Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone SE 256GB 2020 vs OnePlus 8 12/256 GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 najs_sc

najs_sc
  • 12 postów

Napisano 18 października 2020 - 15:54

Witajcie,

 

wiem, że na tym forum większość użytkowników to pasjonaci sprzętów z jabłkiem, ale może jest ktoś, kto na co dzień użytkuje telefon z iOS i Androidem. Otóż przedstawię Wam moją sytuację. Korzystając z Amazon Prime zamówiłem OnePlus 8 256GB za 2250 zł. Telefon posiada duży ekran amoleda i jego główną zaletą jest szybkość działania. Prawdopodobnie jutro już do mnie dotrze paczka. W międzyczasie, kilka dni temu wpadła mega okazja w RTV EURO AGD na czarną wersję Iphona SE 256GB za 1999 zł z bazowych 2800 zł. 

 

Jeszcze około pół roku temu (przed testami baterii SE) byłem jego wielkim zwolennikiem ze względu na kompaktowość i A13 na pokładzie. Powiedzmy sobie, że oba sprzęty działają równie szybko. 

 

Wiem, że to dwa zupełnie różne telefony, cechujące się zupełnie innymi możliwościami. 

 

Gdybyście mieli wybierać między SE za 2000 zł, a OP8 za 2250 zł (oba znacznie taniej niż wartość rynkowa) to przy czym byście zostali? Nigdy nie miałem Iphona i dlatego mnie tak do niego ciągnie. Miałem okazję pracować w Apple Care więc wiem, jak dobrze traktuje się samych klientów (co ma dla mnie jakieś tam znaczenie z perspektywy potencjalnych problemów ze sprzętem w okresie gwarancji), jednak ten telefon jest dość przestarzały. Do OP8 ciągnie głównie duży ekran oraz 90 hz. 

 

Czekam na Wasze komentarze :)

 

Zdrówko.



#2 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 18 października 2020 - 17:53

Jeśli lubisz duże telefony to bez zastanowienia brałbym OP 8. Lepsza bateria, ekran, odświeżanie, nakładka najbliższa czystemu androidowi, snapdragon 865, który jest na poziomie ios 13

#3 najs_sc

najs_sc
  • 12 postów

Napisano 19 października 2020 - 21:09

Po odebraniu OP8 nie wiem jak mogłem brać pod uwagę SE. Telefon świetny, a sam ekran poezja.



#4 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 20 października 2020 - 07:55

Jeśli nie o system Ci się rozchodzi to 1+ jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli ja miałbym coś z Androidem wybierać to tylko 1+ albo Samsung. Natomiast mi sam system android nie odpowiada. Miałem 1+ 8 pro ostatnio u gdyby nie android i zakrzywiony ekran to bym z nim został. Teraz mam SE I 11 ale ten drugi idzie na sprzedaż bo jednak za duży.

iPhone 11


#5 najs_sc

najs_sc
  • 12 postów

Napisano 20 października 2020 - 09:15

Jeśli nie o system Ci się rozchodzi to 1+ jest bardzo dobrym wyborem. Jeśli ja miałbym coś z Androidem wybierać to tylko 1+ albo Samsung. Natomiast mi sam system android nie odpowiada. Miałem 1+ 8 pro ostatnio u gdyby nie android i zakrzywiony ekran to bym z nim został. Teraz mam SE I 11 ale ten drugi idzie na sprzedaż bo jednak za duży.

No ja miałem OP6 z którego byłem zadowolony, potem musiałem wrócić do 4-letniego Huawei P9 z ekranem 5.2 cala i to było bolesne odczucie. Może nie przez sam ekran, ale to jak wolny już był system. W OP8 głównie bałem się tego, że wszystko będzie działać od samego początku, bo ich kontrola jakości kuleje. 8 PRO mają problemy z zielonymi ekranami, bo chcą zaoszczędzić na kalibracji i ich nie stosują, w przeciwieństwie do OPPO. Głównie problem dotyka wersji ze 120 hz, w 8T teraz jest to samo. W moim OP6 nie działało szybkie ładowanie od samego początku jak trzeba, bo trafił mi się wadliwy kabel i przełączało na zwykłe kiedy chciało. Wymienili kabel i nagle zaczęło działać. W Apple takie rzeczy zdarzają się o wiele rzadziej. SE ma swój urok, szybki, kompaktowy telefon, który wygodnie można obsłużyć jedną ręką, dlatego gdyby nie promocja na OP8, to już bym się nim bawił.



#6 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 07:40

Już pewnie po herbacie ale dorzucę swoje 3 grosze.

 

Ja byłem zdeklarowanym przeciwnikiem Androida, ze względu na słabe dopracowanie i bałagan w systemie, np. na tamten czas brak jakiejkolwiek integracji z samochodem, podwójne aplikacje od Google i Samsunga itp.

 

Niestety Apple idzie w kierunku, który jest dla mnie nieakceptowalny. Nie jestem konsumentem serwisów społecznościowych czy mediów z chmury; mam swoją muzykę na dysku z moich płyt CD i z niej chcę korzystać oraz ze słuchawek na jacka. Bo tak :)

 

Kupiłem telefon z Androidem i w 14 dni od wrogości do miłości do akceptacji. System dalej bałaganiarski, ale jakby mniej (skakanie po opcjach w menu), funkcjonalność - jak na iOS. Trzeba się pogodzić z usługami Google ale trudno. Za to bez problemu podłączam telefon do starego komputera z Linuksem (nie, Mac nie był mi do niczego potrzebny), przerzucam media w obie strony, żadnych szpagatów, żadnych absurdalnych synchronizacji, żadnych warunków.... Nikt mi nie próbował wmawiać, że mam za ładowarkę zapłacić dodatkową kasę, bo ekologia tego wymaga :D


Użytkownik filu_ edytował ten post 06 listopada 2020 - 07:43

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#7 Marchelius

Marchelius
  • 87 postów

Napisano 07 listopada 2020 - 19:19

W "suchych" danych oczywiście OP8 miażdży iPhone'a - praktycznie pod kazdym wzgledem, z jednym "drobnym" wyjątkiem - systemu operacyjnego. Ja nigdy nie polubiłem Androida na tyle, żeby używac go przez dłużdszy czas. Często zmieniałem telefony, myśląc że to kwestie sprzętowe mi przeszkadzają. Doipiero jak przesiadłem sie na iPhone, to pomimo jeog oczywistych ograniczeń sprzetowych (np. brak diody powiadomień itp) zalety iOS i komfort jego uzywania sprawiły że nigdy nie wrócę do Androida.  Także jesli pytasz co wybrać - ja nie miałbym takiego problemu a wybór byłby oczywisty/.  


iPhone3G --> iPhone4S --> iPhone5C --> iPhone5S --> iPhone6 --> iPhone7 --> iPhoneXR





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych