Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co wybrać Nowy iPad Air czy MacBook Air z M1?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 20:31

Hej,

 

Sprawa prosta budżet około 5500 PLN 

 

Głównie sprzętu używam do przeglądania YT, Facebook, Wiadomości e-mail.

Najbardziej zależy mi na bazie moich fotek mam ich ponad 20 tys i niestety muszę je jakość wgrać do iCloud.

 

O ile z MacBook mogę to zrobić z aplikacji, nie wiem jak jest na iPad, czy jeżeli kupie pendrive to mogę zaimportować je do nowego iPada Air i następnie synchronizować z chmura?

 

Interesuje mnie tylko nowy sprzęt, przy zakupie iPada obowiązkowo musze dokupić klawiaturę.

 

Co polecacie?

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2020 - 20:44

Można wgrać te zdjęcia z poziomu iPada. Oczywiście niezbędna jest pamięć z USB-C, ewentualnie przejściówka na USB-A. Obsługiwane formaty plików to FAT32, exFAT, HFS+ (kronikowany) i APFS.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 21:01

W cenie Macbooka to możesz mieć iPada i klawiaturę. Jeśli tylko rozrywka i mail, to bym brał iPada - lepszy w łóżku. Ale sam bez Macbooka bym nie dał rady - mam ipada Air z klawiaturą Logitech i to nie to samo.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2020 - 21:05

lepszy w łóżku.

Ludzie to mają czasem szalone preferencje. ;-)

Ale tak, do rozrywki iPad wygodniejszy. Do tego piórko i klawa Logitecha i można prawie wszystko.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 10 grudnia 2020 - 21:20

  • freakzz lubi to

#5 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 21:07

Ja jednak wole kobiety. Ale moze nie jestem na czasie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#6 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 21:27

ok, tylko czy możecie mi potwierdzić na 100% czy po podłączeniu pendrive mogę z pendrive skopiować foto do iPada i bez problemu zapiszą w chmurze?



#7 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 grudnia 2020 - 22:11

Mam Macbooka Pro, niedługo także Air z M1 oraz iPada Pro. Tablet Apple to super sprzęt, ale do konsumpcji treści, Netflixa, gazet itp., a nie do normalnej pracy. Magic Keyboard (1500 zł!) to niezła klawiatura, ale nie ma startu do Macbooka z większym gładzikiem. Praca na ipadowym MK jest po prostu niewygodna.

 

Może za rok, dwa, trzy, kiedy udoskonalą iOS i zrobią większy gładzik + klawisze funkcyjne, iPad będzie mógł zastąpić Macbooka. Ale na dziś brałbym laptopa. Zaletą iPada Pro jest 120Hz, ale Air ma, jak wiadomo, 60Hz, więc nie ma tej przewagi.

 

Ale co kto lubi ;-) Ja pracowałem na iPadzie przez tydzień, kiedy MBP był w serwisie, i nie było to zbyt przyjemne.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 10 grudnia 2020 - 22:11

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#8 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 22:17

Mam Macbooka Pro, niedługo także Air z M1 oraz iPada Pro. Tablet Apple to super sprzęt, ale do konsumpcji treści, Netflixa, gazet itp., a nie do normalnej pracy. Magic Keyboard (1500 zł!) to niezła klawiatura, ale nie ma startu do Macbooka z większym gładzikiem. Praca na ipadowym MK jest po prostu niewygodna.

 

Może za rok, dwa, trzy, kiedy udoskonalą iOS i zrobią większy gładzik + klawisze funkcyjne, iPad będzie mógł zastąpić Macbooka. Ale na dziś brałbym laptopa. Zaletą iPada Pro jest 120Hz, ale Air ma, jak wiadomo, 60Hz, więc nie ma tej przewagi.

 

Ale co kto lubi ;-) Ja pracowałem na iPadzie przez tydzień, kiedy MBP był w serwisie, i nie było to zbyt przyjemne.

 

Powiem tak, czego nie wybiorę to w sklepach tego nie ma... okropne czasy... człowiek chce kupić a półki w sklepie puste...



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2020 - 23:24

ok, tylko czy możecie mi potwierdzić na 100% czy po podłączeniu pendrive mogę z pendrive skopiować foto do iPada i bez problemu zapiszą w chmurze?

Będzie. Bez problemu, pod warunkiem, że spełnisz wymagania, o których wcześniej wspomniałem.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 11 grudnia 2020 - 00:02

Panowie i Panie...

 

Ok a między iPad Air z nowym prockiem M1 a  iPad Pro 11 cali, Wi-Fi + Cellular?

 

Dokupię sobie klawiaturę, mam w szafie MagicMouse i co Wy na to?

 

czy zamiast iPada Pro wybrać MacBooka Air?



#11 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 11 grudnia 2020 - 00:08

Jaki iPad Air z M1?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#12 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 11 grudnia 2020 - 00:09

Jaki iPad Air z M1?

 

ups co ja bredzę... miałem na myśli nowego iPad Air z 2020 który niby już jest, a nigdzie go nie ma...



#13 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 13 grudnia 2020 - 14:50

Panowie i Panie wybrałem MacBook'a Air z M1 w najniższej opcji, myślę że do przeglądania Internetu, zdjęć będzie wystarczający.

 

Chwile temu jedne z większych resselerów w Polsce miał dostępne sztuki, zamówiłem mam nadzieję, że nie był to błąd na ich stronie.


  • freakzz lubi to

#14 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 grudnia 2020 - 15:19

Panowie i Panie wybrałem MacBook'a Air z M1 w najniższej opcji, myślę że do przeglądania Internetu, zdjęć będzie wystarczający.

 

Chwile temu jedne z większych resselerów w Polsce miał dostępne sztuki, zamówiłem mam nadzieję, że nie był to błąd na ich stronie.

 

Miał, bo też chciałem kupić, ale się wahałem czy nie wolę srebrnego :P We wtorek będziesz mieć


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#15 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 13 grudnia 2020 - 15:29

Miał, bo też chciałem kupić, ale się wahałem czy nie wolę srebrnego :P We wtorek będziesz mieć

 

Pomimo całego wątku, to nie ukrywam że na moje postawione pytanie sam musiałem sobie odpowiedzieć :D

Jestem ciekaw jakie niesie nowości ze sobą procesor i system, na mac os nie pracowałem z 2 lata...

 

Tak na marginesie liczę, że Apple pójdzie w stronę swojej okienkowej konkurencji i na tabletach uruchomią system MacOS - połączenie mobilności (LTE/5G) i pełnej kompatybilności, ponieważ pomimo zmian w iOS i iPADOS to jeszcze sporo można zrobić dobrego.



#16 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 grudnia 2020 - 16:04

Ale nie o tym jest ten wątek, a zaraz się zrobi dyskusja na 3 strony.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych