Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zamiana iMaca 27 z 2011 na mac mini


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:15

Witam serdecznie ,chciałem zmienić mojego wysłużonego już iMaca 27 z 2011 na coś nowszego.Patrzyłem na imaca 27 5k ale są drogie i żeby przykładowo zmienić dysk ,wyczyścić ,zmienić pastę trzeba go rozklejać a to kłopotliwe.Znajomy podsunął mi pomysł bym kupił sobie maca mini i dokupił monitor jaki mi się podoba.Wydaje mi się to świetnym pomysłem ponieważ dysk ssd można kupić teraz bardzo tanio i samemu zmienić a i konserwacja będzie bardzo łatwa.Pytanie tylko na jakiego maca się zdecydować.Nie mam kompletnie z nimi doświadczenia.Używany będzie tylko do pracy z programami typu libre itp ,przeglądania internetu oraz filmów.Nie chcę wydawać nie wiem jakich pieniędzy ale długa możliwość aktualizacji by się przydała.Jeśli warto do jakiegoś modelu dołożyć np to oczywiście bym to zrobił także proszę Was o jakieś propozycje.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Krawczyk Adrian



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:20

M1, nie ma obecnie innej odpowiedzi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:22

Rozumiem czyli w nic starszego nie opłaca się pchać?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:23

Tak właśnie. Kupowanie obecnie Maca z Intelem, jeśli nie masz potrzeby używania aplikacji Intel-only jest słabym pomysłem - moim zdaniem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:34

No tak ale z drugiej strony M1 kosztuje dość sporo kasy tym bardziej że nawet nie ma runku używek jeszcze a mi taka maszyna nie jest potrzebna kompletnie i tylko będzie się marnować i tracić na wartości.W obecnym i27 mam dysk 512ssd ,i5 2,7ghz i 16 ramu 1333 i chodzi super tylko przy dużej ilości zakładek potrafi zamulić i ten ekran już jest dość leciwy.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:36

Nie chcę nikomu zaglądać do portfela, ale 3700 za nowego Maca prosto od producenta to nie jest 'dużo kasy'. Nie określiłeś budżetu, to skąd ja mam wiedzieć, czy chcesz kupić komputer z przyszłością, czy szrota od kogoś na OLX za kilka stówek, który za rok wyląduje w śmietniku.
Na moje, maki z Intelem za 3 lata maksymalnie przestaną dostawać aktualizacje systemu. Może nawet wcześniej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:49

Tak mój błąd z tym budżetem ,wstępnie myślałem nad czymś podobny https://www.olx.pl/o...b5153c;promoted

Ale w sumie masz rację ,pewnie tak będzie z tą aktualizacją ,tym bardziej że można już go wyrwać dużo taniej https://www.amazon.c...8N7XBHRP/?tag=1



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 17:16

Dla mnie (podkreślmy to: dla mnie, nie ma obowiązku się ze mną zgadzać) kupowanie w 2020 komputera z 2014 jest opcją nieakceptowalną. No i ja nie lubię używek. Stąd moja (moja, tylko moja) rada: bierz M1. A o starociach niech się wypowiedzą inni, którzy nie mają takich dziwnych zasad w głowie ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 17:45

Masz rację ,wezmę jednak M1 tylko jak akurat kupuje zawsze używki albo jak zrobiłem z iPhonem 11 kupiłem nowy ,po zwrocie konsumenckim ładowany 4 razy za 5 stówek taniej i też na fakturę :-) A monitor jaki byś do niego polecił to bym sobie już szperał w internecie ,znalazłem coś takiego

 

Samsung C27H711QEUX wydaje mi się że zakrzywienie może być bardzo przydatne w pracy.


Użytkownik Cruiser1992 edytował ten post 08 grudnia 2020 - 18:14


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 18:49

Jest gdzieś obok (w tym dziale albo którymś podobnym) wątek o monitorach. Jak już w nim pisałem, mam LG 27UL850-W i siłą rzeczy polecam (bo działa - nie testowałem miliona innych, żeby mieć jakieś zdanie, więc mogę się wypowiedzieć tylko o nim). Tylko nóżkę wymieniłem na ramię montowane do biurka, bo mnie denerwowała.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 DamianeqPL

DamianeqPL
  • 20 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 22:31

Masz rację ,wezmę jednak M1 tylko jak akurat kupuje zawsze używki albo jak zrobiłem z iPhonem 11 kupiłem nowy ,po zwrocie konsumenckim ładowany 4 razy za 5 stówek taniej i też na fakturę :-) A monitor jaki byś do niego polecił to bym sobie już szperał w internecie ,znalazłem coś takiego

 

Samsung C27H711QEUX wydaje mi się że zakrzywienie może być bardzo przydatne w pracy.

 

Pisałeś w pierwszym poście o rozbudowie itp.

 

W Mac Mini z M1 zapomnij tam jest jedna płytka i wszystko na sztywno lutowane, nie wymienisz dysku, nie rozbudujesz ram - pamietaj o tym, 



#12 Cruiser1992

Cruiser1992
  • 52 postów

Napisano 22 grudnia 2020 - 11:46

No tak ale mi bardziej chodziło o konserwację ,czyszczenie itp ,a nawet najtańsza wersja jest dla mnie wystarczająca 8gb ram i dysk 250gb i znalazłem nawet ciekawą ofertę co o niej sądzicie ?

https://allegro.pl/o...ssd-10043440519

 

Sprzedawca ma dobre opisie i nawet dzwoniłem do niego i wydaje się wszystko w porządku ,wiadomo że długi czas oczekiwania ale cena z fakturą na firmę to rewelacja :-)



#13 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 22 grudnia 2020 - 12:39

Naprawdę uważasz, ze człowiek z Allegro jest w stanie oferować legalnego źródła sprzęt za 70% normalnej ceny? Śmierdzi na kilometr.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 grudnia 2020 - 12:51

I to 'dopiero od za 4 miesiące'.

Oraz: co to robi w tym wątku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych