Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro '13 (2019) + drukarka HP DeskJet F2420 Series


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 grudnia 2020 - 21:12

Witam,

Posiadam laptop MBP 13 cali, model z 2019-go roku z czterema portami Thunderbolt 3, zainstalowany najnowszy system operacyjny macOS 11 BigSur. Próbuję połączyć go ze starszym modelem drukarki HP DeskJet F2420. Ponieważ jest to drukarka oparta o USB 2.0 zaopatrzyłem się w niezbędną przejściówkę Apple USB-C do USB. Wszystkie inne urządzenia wyposażone w USB 2.0 jak dotąd bez najmniejszych problemów łączyły się z laptopem przy wykorzystaniu tej przejściówki, tymczasem w przypadku drukarki z jakiegoś powodu nie udaje się połączyć.

Z jednej strony po wejściu w Preferencje Systemowe / Drukarki i Faksy udaje się bez problemu wykryć sprzęt, ale po wyborze opcji "Drukuj" po prostu nie reaguje.

Z drugiej strony - zainstalowałem na Mac'u program HP Smart, który twierdzi, że drukarki nie wykrywa, bo nie jest podłączona przez USB do komputera. Dodam, że w przypadku dużo starszego modelu Maca (z roku 2010, 17 cali, system OSX 10.6.8 Snow Leopard) nie było najmniejszego kłopotu ani z podłączeniem drukarki, ani ze sterownikami. Z góry dziękuję za pomoc.

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 06 grudnia 2020 - 12:34

A masz sterowniki do tej drukarki? Jeśli producent nie wydał sterowników czeka Cię zakup nowej
Fallout ...war, war never changes...

#3 R3Mi_PL

R3Mi_PL
  • 60 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 grudnia 2020 - 03:50

A masz sterowniki do tej drukarki? Jeśli producent nie wydał sterowników czeka Cię zakup nowej

 

No niestety, jak się okazało, HP nie daje wsparcia w kwestii sterowników jeśli ktoś ma najnowszą wersję systemu Apple'a (a w każdym razie nie dla tak starego modelu drukarki).

W takim razie będzie zakup drukarki bezprzewodowej HP i teraz kolejne pytanie - czy każda (lub większość) drukarek zaopatrzonych w Wifi / Bluetooth / Apple AirPrint będzie działała z MBP wyposażonym w najnowszy macOS i czy do jej poprawnego działania niezbędne będzie coś jeszcze oprócz połączenia z siecią np. przez Wifi?

Z drukarki bezprzewodowej będę korzystać po raz pierwszy, także z góry dziękuję za wszelkie porady/sugestie.


Użytkownik R3Mi_PL edytował ten post 11 grudnia 2020 - 03:53





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych