Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS znajdź mój .. częste sprawdzanie położenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 bułazmakiem

bułazmakiem
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2021 - 13:30

@winmaciek

1. Jest taka możliwość ale patrząc na zuzycie baterii dzisiaj to na indeksowanie tych pewnych rzeczy miał dwie noce i jeden dzień i sobie tego chyba nie ogarnął bo już o 14 musiałem podłączyć telefon do ładowarki - tylko kilka rozmów w ciągu dnia.

2. Objawy u mnie są takie same jak opisane wcześniej więc nie będę opisywał jeszcze raz. Z tym wifi chodzi o to że jak jest włączone ale nie jestem połączony do sieci wifi to telefon szuka sieci w pobliżu. Nie wiem dlaczego ale do tego szukania sieci używa gps dla funkcji znajdź mój iphone. Jak wyłącze wifi bo jestem w pracy gdzie nie jestem podłączony do sieci to ikona gps pojawia się znacznie rzadziej. Jak telefon ma włączoną funkcje wifi to praktycznie każde odblokowanie telefonu powoduje pojawienie się ikony od GPS - wcześniej tego nie było. Pisałem wczoraj że jak jestem podpięty pod wifi w domu to problemu nie ma - jednak jest ale nie dzieje sie tak czesto jak poza siecią wifi.

3. Nie czepiajmy się szczegółów - chodziło ogólnie o transmisję danych. Poprawiam więc na LTE bo taki symbol mam na pasku.

 

Dla osób które nie widzą problemu proponuje w ustawieniach włączyć ikonkę od GPS. Mysłalem ze na ipadzie i iphonie żony nie ma problemu a jednak jest tak samo. Po prostu ikona była wyłączona

 

Ustawienia-->Prywatność-->usługi lokalizacji-->usługi systemowe  - na dole opcja "ikona na pasku statusu"



#27 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2021 - 14:27

Moim zdaniem mylisz przyczynę ze skutkiem. Ikonka lokalizacji nie pojawia się dlatego częściej, bo telefon szuka Wi-Fi, tylko dlatego, że iPhone widząc, że moduł Wi-Fi jest włączony pozwala sobie liberalniej korzystać z lokalizowania, bo nie powoduje to większego zużycia energii. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#28 bułazmakiem

bułazmakiem
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 września 2021 - 15:09

Być może, nie wiem. Piszę tylko co zauważyłem ponieważ próbowałem zrozumieć dlaczego telefon notorycznie korzysta z lokalizacji i biorę pod uwagę, że może to być jakiś błąd. Zastanawiam się nad przywróceniem ustawień fabrycznych. Widzę że wydajność baterii spadła a przed aktualizacją ikona od gps pojawiała mi się tylko jak włączałem jakąś aplikację, która z GPS korzystała np mapy. Czy u Ciebie ikona od GPS, równiez pojawia się często ale nie ma to wpływu na baterię, czy raczej nie zauważasz ikony od GPS jak nie korzystasz z aplikacji, która GPS używa?



#29 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2021 - 15:25

U mnie ikona lokalizacji jest widoczna prawie cały czas, nie mam włączonego pokazywania usług systemowych, bateria jest w normie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#30 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 23 września 2021 - 07:56

Witam,

 

Wracam do tematu gdyż kwestia ta zaczyna być irytująca. Wraz z kolejnymi aktualizacjami na kolejnych urządzeniach pojawia mi się ten sam problem. 

Dotyczy to iPhone XS, iPhone 12PRO a także iPada PRO (tutaj się to pojawiło od iOS15). Widać gołym okiem, że coś jest nie w porządku z systemem. Urządzenia niemal non stop sprawdzają pozycję co odbija się na kondycji baterii. Ikona przy zegarku jest cały czas widoczna (albo sam obrys albo wypełniona na biało - wtedy sprawdza lokalizację). 

Próbowałem różnych trików, ale to nic nie zmienia. Nadal lokalizuje. 

Ciekawostka: jeśli w Ustawienia/Prywatność/Usługi Lokalizacji/Usługi systemowe wyłączę funkcję znajdź mój iPhone (podając hasło) to nadal aktywna jest usługa Znajdź mój iPhone w ustawieniach/iCloud/znajdź, ale nie jesteśmy w stanie zlokalizować telefonu. Pisze, że telefon jest w sieci, ale nie można zlokalizować urządzenia. Czy tak ma być?

Dla mnie to jest bez sensu. Albo wyłączam całość w Ustawieniach prywatności czy iCloud albo takie połowiczne nic nie wnosi. 



#31 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2021 - 08:06

Widać ktoś w Apple nieumiejętnie sparował iCloud'a z Pegasusem ;)

 

A na poważnie to ten problem występuje od dość dawna. U mnie zaczęło się to na betach iOS 14 i do dziś nie zostało to rozwiązane, a próbowałem różnych trików. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 23 września 2021 - 09:25

  • prezioso lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#32 prezioso

prezioso
  • 131 postów

Napisano 23 września 2021 - 16:57

Godzina na telefonie z konsultantem. Przeszliśmy wszystkie możliwe triki w tym włączenia/wyłączenia usług. 

Konkluzja konsultanta (który potwierdził, że tak być nie powinno):

- albo jest to typowy bug systemowy o którym Apple nie wie i dopiero go załata

- albo jest to celowe działanie Apple gdzie algorytmy w przypadku Find My iPhone są tak skonstruowane i będzie po prostu sprawdzał co chwile położenie. 

 

Sugerując, że nie powinno tak być zalecił zgłaszanie na stronie www.apple.com/feedback swoich zastrzeżeń. Im więcej tym lepiej gdyż może ktoś to poprawi albo przynajmniej potwierdzi "tak ma być a jak nie chcesz to wyłącz tą funkcję". 


  • shevchenko1987 lubi to

#33 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2021 - 17:14

Na komputerze zauważyłem, że wskaźnik lokalizacji również pojawia się bardzo często. Musi to być jakiś błąd serwera pobierającego dane, że tak doi tą lokalizację non stop.

 

5a37d5fa0c0f.png


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 23 września 2021 - 17:15

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych