Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zrzut okien na boki w trybie niepełnoekranowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 04 listopada 2020 - 18:58

Witam serdecznie,

Mam macbooka pro 16, 2019. Problem banalny. Uruchamiam obojętnie jaką aplikację w trybie niepełnoekranowym i po kilku minutach wszystkie okna są zwijane do boków. W trybie pełnoekranowym tego nie ma. Dzięki za ewentualne podpowiedzi.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2020 - 20:01

A nie przesuwasz wtedy kursora do któregoś rogu przypadkiem?
System Preferences -> Desktop & Screen Saver -> Hot Corners. Jeśli w którymś masz 'Desktop' i wskażesz tam kursorem, okna się 'zwiną do boku' (żeby pokazać desktop).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 10:40

A nie przesuwasz wtedy kursora do któregoś rogu przypadkiem?
System Preferences -> Desktop & Screen Saver -> Hot Corners. Jeśli w którymś masz 'Desktop' i wskażesz tam kursorem, okna się 'zwiną do boku' (żeby pokazać desktop).

Dzięki bardzo, posprawdzam.


 


Ustawienia jak na screenie.


O to mi chodzi.

Załączone pliki


Użytkownik kolski edytował ten post 05 listopada 2020 - 10:38


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 11:01

To jest dla mnie ewidentnie wywołanie funkcji 'show desktop'. Może masz do tego jakiś skrót klawiszowy ustawiony? System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts -> Mission Control. Widzę, że defaultowo F11 to wywołuje.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 12:06

To jest dla mnie ewidentnie wywołanie funkcji 'show desktop'. Może masz do tego jakiś skrót klawiszowy ustawiony? System Preferences -> Keyboard -> Shortcuts -> Mission Control. Widzę, że defaultowo F11 to wywołuje.

Tak to u mnie wygląda. Wyłączę F10, zobaczymy.


Niestety dalej znikają okna...Zielonego pojęcia nie mam.

Załączone pliki



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 12:10

Przecież ja mówiłem o zupełnie innym panelu ustawień.

https://imgur.com/a/xEfsHSn
 


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 12:50

Nadal to samo.

Załączone pliki



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 13:35

To na screenach wyżej to jest ewidentnie 'pokaż desktop', te ramki szare po bokach mówią to jednoznacznie.

Jak aktywujesz? Nie mam pojęcia. Został jeszcze do sprawdzenia gest na trackpadzie, bo też jest jakiś wbudowany do tego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 13:36

To na screenach wyżej to jest ewidentnie 'pokaż desktop', te ramki szare po bokach mówią to jednoznacznie.

Jak aktywujesz? Nie mam pojęcia. Został jeszcze do sprawdzenia gest na trackpadzie, bo też jest jakiś wbudowany do tego.

Dzięki wielkie za pomoc. No cóż, zobaczę co będzie po ewentualnej aktualizacji systemu. Pozdrawiam.



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 14:24

Nie wiem, co Ci da aktualizacja systemu - wywołujesz pewną funkcjonalność i musisz znaleźć, w którym miejscu i w jaki sposób to robisz. Nowa wersja systemu nie pozbędzie się magicznie tej funkcjonalności, bo ogólnie ona jest mega przydatna (sam korzystam bardzo często, mam to ustawione na prawy dolny róg).

Sprawdziłeś te ustawienia trackpada? Może trzymasz laptopa na kolanach siedząc rozparty na fotelu (jak ja w tej chwili) i robi się to brzuchem? Poważnie mówię, ja akurat mam bebzol i muszę uważać, żeby w tej pozycji mi 'czegoś' nie wciskał na trackpadzie ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 16:49

Nie wiem, co Ci da aktualizacja systemu - wywołujesz pewną funkcjonalność i musisz znaleźć, w którym miejscu i w jaki sposób to robisz. Nowa wersja systemu nie pozbędzie się magicznie tej funkcjonalności, bo ogólnie ona jest mega przydatna (sam korzystam bardzo często, mam to ustawione na prawy dolny róg).

Sprawdziłeś te ustawienia trackpada? Może trzymasz laptopa na kolanach siedząc rozparty na fotelu (jak ja w tej chwili) i robi się to brzuchem? Poważnie mówię, ja akurat mam bebzol i muszę uważać, żeby w tej pozycji mi 'czegoś' nie wciskał na trackpadzie ;-)

Sprawdziłem wszystko, łącznie z restartem, wiem to nie winda. Nie trzymam laptopa na kolanach. No cóż będę szukał nadal, dzięki za pomoc, pozdrawiam.



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 17:02

Pokaż mi, co masz w ustawieniach trackpada w odpowiedniej zakładce.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 18:17

Pokaż mi, co masz w ustawieniach trackpada w odpowiedniej zakładce.

Załączone pliki



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 18:36

No i odznacz 'pokaż biurko' - to jest ostatnie, co mi przychodzi do głowy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 05 listopada 2020 - 23:34

A myszkę masz kilkuprzyciskową? Może masz pod jakimś przyciskiem pokaż biurko ustawione
Fallout ...war, war never changes...

#16 kolski

kolski
  • 9 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 10:38

Niestety wszystko poustawiane i nic to nie daje. Ok, dzięki za pomoc, pozdrawiam Kolegów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych