Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Applikacja Zdjęcia i optymalizacja dysku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 e200

e200
  • 237 postów

Napisano 27 października 2020 - 15:39

Dzień dobry,

Mam problem z optymalizacja biblioteki zdjęcia w Photos app.

Mam swoja bibliotekę 16000 zdjęć, 77GB. Postanowiłem udostępnić ją dwójce swoich dzieci.

1. Oryginalną bibliotekę przegrałem na dysk zewnętrzny do katalogu Dziecko 1 i Dziecko 2

2. Na Komputerze Dziecka 1 w Photos app wskazałem bibliotekę z katalogu Dziecko 1 i ustawiłem jako systemową. W ustawieniach Photos app wybrałem Zdjęcia iCloud i opcję Optymalizuj dysk Maca.

3. Podczas synchronizacji biblioteka zdjęć zwiększyła swoją objętość do 115GB (widocznie tak miało być).

4. Bezpośrednio po zakończeniu synchronizacji biblioteka miała oryginalne 77GB, jednak po jakimś czasie (około godziny) zmniejszyła się do 9GB. Rozumiem, że to jest właśnie ta optymalizacja - miniatury zdjęć coś ważą + jakieś inne dane.

5. Niestety w przypadku Dziecka 2 niestety coś nie zadziałało pomimo analogicznego postępowania i ustawień. Synchronizacja zakończona a biblioteka nadal ma 77GB i nie chce się zmniejszyć do tych 9GB

 

Czy ktoś wie jak zmusić system do optymalizacji tej biblioteki? 

 

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2020 - 15:52

Dział 'Grafika' jest o bardziej zaawansowanych programach i sprawach trochę bardziej skomplikowanych niż udostępnianie fotek.
Przenoszę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych