Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirPods Max - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#1 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2020 - 15:54

Wątek do dyskusji o nowych słuchawkach Apple.

 

Osobiście uważam, że wyglądają świetnie, ale cena to jakiś nieśmieszny żart. 2800 PLN sprawia, że bezprzewodowe propozycje od Sony, Bose czy Bowers & Wilkins wyglądają budżetowo. A do tego to „etui“, które sprawia wrażenie conajmniej niepraktycznego. Specyfikacja techniczna też nie powala – nie ma wejścia analogowego, nie ma możliwości słuchania po USB, a 20 godzin na baterii to w tej kategorii raczej środek stawki. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 15:56


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:09

W porównaniu do kółek do maca pro za 3.5k to prawie darmo :P

iPhone 15 Pro


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:14

W lipcu kupiłem Sony. Miałem poczekać, że może AirPods studio (tak wtedy Wasi ukochani chińscy 'leakerzy' (niech szczezną) na nie mówili). O jak dobrze, że nie poczekałem. Paskudne toto. Jedyny plus, to super przełączanie się między urządzeniami - chociaż to też ostatnio skopali wymuszając aktualizację pozwalającą podpinać się jednocześnie do kilku źródeł, czego ja zwyczajnie NIE CHCĘ i mnie tylko denerwuje, że jak wieczorem wkładam AirPodsy, to od razu 'kradnę' dźwięk żonie oglądającej coś na iPadzie.
Jestem na nie, zdecydowanie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:15

Jak nauszniki z lat 90

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:16

Dopiero się doscrollowałem (bo teraz wszystkie strony są takie super hiper nowoczesne i zamiast przewijać jak człowiek, dostaję w ryj wyskakującymi 'segmentami') do etui. He he, co to jest?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2020 - 16:21

To jest wyborny żart, milordzie. Bo założenie jest chyba takie, że ze słuchawkami kupisz AppleCare+ za jedyne 59 EUR. Inaczej tego nie widzę. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 grudnia 2020 - 17:48

Paskudne. Cena z kosmosu. Wersja sportowa miała być za ok. 1500-1700 zł, według wspomnianych leakerów ;-P


  • MasterM lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#9 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 17:51

Najbardziej ciekawy jestem, jak brzmią. Sam wygląd jest... hmm, dziwny? Przypominają trochę takie osłony na uszy, używane przez gości, którzy pracują z młotami pneumatycznymi. Cena jest gruuuuba.


Użytkownik mariuszrk edytował ten post 08 grudnia 2020 - 17:52


#10 artme

artme
  • 82 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 08 grudnia 2020 - 18:08

Pomyłka i tyle.

Cena jakby Apple nie widział co oferuje konkurencja i to firm specjalizujacych sie w hi audio od lat. Chyba to ma trafic do bogatych dzieci i lansu, bo jakosc dzwieku w stosunku chocby do B&W czy Sennheiser nie pojdzie z cena...



#11 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 08 grudnia 2020 - 18:14

Paskudne i cena z kosmosu za słuchawki BT.  Czyli nic dla audiofilów. Etui jak stanik :D  



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2020 - 18:15

Czytam te Wasze komentarze i nie mogę wyjść z podziwu. O ile rozumiem, że wygląd może się Wam podobać lub nie, to większość komentatorów zdążyła już zrecenzować jakość dźwięku, mimo, że nikt ich jeszcze nie słyszał. Szacun!


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 08 grudnia 2020 - 19:34

  • EMU lubi to

#13 artme

artme
  • 82 postów
  • SkądWarsaw

Napisano 08 grudnia 2020 - 21:19

Do tej pory Apple nie położyło na łopatki żadnej porządnej firmy słuchawkowej (airpodsy i airpodsy Pro) pod kątem jakości dźwięku - daleko im do "szerokiej sceny" czy "naturalności", więc czemu tu miałoby być inaczej??? Ale ok - na 100% trzeba posłuchać - jednak zakladam się, że bardziej postawili tu na design niż na "audiofilskość".

 

ps

a mnie dla odmiany design przypadl bardzo do gustu :-)


Użytkownik artme edytował ten post 08 grudnia 2020 - 21:25


#14 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 09 grudnia 2020 - 08:15

Od wielu lat jestem posiadaczem słuchawek Bose. Mam tez AirPods Pro które są super ze względu na kompatybilność.
Bose nosze w torbie do pracy. Maja super sztywne etui które chroni cała konstrukcje. Jak zescrollowałem i zobaczyłem jak wyglada etui to zwyczajnie zaczalem się śmiać xD
Wiem jak wyglada moje etui i od razu wyobraziłem sobie jak wyglądałyby Max’y nawet czarne. Nie mówię o jawnych.

Cena z kosmosu. To fakt.
Wygląd nie przyciąga to dwa. Jeszcze ta gałka/pokrętło...
Etui dyskwalifikuje. Jakby to się nazywało studio to jeszcze moznaby je pozycjonować jako słuchawki indoor. Takie na biureczko. Ale nie. Jeśli taka jest definicja Max to sorry

#15 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 grudnia 2020 - 08:57

Gotowe do wysyłki (wersja czarna i błękitna)

12–14 tygodni
Bezpłatna dostawa
 
Czyli dostawa w marcu. To chyba rekord. ;-)

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2020 - 09:08

Bose nosze w torbie do pracy. Maja super sztywne etui które chroni cała konstrukcje. Jak zescrollowałem i zobaczyłem jak wyglada etui to zwyczajnie zaczalem się śmiać xD

Serio używasz tego sztywnego pudła od Bose? Te słuchawki się super składają, że można je na luzie zmieścić w kieszeni kurtki. Latem, jak nie mam takich kieszeni, to wrzucam je po prostu do plecaka. Za nic nie chciałoby mi się ich za każdym razem pakować do pudła, które zajmuje z 1/3 plecaka. Moje etui leży gdzieś na szafie, przykryte grubą warstwą kurzu.

 

Piszę o tym, bo dziwię się, że dla kogoś może być w słuchawkach dyskwalifikujący ten komponent, którego na dobrą sprawę mogłoby w ogóle nie być. 


Gotowe do wysyłki (wersja czarna i błękitna)

12–14 tygodni
Bezpłatna dostawa
 
Czyli dostawa w marcu. To chyba rekord. ;-)

Wczoraj sprawdzałem, to były na 22.12. Widać się ludzie rzucili, nie bacząc na tutejsze negatywne recenzje. :-D


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 09 grudnia 2020 - 09:09


#17 lizbona

lizbona
  • 124 postów

Napisano 09 grudnia 2020 - 10:33

Tak, dla mnie jest bardzo ważne. Nie wrzuciłbym słuchawek do torby z dokumentami, i jedzeniem. Mam QC25 i case jest super mały. Nie widzę powodu żeby go nie używać. Natomiast tej śmiesznej, damskiej torebeczki w Max mogliby w ogóle nie dawać. To fakt

#18 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2020 - 10:35

A czy ktoś z Was już doczytał, co to jest 'ultraniski' pobór energii? To co, ich się nie da całkowicie wyłączyć i jak położę na biurku bez tego staniczka, będą żarły baterię jakbym je miał na uszach?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#19 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 grudnia 2020 - 10:46

Pewnie taki feature żeby słuchawki były ciągle w gotowości i nie musiałbyś myśleć o tak banalnych rzeczach jak włącznik :) A że po roku bateria będzie do kosza to szczegół. Kupi się  nowe za miliony monet. 


iPhone 15 Pro


#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2020 - 10:47

Wiesz, w Beatsach umieli zrobić automatyczne on/off na podstawie złożenia lub wyprostowania pałąka. Tutaj nigdzie się nie chwalą taką funkcją, więc się nieco dziwię.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#21 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 09 grudnia 2020 - 11:02

Na szczęście takie słuchawki nie są mi do niczego potrzebne. W zupełności moje uszy zadowalają się Jabrą 75T i nie potrzebują niczego więcej.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2020 - 11:18

Słuchawki nauszne z ANC to jest wybawienie w pociągu, samolocie albo jak mi żona gra w grę, w którą je też gram, a ja siedzę obok i nie słyszę spoilerów ;-) Ale nie takie, nie za takie pieniądze, zdecydowanie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 grudnia 2020 - 11:36

Panowie, to samo było po premierze oryginalnych Airpodsów w 2016 - dosłownie wszyscy mówili, że produkt nie ma sensu, jest za drogi, dziwnie wygląda. Poczekajmy spokojnie, jak pojawią się pierwsze recenzje.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#24 dawsze

dawsze
  • 195 postów

Napisano 09 grudnia 2020 - 12:01

Dokładnie. Wszyscy się podśmiewali z AirPods w niemal identyczny sposób ;)

 

Ja tylko dodam, że w Apple pracują jednak geniusze. Słuchawki już i tak wyprzedane do marca, ale wszyscy będą o nich teraz gadać przez kilka tygodni przez ich cenę. Następnie wjadą pierwsze recenzje, których główny przekaz będzie zapewne brzmiał, że słuchawki są świetne tylko cena zabójcza. Potem zapewne w 2021 roku Apple wypuści wersję "Sport", o której też były plotki, bez skóry i metalu za 300 dolarów i wszyscy się na nie tak rzucą jak na oryginalne AirPods. A za 2 lata okaże się, że gdyby wydzielić sam biznes AirPods Max to znowu byłaby to firma w TOP50 amerykańskich korpo jak to ma miejsce w przypadku zwykłych AirPods :D


Użytkownik dawsze edytował ten post 09 grudnia 2020 - 12:03

  • Emej lubi to

#25 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2020 - 16:07

Trochę „heheszków“ z pierwszych AirPodsów było, ale są tutaj pewne istotne różnice. Raz, że AirPodsy wykreowały popyt i modę na słuchawki „prawdziwie“ bezprzewodowe. Wcześniej chyba były jakieś przy, ale produkt od Apple był pierwszym, który zapewniał sensowny czas pracy na baterii, niezłe pudełko i niewielkie wymiary. Dwa, że były drogie, ale nie absurdalnie drogie.

AirPods Max za to wkraczają na mocno nasycony rynek (z głowy jestem w stanie wymienić 5 konkurentów). Na starcie wiadomo, że nie we wszystkim są najlepsze (choćby czas pracy na baterii czy opcje łączności). I do tego nieco dyskusyjny wygląd. I przede wszystkim ta cena. 

Na plus jest na pewno koronka – używanie paneli dotykowych w słuchawkach to poroniony pomysł.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych