Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brzęczący dźwięk prawego głośnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 djsztorm

djsztorm
  • 5 postów

Napisano 19 października 2020 - 01:01

Mam problem z głośnikiem w moim macbooku air 2020. Podczas oglądania niektórych filmików z prawego głośnika wydobywa się brzęczący dźwięk. Problem o dziwo nie występuje podczas słuchania muzyki. Zaznaczam, że brzęczący dźwięk pojawia się tylko podczas NIEKTÓRYCH filmików. Oddawać na gwarancję?

Wersja systemu: macOS Catalina 10.15.6

#2 winmaciek

winmaciek
  • 2 938 postów
Napisano 19 października 2020 - 02:29

Przeniosłem, ale na przyszłość proszę o bardziej sensowny wybór działu.

iPhone XS, iPad 10.5"

#3 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 917 postów

Napisano 19 października 2020 - 09:54

To nie jest kwestia hardware.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.

#4 djsztorm

djsztorm
  • 5 postów

Napisano 19 października 2020 - 10:31

To nie jest kwestia hardware.

to co w takim razie może powodować ten problem?

#5 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 917 postów

Napisano 19 października 2020 - 10:41

Kodek. W becie Big Sur popsuli VP9, może w najnowszej Catalinie też coś podobnego.

Nie wiem, jakie to filmiki (nie chodzi mi o adres, tylko format), więc nie zgadnę. Dowiedz się, w sensie porównaj działający z niedziałającym i będziesz wiedział.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.

#6 djsztorm

djsztorm
  • 5 postów

Napisano 19 października 2020 - 11:38

Z tego co sprawdziłem, wychodzi na to, że chodzi o częstotliwość próbkowania dźwięku w kodeku AAC albo o wartość przepływności. Brzęczenie przykładowo nie pojawia się, gdy audio jest kodowane Ogg Vorbis.

Konwertowałem audio, w którym słychać brzęczenie do różnych formatów, od mp3 przez wav, do ogg. Niezależnie od wybranej przeze mnie przepływności lub częstotliwości próbkowania, brzęczenie występowało. Oczywiście tylko w prawym głośniku. Jak wybrałem, aby dźwięk był jednokanałowy, nadal brzęczał tylko prawy głośnik. Więc może to jednak jest wina głośnika?

#7 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 917 postów

Napisano 19 października 2020 - 13:40

Ok, czyli źle myślałem - przepraszam.

Przenoszę znów do Hardware (i za zamieszanie z przenosinami też przepraszam).

#8 djsztorm

djsztorm
  • 5 postów

Napisano 22 października 2020 - 01:30

Chwile mnie nie było, ale w tym czasie przeczytałem o jakimś gościu, który w swoim macbooku air 2015 miał identyczny problem. Najdziwniejsze jest to, że po wymianie w ramach gwarancji problem był ten sam. W każdym razie, jedyna opcja jaka mi pozostaje to sprawdzić na innym macbooku czy jest tak samo jak u mnie, jak nie to oddaje na gwarancje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych