Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zamawianie z allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sadri

sadri
  • 2 postów

Napisano 16 listopada 2020 - 12:50

Cześć, planuję kupić nowego Iphone i patrząc na ceny to allegro wydaje się najbardziej atrakcyjne i tutaj moje pytanie, może ktoś ma w tym temacie jakieś doświadczenie. Przymierzam się do kupna 11 lub 11 Pro, nie ukrywam, że bardziej interesuje mnie ten drugi. Na większości aukcji ten telefon kosztuje ponad 4 tys. zł, ale kiedy zjedziemy nieco niżej pojawiają się telefony opisane jako nowe, wystawione za nawet mniej niż 3 tys. zł. Cena jak najbardziej atrakcyjna, wiem, że allegro ma wiele mechanizmów chroniących kupujących przed różnymi rodzajami oszustwami. Jedyne co zastanawia mnie to fakt, że telefony po tej jakże atrakcyjnej cenie wysyłane są najczęściej z Francji bądź Chin co wiąże się z dłuższym czasem wysyłki, a konta, które wystawiają te telefony zarejestrowane są na chińskie firmy z podanym adresem i nazwą. Z tego co zauważyłem allegro podaje, że są ludzie, którzy dokonują zakupów na tych aukcjach, a sprzedający posiadają dobre opinie. Przechodząc do sedna, czy jest tu jakiś haczyk czy na cenę ma wpływ właśnie kraj wysyłki i czas oczekiwania na zamówienie?

Pozdrawiam.

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 16 listopada 2020 - 13:10

Święty Mikołaj nie istnieje. Apple nie sprzedaje we Francji telefonów 25% taniej niż u nas. O Chinach to już w ogóle szkoda słów. chcesz mieć oryginalny, nowy telefon, kup u autoryzowanego resellera. Inaczej wcale nie zaoszczędzisz 1000zł, tylko wtopisz 3000. Co i rusz pojawia się tu na forum nowy, “szczęśliwy” właściciel, któremu wydawało się, ze robi interes życia.
  • meg lubi to

#3 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 listopada 2020 - 13:13

Do tego masz tylko rok ochrony zamiast dwóch przy zakupie z zagranicznego rynku. Do tego możesz kupić jakiegoś leżaka magazynowego i nie będzie wcale gwarancji po aktywacji urządzenia.

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych