Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 2017 | Wymiana dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 CamilloApple

CamilloApple
  • 19 postów

Napisano 16 listopada 2020 - 11:18

Cześć. Mój dysk ostatnio zaczął wolniej chodzić, zacinał się, restartował laptop. Przyszedł czas zatem na wymianę. Kupiłem odpowiedni dysk SSD (Samsunga) ze specjalną wtyczką. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, Macbook widzi dysk.

 

Instalatora odpalam z pendrive i z netu (na przemian). Przy próbie sformatowania dysku czasami wszystko przebiega ok, ale częściej przy mapowaniu partycji się blokuje i wyłącza laptopa. Pomimo tego błędu i braku możliwości sformatowania, próbuję odpalić z Time Machine lub zainstalować system od nowa. Do czasu uruchomienia ponownie, instalacja jest poprawna. W momencie gdy się robi restart, to wywala błąd albo od nowa włącza się okienko z wyborem instalacji, sfromatowania dysku lub odtworzenia z Time Machine.

 

Jakieś pomysły, dlaczego dysk pomimo iż jest widoczny, to nie chce się sformatować? Co ciekawe, na dysku zewnętrznym SSD, jak podpiąłem do Macbooka, to instalacja normalnie przebiegła. 

 

Z góry dziękuję za porady.

 

PS: Ostatecznie kupię przejściówkę z USB, żeby ten dysk Samsunga sformatować i zainstalować system, a potem wsadzić go do Macbooka.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych