Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Klawiatura i touchpad nie działa macbook air A1466


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 adnim

adnim
  • 11 postów

Napisano 14 listopada 2020 - 17:39

Czesc, w moim 2,5 rocznym airem cos sie podziało. Klawiatura i gładzik nagle przestał działać. Tzn działa tylko na ekranie przy włączaniu wtedy kiedy wpisuje hasło. Na tym etapie gładzik i klawiatura reaguje normalnie. Jak juz system sie odpali klawiatura i gładzik ani ruszą.

Wczoraj instalowałem ten nowy system, ale po tym wszystko było ok. Przecierałem tez klawiaturę klawiaturę szmatką, ale zawsze tak robie.

Zastanawia mnie dlaczego przy logowniu jest ok a pozniej juz lipa.

Proszę o pomoc

model A1466 model 2018

#2 adnim

adnim
  • 11 postów

Napisano 15 listopada 2020 - 16:41

Macbook naprawiony, szkoda że nie można liczyc na rodzime forum tylko szukać po anglojezycznych forach. 

Otworzyłem laptopa wypiołem dwie taśmy od strony gładzika, przemyłem spirytusem 95% nie miałem izopropylowego. Na odłączonej baterii zrobiłem reset PRAM.

Po tym zabiegu wszystko działa jak należy.

Myślę ze mikroskopijna ilosc wody dostała sie do złącza gładzika podczas czyszenia klawiatury.

Pozdrawiam 


Użytkownik adnim edytował ten post 15 listopada 2020 - 16:42


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2020 - 18:38

"Wypiołem", ręce opadają.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych