Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatycznie otwierające się nowe okna Findera w Big Sur


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 12:25

Jak chcesz, to skopiuj. Ale te pliki nie są krytyczne, możesz je śmiało wywalić.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#27 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 17 listopada 2020 - 23:18

find ~/Library -iname '*finder*.plist*' -exec rm -f {} \;

Wykonałem to polecenie, ale niestety nic to nie zmieniło. Tyle, że nie odinstalowałem DropBoxa. Troszkę boję się tej operacji, bo nie wiem co i skąd zniknie po jego reinstalacji. Może nic złego się nie stanie, ale trochę się lękam :)

Czy istnieje szansa, ze to nie DB jest problemem? Używam go od lat i nigdy problemem nie był.



#28 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 23:36

Zostaw tego dropboxa.
Wykonaj komendę jeszcze raz, a zaraz po niej od razu następną: killall Finder. Powinien się wtedy 'przerestartować'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#29 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 12:32

.plisty wykasowane, Finder zrestartowany i... dupa :(



#30 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2020 - 13:42

I find z ls pokazuje, że mają nową datę, tak?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#31 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 13:59

tMFK95O.png

 

Coś tam w konsoli widzę, że system sugeruje zaktualizować "zsh" (cokolwiek to jest) - ma to znaczenie?


Użytkownik margiel edytował ten post 18 listopada 2020 - 14:02


#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 listopada 2020 - 15:04

Nie.

Ja nie mam innych pomysłów, skoro to nie są plisty od Findera.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 18 listopada 2020 - 16:19

OK. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych