Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uchwyt na monitor na ścianę NIE Vesa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2020 - 18:40

Cześć wszystkim,

 

Zakupiłem 34 calowy monitor Philipsa do pracy na HomeOffice, ale potrzebuję monitor przenosić do miejsca pracy (tam go stawiam na stopkę) i chcę go po pracy odwiesić na ścianę żeby po prostu tam spoczytał lub będzie do niego podłączony PC. Gdyby praca była w tym samym miejscu co monitor będzie wisiałna ścianie to nie problem. Kupuję za 150zł wieszak VESA 10x10 i voila. Ale taki wieszak przykręca siędo monitora na 4 śruby czego codzienne robienie byłoby irracjonalne. Do tego po roku gwint w monitorze by się zjechał. Dlatego może macie jakieś inne propozycje? Stopka trzyma się montora na takie wypustki. Niestety jak widzę każda firma ma inne, co pewnie utrudnia sprawę. Widziałem kilka wieszaków do monitorów Dell, ale nigdy do innej marki. Jakieś może propozycje jak sprawić żebym za dnia zawieszał na stopkę a po 17 odwieszał na ścianę w nieupierdliwy sposób?

 

Z góry dziękuję za pomoc. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2020 - 18:43

Generalnie VESA po to istnieje, żeby być standardem, a nie właśnie 'każda firma ma inne'.
Ciężko będzie znaleźć, myślę. Ewentualnie poszukaj VESA na zaczep, nie śrubę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudnia 2020 - 18:56

Generalnie VESA po to istnieje, żeby być standardem, a nie właśnie 'każda firma ma inne'.
Ciężko będzie znaleźć, myślę. Ewentualnie poszukaj VESA na zaczep, nie śrubę.

Tylko, że VESA to są śruby w rozstawie 7,5x7,5 lub 10x10, lub 20x20 lub 40x40. Nigdzie nie znalazłem opcji na zaczep. A nawet jakby było to dużo nie zmieni. Zdarzają się czasem takie zaczepy które się wkręca do TV/monitora na standard VESA i to ma takie wypustki i się na wieszaku kładzie tak jak szafkę wiszącą. Czyli od góry nakłada i tak samo można łatwo zdjąć (lub przez pomyłkę zwalić). Tylko wciąż mam coś wpięte w monitor czyli muszę to zdjąć żeby przyczepić do podstawki. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych