Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * - - - 1 głosy

iPhone 12 Pro/12 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1206 odpowiedzi w tym temacie

#26 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 11:43

Nikt nie kupuje 12 Pro Max ze względu na aparat?

 

No zdecydowanie w tym roku nie ma sensu w ogóle brać pro, jeśli aparat jest najmniej ważny w całym telefonie (ja tak mam). W zeszłym roku trzeba było iść w Pro dla OLED, teraz już nie, więc te modele nie mają nic, co chciałbym wykorzystać na tyle, żeby dołożyć 1500 zł.


  • MasterM lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#27 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 14 października 2020 - 11:43

MagSafe zapowiada się ekstra chociażby w samochodach, ale nie gdy CarPlay musi działać po kablu. Wtedy nie widzę sensu.

Przy ładowaniu indukcyjnym moja bateria straciła na pojemności. Do tego zobaczcie jak wygląda przezroczyste etui - ma te magnesy wbudowane w tylne plecki - oznacza to chyba zbyt słabe trzymanie ładowarki podczas używania etui.



#28 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 11:46

Dane baterii są następujące (odtwarzanie wideo/strumieniowanie wideo/odtwarzanie dźwięku):

12 Pro Max: 20/12/80 godzin

12 Pro: 17/11/65 godzin

12: 17/11/65 godzin

12 mini: 15/10/50 godzin

Źródło: https://www.apple.co...iphone/compare/

 

Ogólnie ma być podobnie do poprzedniej generacji. 12 mini to będzie z grubsza poziom XS (tutaj będzie dłuższe odtwarzanie wideo, ale krótsze muzyki). Obstawiam, że pojemność baterii w mini to będzie jakieś 2200-2300 mAh. Może być ciekawie przy korzystaniu z 5G. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#29 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 14 października 2020 - 11:54

Póki telefon nie będzie fizycznie dostępny, nic nie dowiemy się na temat RAM'u?

Modele 12 Pro 6 GB RAM. Reszta po 4.

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#30 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2020 - 12:14

No sam nie wiem w sumie czy mam sie przesiadac z XS MAX na 12 Pro czy 12 Pro Max ,albo czy w ogóle jest sens...dopiero co z ubezpieczenia wymienili mi na nową sztukę z nową baterią...ciężki orzech w tym roku. 

 

Co rok to mniej argumentów by robić upgrade. Ale jestem zaskoczony MagSafe, świetne rozwiązanie moim zdaniem. 


  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#31 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 12:14

Nikt nie kupuje 12 Pro Max ze względu na aparat? 

Ja rozważam. Chociaż nie do końca mam przekonanie, czy pójdę w tę stronę, bo rozmiar mnie trochę odstrasza. No i dopóki ktoś tego obiektywnie nie przetestuje, nie będzie wiadomo, na ile te rozwiązania, których nie dali w zwykłym Pro robią różnicę.


  • 6c1fb0760d lubi to

#32 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 października 2020 - 12:17

Dla mnie rozmiar Max jest stanowczo zbyt duży.


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#33 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 października 2020 - 12:25

Ja wezmę Maxa ale tylko i wyłącznie dlatego, że mało dopłacam. Sprzedałem tel w PL i kupuję w USA. Pierwszy raz przy odsprzedaży będzie spoko bo tylko modele z USA będą miały 5g mmWave, więc będzie można napisać że lepsze i był specjalnie ściągnięty, a że ładowarki nie będzie amerykańskiej to i stękać kupujący nie będą :)

 

 

Why is MM wave restricted to US models?

Probably due to regional restrictions on the use of the electromagnetic spectrum that still need to be worked out with other countries. The US (and EU, other countries) cannot allocate spectrum outside of their own borders. These spectrum issues need to be negotiated and worked out regionally and internationally before device makers can go into those markets with radio broadcasting equipment.

 

Kolejna sprawa to wymiar w zasadzie na + wzgędem 11 Pro max. większy tylko o 2mm, szerszy o 0,3mm, a grubość zauważalnie mniejsza, ba mniejsza nawet od SE1. 


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 14 października 2020 - 12:39


#34 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 października 2020 - 12:38

Za rok będzie mniej spoko, bo jakbyś kupił u nas to kupujący by miał jeszcze rok ochrony a tak to zostanie bez. To raczej bardziej się przydaje niż bezużyteczna u nas mmWave:-p

iPhone 15 Pro


#35 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 października 2020 - 12:44

Za rok będzie mniej spoko, bo jakbyś kupił u nas to kupujący by miał jeszcze rok ochrony a tak to zostanie bez. To raczej bardziej się przydaje niż bezużyteczna u nas mmWave:-p

 

Osobiście nigdy, a korzystam z iPhonów od pierwszego nie potrzebowałem użyć rękojmi bo jak były wadliwe to od razu wymieniałem a później już hulały. Ubezpieczenie zawsze gdzieś można sobie dokupić oddzielnie jak jest taka potrzeba, a wsparcia mmWave już nie dodasz. Przyszłościowo może się przydać choć oczywiście nie musi. Ja kupuje ze stanów bo wychodzi mi praktycznie bez dopłaty, a mm to będzie miły dodatek.

 

Z tego co widzę, kabel będzie normalny nie pleciony jak z wycieków no i szkoda skórzanego etui, ale jakby mieli podnieść cenę to masakra, wystarczy że Silikonowe podrożały.

Strzelam że w przyszłym roku małe zmiany i 120. A później z racji Magsafe port zniknie z iPhona. Za rok chyba za szybko by sprzedać trochę kabli bo wypadałoby do pudełka taki wrzucić.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 14 października 2020 - 13:45


#36 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 14 października 2020 - 13:58

Nikt nie kupuje 12 Pro Max ze względu na aparat?


Jeśli nikt, to ja ;p
Dla mnie akurat aparat jest bardzo ważny, a ten który wstawili do pro maxa jest zdecydowanie lepszy od tego z innych modeli, także pro. Już wielkość pojedynczego piksela robi swoje. Na testach pewnie wszystko wyjdzie, jak to mówią „w praniu” - ale jednak można się spodziewać zdecydowanie lepszych zdjęć w 12. Pro Max.

Szkoda tylko, że tak długo trzeba czekać z zamówieniem...

#37 dtm.marcin

dtm.marcin
  • 264 postów
  • Skąd,PL

Napisano 14 października 2020 - 14:02

Będzie zmiana z X na Pro Max :)

#38 bartekpolska

bartekpolska
  • 69 postów

Napisano 14 października 2020 - 14:10

Czy ramki w 12pro będą takie same jak w 12?



#39 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 października 2020 - 14:21

Czy ramki w 12pro będą takie same jak w 12?

 

 

Z tego co widzę to tak, telefony mają takie same ekrany 6.1 przy identycznych wymiarach i wszystkie to ubiegłoroczne Super Retina XDR.



#40 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 14 października 2020 - 14:22

Wiecie co? Uważam, że za dużo iPhone'ów zaprezentowali. Model 12 Pro istnieje trochę nie wiadomo po co. Lepszy byłby układ:

• 12 mini (który jest za drogi)

• 12 (z dodanym teleobiektywem i ceną na obecnym, bądź większym poziomie)

• 12 Pro Max z obecną ceną i bebechami.

Mielibyśmy trzy rozmiary iPhone'ów, 5,4", 6,1" i 6,7 cala, z przeskokami cenowymi na poziomie 1000 zł i każdy oferowałby coś więcej, głównie lepszy aparat, baterię, czy 128GB w standardzie w przypadku Maxa.

Do tego znowu jest bałagan w ofercie, iPhone XR jest bardzo blisko cenowo iPhone'a SE, a ma o wiele nowszy wygląd, większy ekran, Face ID, nowszy aparat i lepszy czas pracy na baterii. Może niepotrzebnie są dwa iPhone'y z procesorem A13, 11 i SE. Coś należałoby wyrzucić. 


  • Jojox i 6c1fb0760d lubią to

#41 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 14:24

Ja wymieniam iPhone'a 8 na 12 Pro. I czuję, że będę bardzo zadowolony po przesiadce. Większy ekran, bateria, 3 aparaty, fajny design. 

 

Choć uważam, że to i tak trochę moja fanaberia i zbędne wydatki, bo iP8 to nadal poręczny, szybki i świetny smartphone. Po 2,5 roku nawet bateria jeszcze się trzyma na przyzwoitym poziomie 83%.   

 

Dla wszystkich marudzących, że za mało zmian to przypominam, że nikt "normalny" nie wymienia telefonu po roku czasu. :)  To samo się tyczy zegarków. 

 

Oczywiście rozczarowany jestem sytuacją z brakiem zasilacza USB-C w pudełku, bo zwyczajnie takiego nie mam. Zresztą nawet gdybym miał od poprzedniego iPhone'a to chciałbym go sprzedać razem z telefonem. Słuchawki akurat były i tak mało praktyczne. 

 

Co do Mag Safe to uważam, że dobry ruch. Szczególnie jako uchwyt-ładowarka do samochodu. Fajnie też się zapowiada podwójna ładowarka podróżna do zegarka i telefonu. Niestety w Apple Store jeszcze jej nie ma...


Użytkownik Jojox edytował ten post 14 października 2020 - 14:31

 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#42 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 14:44

Skończ już w każdym poście o tej ładowarce. Tutaj jest specjalny wątek na takie płacze.


  • 6c1fb0760d lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#43 Faflucy

Faflucy
  • 141 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 października 2020 - 15:17

Ja też planuję zakup 12PRO tylko mam problem bo nie mogę się zdecydować jaki kolor wybrać :) I szkoda że plecki mają matowe szkło a nie przezroczyste jak w X czy XS.



#44 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 października 2020 - 15:40

Póki telefon nie będzie fizycznie dostępny, nic nie dowiemy się na temat RAM'u?


Zwykły 4GB, pro 6GB. Nie poszaleli.

iPhone 15 Pro


#45 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 15:49

To tak samo, jak w iPadach odpowiednio Air i Pro. To całkiem sporo, ile byś chciał?

#46 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 października 2020 - 15:53

Po 6GB we wszystkich. To już standard w telefonach po 1000 zł nawet.

iPhone 15 Pro


#47 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 14 października 2020 - 15:56

Ja też planuję zakup 12PRO tylko mam problem bo nie mogę się zdecydować jaki kolor wybrać :) I szkoda że plecki mają matowe szkło a nie przezroczyste jak w X czy XS.

 

Ja biorę 12 pro max i jestem w trochę lepszej sytuacji, bo na przykładzie 12 pro zobaczę kolory, ale sam nie wiem, który wybrać. 

Niebieski w 12 jest dużo ładniejszy, niż w 12 pro. Ten w 12 pro jest dziwny, chociaż może na żywo zmienię zdanie. 

Szarego nie chcę, bo miałem już za dużo Iphonów w kolorze szarym/czarnym. 

Pozostaje wybór między gold/silver no i ewentualnie jeśli ten niebieski mnie porwie na żywo, bo na Renderach tak średnio.

W Silver boki się rysują, ale z kolei ten perłowy tył jest ładniejszy niż w złotym, a w złotym podobają mi się miedziane ramki..

Problemy pierwszego świata, haha :D


  • Faflucy lubi to

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#48 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 16:05

Po 6GB we wszystkich. To już standard w telefonach po 1000 zł nawet.

Android ma nieco inaczej rozwiązane zarządzanie pamięcią i potrzebuje jej nieco więcej. Iphony nawet z 2G na pokładzie wciąż działają bardzo sprawnie.

#49 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 14 października 2020 - 16:26

Ja biorę 12 pro max i jestem w trochę lepszej sytuacji, bo na przykładzie 12 pro zobaczę kolory, ale sam nie wiem, który wybrać.
Niebieski w 12 jest dużo ładniejszy, niż w 12 pro. Ten w 12 pro jest dziwny, chociaż może na żywo zmienię zdanie.


Też mam ten problem. Podczas wczorajszej prezentacji (i na renderach) nie spodobał mi się ten pacyfic blue w 12 Pro Max. Liczę na to, że jeszcze przed zamówieniem uda mi się mu dokładniej przyjrzeć. Na chwilę obecna obstawiam dla siebie silver. Albo grafit. Ale chyba wolę jaśniejszy. No, zobaczymy. Do 6. listopada jeszcze tyyyyle czasu...

#50 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 14 października 2020 - 16:30

Bądź co bądź ale 4 GB RAMu to nawet dla IP już trochę mało 6 to absolutne minimum na obecne czasu. Uważam że tu Apple trochę szczędzi. Ten RAM chyba nie jest taki drogi skoro inni producenci dają go więcej i jakoś żyją.
Ponoć w pro i pro Max ma być 6 GB, reszta 4GB, ale to się okaże.

Użytkownik Kopara5 edytował ten post 14 października 2020 - 16:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych