Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak usunąć info o aktualizacji GarageBand MBA 2012


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 05 grudnia 2020 - 18:50

W międzyczasie 'fixnęli soon', więc zamknę. Jak się nowy problem pojawi z jakimiś uaktualnieniami, to będzie nowy zaiste.

Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 superlutek

superlutek
  • 54 postów

Napisano 14 listopada 2020 - 01:10

Witam , po wczorajszej premierze Big Sur pojawiła mi się aktualizacja kilku aplikacji. Niestety z racji tego, iż mój MBA z 2012 nie "załapał" nie na nowy system jedna z aplikacji ( GarageBand ) nie została i nie może być zaktualizowana. Irytuje jednak czerwona ikonka przy App Store informująca o aktualizacji tegoż programu . Proszę o pomoc w jej usunięciu oraz usunięciu z listy aplikacji do aktualizacji właśnie Garage Band. Dziękuję z góry za pomoc. 



#2 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 17 listopada 2020 - 00:46

Przyłączam się do pytania - mam to samo. Mój miniak Big Sura nie łyknie - jaki jest sens sugerowania w App Store aktualizacji, która nie jest przeznaczona dla tego komputera?

 

Czy to błąd / niedopatrzenie, czy (dość nachalna) sugestia, że powinienem zainwestować w nowszy sprzęt? ;-)


Użytkownik janhalb edytował ten post 17 listopada 2020 - 00:48

Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 17 listopada 2020 - 00:55

No a najstarszy najprostszy prawoklik na aktualizacji w App Store i wybranie "Ukryj aktualizację" już nie działa?
Jesteście na macOS Catalina?
 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 17 listopada 2020 - 14:00

No nie bardzo.

 

Jak otwieram App Store, wchodzę w "Uaktualnienia" i prawoklikam na tę aktualizację GarageBand, to mam do wyboru opcje:

 

Kopiuj Łącze

Mail

Wiadomości

AirDrop

Notatki

Przypomnienia

…Więcej

 

Jak klikam "Więcej", to otwierają się Preferencje Systemowe na zakładce "Rozszerzenia" z podświetlonym "Menu Udostępnij" - ale nic, co by mogło sugerować czynność typu "Ukryj aktualizację".

 

Catalina 10.15.7, Mac mini jak w podpisie.


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 listopada 2020 - 19:43

Ups. Czyli wykastrowali. A komenda ’softwareupdate --list’ w Terminalu też Ci pokazuje to uaktualnienie czy to tylko sprawka AppStore? Bo nie mam jak sprawdzić w tej chwili.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 21 listopada 2020 - 01:04

Ups. Czyli wykastrowali. A komenda ’softwareupdate --list’ w Terminalu też Ci pokazuje to uaktualnienie czy to tylko sprawka AppStore? Bo nie mam jak sprawdzić w tej chwili.

 

No niestety, jak wpiszę tę komendę w terminal do dostaję informację "No new software available."

 

Czyli tylko App Store.

 

Bez sensu :-)


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 21 listopada 2020 - 16:49

Zrobiłem błyskawiczny risercz. Za https://tidbits.com/...ageband-10-4-1/ w Apple już wiedzą o tym i poładują.

Generalnie mimo że lubię nowinki i nie mam problemu z przyzwyczajeniem się do zmian, to chyba wolałem wersję Mac App Store'a z systemów do v. 10.13. Można było ukrywać uaktualnienia; te, które były niekompatybilne, wyświetlały się na liście verbatim et literatim jako niekompatybilne i nie niepokoiły plakietkami; można też było odkrywać zapomniane ukryte zakupy, jeśli po iluś latach zmieniło się zdanie.

Ale cóż, świat idzie naprzód… pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś może przywrócą te podstawowe funkcje jako new feature, he he… 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#8 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 22 listopada 2020 - 01:06

Cóż, tekst jest z 15 listopada - to teraz zobaczymy, co to realnie znaczy „will be fixed SOON" ;-)

 

Dzięki!


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#9 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 grudnia 2020 - 18:50   Najlepsza odpowiedź

W międzyczasie 'fixnęli soon', więc zamknę. Jak się nowy problem pojawi z jakimiś uaktualnieniami, to będzie nowy zaiste.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych