Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie Maca Mini do monitora.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakub Żurek

Jakub Żurek
  • 6 postów

Napisano 21 października 2020 - 09:23

Witam!
Kupiłem Maca Mini 2014 i chciałbym go podłączyć do monitora z innej firmy. Znalazłem fajna ofertę Della ale on ma hdmi tylko działające z innymi Dellami. Da się go podłączyć do Maca mini jakimś innym sposobem(w załączniku przesyłam zdjęcie wszystkich connections z monitora Dell).
Z góry dziękuje za pomoc :)
Załącznik

#2 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 21 października 2020 - 09:26

Nie wrzuciłeś załącznika. Jak monitor ma wejście DisplayPort, to podłącz go do maka przy pomocy kabla mini-DP <-> DP, ewentualnie HDMI.



#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 09:36

ma hdmi tylko działające z innymi Dellami.

Co? Jakiś dowód na takie, dość śmiałe, stwierdzenie? Nie wiem, specyfikacja techniczna producenta? Bo podpinałem maki do różnych delli po hdmi i to zawsze 'po prostu' działało.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Jakub Żurek

Jakub Żurek
  • 6 postów

Napisano 21 października 2020 - 09:49

Załącznik

Co? Jakiś dowód na takie, dość śmiałe, stwierdzenie? Nie wiem, specyfikacja techniczna producenta? Bo podpinałem maki do różnych delli po hdmi i to zawsze 'po prostu' działało.


Możliwe, ze ma hdmi które wchodzi tylko do Della ale wychodzi uniwersalnie?

Załączone pliki



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 09:50

Ja na tym obrazku nie widzę w ogóle HDMI. Co to jest dokładnie za model?

 

Edit:
Dobra, widać na obrazku. Za https://www.dell.com...dell-p2414h/pd:

1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
1 Video Graphics Array (VGA)
1 DisplayPort (version 1.2a)
4 USB 2.0 ports ( 3 downstream ports, 1 upstream port)

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Jakub Żurek

Jakub Żurek
  • 6 postów

Napisano 21 października 2020 - 09:54

Nie wrzuciłeś załącznika. Jak monitor ma wejście DisplayPort, to podłącz go do maka przy pomocy kabla mini-DP <-> DP, ewentualnie HDMI.

Sorry. Już dodałem załącznik. Czy taki kabel mogę kupić w jakichś sieciówkach bez problemu?

Ja na tym obrazku nie widzę w ogóle HDMI. Co to jest dokładnie za model?

P2414Hb

Ja na tym obrazku nie widzę w ogóle HDMI. Co to jest dokładnie za model?
 
Edit:
Dobra, widać na obrazku. Za [url=https://www.dell.com/lv/business/p/dell-p2414h/pd:]https://www.dell.com/lv/business/p/dell-p2414h/pd:[/url]

1 Digital Visual Interface connectors (DVI-D) with HDCP
1 Video Graphics Array (VGA)
1 DisplayPort (version 1.2a)
4 USB 2.0 ports ( 3 downstream ports, 1 upstream port)
Jakie byś preferował w moim przypadku złącze aby wszystko fajnie i ładnie śmigało?

#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 09:56

W MM nie widzę, w innych sieciówkach nie chce mi się szukać. Ale na Amazonie bez problemu, klik.

Edit: a dobra, jest i w MM. Nie to, żebym kiedykolwiek chciał kupić coś Hama, ale jest.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Jakub Żurek

Jakub Żurek
  • 6 postów

Napisano 21 października 2020 - 10:00

W MM nie widzę, w innych sieciówkach nie chce mi się szukać. Ale na Amazonie bez problemu, [url="[url]https://www.amazon.de/-/en/iVANKY-Mini-DisplayPort-Cable-2m/dp/B07NTV64J2/"]klik[/url][/url].

Edit: a dobra, [url="[url]https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-mini-displayport-displayport-1-8m"]jest[/url] i w MM[/url]. Nie to, żebym kiedykolwiek chciał kupić coś Hama, ale jest.

Czyli podłączyc go do maka przy pomocy kabla mini-DP <-> DP, ewentualnie HDMI?

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 10:04

Jeśli poprawnie rozumiesz, co autor tego posta miał na myśli, to tak, właśnie tak.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2020 - 11:46

To w monitorze to nie jest HDMI tylko Display Port.

Musisz kupić przewód z HDMI do Display Port lub Thunderbolt do Display Port. 


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#11 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 21 października 2020 - 11:57

A czy nie najlepiej po prostu kabel mini Display Port do Display port - port TB2 z takiego maka jest identyczny z mini DP i obsługuje DP natywnie - to właściwy sposób podłączenia - nie HDMI do DP. Do tego jak się zapyta w zwykłym sklepie o TB do DP to można wprowadzić w konsternację albo dostać TB3 do DP (czyli USB C d DP). 



#12 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2020 - 12:10

Właśnie o takim przewodzie napisałem Thunderbolt to właśnie m.in. Mini Display Port


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 12:18

Ba, ja mu nawet dałem linka do takiego kabla ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 21 października 2020 - 13:55

Taki kabel (np. dell) można dostać za 5zł + koszty wysyłki na allegroszu. Raczej nie ma potrzeby przepłacać w MM.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych