Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy tani MacBook by poznać ekosystem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 października 2020 - 12:01

Witam. Mam pytanko, chciałem na próbę zakupić macbooka i nie chce przeznaczyć na to milionów ponieważ mam iPhone zastanwiam się nad watchem oraz mam laptopa z Windowsem z ryzen 3 wydajnosciowo coś jak i5 9 gen ale praktycznie ostatnio używam do innych celów. Chciałem kupić pierwszego maka. Cena najlepiej 1000-2000zl. Jedyne co bym chciał to żeby działał w miarę spoko bez zacięć przy: przeglądaniu fb, yt, Netflix, teamsy oraz pewnie Messenger oraz ms office . Jakiego laptopa i w jakiej specyfikacji szukać? Jak się spodoba to pewnie sprzedam i będę myślał nad czymś nowszym typu nowy air albo pro z 2016 ale nie chce narazie ryzykowac ponieważ byłby to mój pierwszy mackook i gdyby się nie spodobał to chciałbym go sprzedać żeby stracić jak najmniej. Aktualnie myślałem o MacBooku pro 13 mid 2012 z i5 256ssd 8gb ram za 1400zl. Myślicie ze 8 letni komputer nada się do w/w wymagań załóżmy na kilka miesięcy max rok?

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 31 października 2020 - 12:13

Uważam, że w tym celu sens ma tylko model wspierający aktualny system operacyjny. Reszta to zabytki - działające, ale nie dające pojęcia o działaniu systemu - bez pewności, że wszystkie elementy tak zwanego ekosystemu będą działały. Do tego specyfikacja musi być w miarę aktualna - to oznacza minimum 8GB RAM i dysk SSD. Za chwilę wchodzi Mac OS Big Sur i z nim będą działać następujące modele:

 

  • 2015 and later MacBook
  • 2013 and later MacBook Air
  • Late 2013 and later MacBook Pro
  • 2014 and later iMac
  • 2017 and later iMac Pro
  • 2014 and later Mac mini
  • 2013 and later Mac Pro


#3 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 października 2020 - 12:54

Rozumiem. Jednak na pół roku taki zakup jest nie opłacalny? Jak mam płacić np 2500-2600 za MacBook Air to wolałbym już za 3000 kupić macbooka pro 2016 bez tb. A jakiś iPad do takich zastosowań by się sprawdził i również mógłbym poznać ekosystem?

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2020 - 13:30

Co Ty właściwie chcesz poznawać, tak dokładniej? Jeśli 'współpracę telefonu z komputerem', to jak ma wystarczyć iPad, który jest na tym samym systemie, co telefon, w przeciwieństwie do komputera?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 października 2020 - 14:17

Co Ty właściwie chcesz poznawać, tak dokładniej? Jeśli 'współpracę telefonu z komputerem', to jak ma wystarczyć iPad, który jest na tym samym systemie, co telefon, w przeciwieństwie do komputera?


Np obsługę safari na dwóch urządzeniach kopiowanie linku i wklejenie go w innym urządzeniu , pisanie maila na iPhonie i skończenie go na innym i urządzeniu lub odpisywanie na SMS bądź tworzenie notatek. I tak myśle czy jest sens pchać się w starego maka do tych czynności czy wystarczy mi zakup iPada do serfowania po necie netflixa maila fb itp ?

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2020 - 14:45

Do takich rzeczy wystarczy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 31 października 2020 - 14:56

Lub poczekać na tegoroczne "Black Friday/Cyber Monday" - może będzie ciekawa promocja na Airy 2018-2019 (te z Thunderbolt 3) dodatkowo z ratami %. Jeśli wierzyć przeciekom - 17 listopada Apple może zaprezentować nowego Maca na ARM, co też może w drobnym stopniu wpłynąć na zmianę cen starszych modeli. 


// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 638 postów
  • Płeć:

Napisano 31 października 2020 - 15:30

Zakup na pół roku? Po jaką cholerę? I co za te pół roku? Kupisz kolejny, już „docelowy” za 3x tyle? To już lepiej poczekaj te kilka miesięcy i kup od razu ten docelowy. Bo wydawanie jakichkolwiek pieniędzy, żeby „przetestować” kopiowanie adresu strony między urządzeniami brzmi cokolwiek absurdalnie.


  • 5b46927ee6 lubi to

#9 tweetykrk

tweetykrk
  • 168 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 października 2020 - 16:00

Tak zakup na pół roku albo rok czy wgl podchodzi mi macOS. Absurdalnie to brzmi wydanie 5000/6000 tysięcy na kompa który może mi się nie spodobać i tylko stracić w dniu zakupu. Jeśli mi się spodoba to za pewne kupię aira lub pro rocznik 2016. A dla mnie kopiowanie czegoś i wklejenie na drugie urządzenie nie brzmi absurdalnie tylko racjonalnie z punktu widzenia wygody oraz osobistych preferencji.

Użytkownik tweetykrk edytował ten post 31 października 2020 - 16:01

Iphone 12 pro 256 Grafit, był X 256, Mackbook pro 2012 


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2020 - 17:34

No to kup coś z postu #2, na co Cię stać i z głowy. Jak kupisz ośmioletni sprzęt z systemem trzy-generacje-temu, to się zniechęcisz i powiesz, że wolno działa i nie ma 'ficzerów'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych