

Korzystam z Apple music na Iphone 8 lub 5s (tego 5s trzymam w zasadzie tylko dla tej funkcjonalności). Dźwięk na głośniki wysyłam przez BT - albo na małego JBLa albo na zestaw stereo.

Niestety, w przypadku „dużych” głośników słyszę istotne pogorszenie jakości dźwięku (odbiornik audio TPLink). Podczas podłączenia telefonu bezpośrednio do wzmacniacza dźwięk jest lepszy.

Szukam więc innego rozwiązania, które pozwoli na sterowanie biblioteką muzyczną „na odległość”.

1. Pomyślałem aby podłączyć iphone 5s na stałe do wzmacniacza i ładowarki. Wtedy ten telefon byłby klientem Apple music. Niestety nie bardzo wiem jak sterować (czy w ogóle się da) tym telefonem za pomocą iphone 8. Próbowałem uaktywnić opcje „przełączniki” ale nie byłem w stanie sensownie ogarnąć tej funkcjonalności. Czy jest możliwość „przyjaznego” dla użytkownika sterowania jednym iphone’m za pomocą drugiego?

 

2. Wykorzystanie starszej wersji Apple TV (można kupić za już niezbyt wielkie pieniądze). Tylko chciałbym mieć możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki bez konieczności włączania TV - za pomocą iphone. Da się to tak wykorzystać? (nie posiadam apple TV więc zupełnie nie wiem jakie ma możliwości). Dodatkowo apple TV mogłoby mi strumieniować muzykę z serwera NAS...

 

3. Wykorzystanie Air Play (najlepiej 2). Czy są jakieś odbiorniki Air Play? Kupowanie HomePoda byłoby trochę przesadą (nawet nie wiem czy ma to wyjście audio).

 

4. Może jakieś inne sensowne rozwiązanie?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2020 - 21:17

Ja mam Sonosy i działa. Z telefonu steruję.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 25 grudnia 2020 - 22:03

1. Nie kojarzę niczego sensownego w tym temacie. 
2. Chyba najlepsza opcja. Możesz też poszukać AirPort Expressa - pamietam, że one mają bardzo dobry przetwornik dźwięku (kiedyś czytałem gdzieś test wykonany pod katem jakości audio). 
3. Są jakieś odbiorniki, ale poza AirPortem z niczego nie korzystałem, nie znam, nie wiem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 rimski

rimski
  • 4 postów

Napisano 25 grudnia 2020 - 22:19

2. Airport expres praktycznie ma podobną cenę co Apple TV 3... Wada ATV jest konieczność zastosowania przetwornika DAC... Chyba, że tam jest jakieś wyjście liniowe (nie znam tych urządzeń)? Czy da się sensownie obsługiwać Apple TV 2 lub 3 za pomocą iphona, bez włączania TV?

 

3. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy, że można z iphone zrobić klienta AirPlay2 ale nie udało mi się więcej info znaleźć w necie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych