Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#51 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 października 2020 - 12:40

Czy zamawiając iPhone przez Apple Store jest opcja żeby założyli folię ochronną?


iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#52 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 12:42

Lol, nie.

Mam nadzieję, że nigdzie nie ma. Chciałbyś, żeby rozfoliowali wszystko i rozbebeszyli? W elektromarkecie możesz sobie iść od razu po zakupie do stoiska, gdzie siedzą 'ci panowie z media expert' i zakładają, ale to osobna usługa.


  • 5b46927ee6, crash5 i MasterM lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#53 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 października 2020 - 12:54

Nie jestem do końca pewien więc wolę zapytać. Czy ramki wokół ekranu w iPhone 12 są takie jak w iPhone 11 Pro/Max i iPhone 12 Pro/Max?


  • Adrian Gajewski lubi to

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#54 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 października 2020 - 13:03

Są przede wszystkim płaskie więc nie będzie wreszcie problemu z foliami i szkłami. Wszystko jedno co, nawet te najtańsze będą pasować, bez bąbli powietrza po bokach.


iPhone 15 Pro


#55 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 21 października 2020 - 14:40

Jeśli nowe iphony nie będą mieć efektu 2D na wyswietlaczu to faktycznie będzie to wielka ulga dla posiadaczy i producentów szkieł twardych 9H.

iPhone 11


#56 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 października 2020 - 15:16

No nie mają. Zobacz dowolny film na yt i widać że ekran jest idealnie płaski.

iPhone 15 Pro


#57 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 21 października 2020 - 15:36

Lol, nie.

Mam nadzieję, że nigdzie nie ma. Chciałbyś, żeby rozfoliowali wszystko i rozbebeszyli? W elektromarkecie możesz sobie iść od razu po zakupie do stoiska, gdzie siedzą 'ci panowie z media expert' i zakładają, ale to osobna usługa.

Online nie ma, natomiast w fizycznych Apple Store (przynajmniej niektórych) są specjalne maszyny od Belkina do nakładania takiego szkła na ekran.


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#58 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 15:45

W Polsce nie ma Apple Store ;-)
No i nadal: to jest jakby 'druga' usługa. Kupujesz telefon i możesz go albo schować i wyjść, albo samemu rozbebeszyć i podejść do Geniusa albo stoiska Belkina.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#59 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 19:41

Pierwsze testy potwierdzają gorszy czas pracy na baterii nowej 12 w stosunku do 11. 

https://www.tomsguid...heyre-not-great

Czyli tak jak piszą na reddicie, zapowiada się wyłączenie 5g jeżeli ma mi telefon i bateria starczyć na dobrych kilka lat. Ewentualnie uruchamianie 5g w wyjątkowych sytuacjach.



#60 bebeto

bebeto
  • 35 postów

Napisano 23 października 2020 - 16:01

a odpuściłem sobie. Bo wszędzie chaos. w Media Markt jak chcialem zamowic to brak opcji wysylki, odbiór tylko w uwaga Czestochowie, a jestem z Wrocławia :D .

Niech się naźrom fanboje tymi aljfonami i kupie spokojnie za 2-3 tygodnie.


  • vBB lubi to

#61 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2020 - 16:24

W ilu wątkach to jeszcze napiszesz?


  • cooper69 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#62 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 24 października 2020 - 09:31

Szanuję niższą o 30 gramów masę nowej 12 w porównaniu do 11  :) Czuję to. 



#63 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2020 - 16:12

Szanuję niższą o 30 gramów masę nowej 12 w porównaniu do 11  :) Czuję to. 

 

Nie sprawdzałem w specyfikacji różnic między 12 vs 12 pro, ale mając obydwa czuć zdecydowaną różnicę w lekkości 12. Natomiast przez swój świecący tył wygląda jak tańsza zabawka względem pro. 

 

Mój ideał: waga 12, ramki 12, tył 12 pro :) 


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#64 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 28 października 2020 - 15:05

Właśnie przyszedł mój IP 12 128 gb. Bałem się trochę przesiadki z iphone se ale rozmiar wydaje się idealny. Odbieram jeszcze dziś szybkę na ekran i case, po założeniu wszystkiego pewnie pochwalę się wrażeniami z użytkowania. Szybkie pytanko bo ładowarka przychodzi mi niestety dopiero 9.11 (ikea odwala z czasami realizacji zamówień). Tu w pudełku jest kabel usb C a właśnie zdałem sobie sprawę, ze nie mam jak tego do stacjonarnego PC podpiąć bo mam tylko zwykłe porty usb. Rozumiem, że nie będzie problemu jak podepnę nowego iphone do pc starym kablem usb z iphone SE?



#65 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 28 października 2020 - 15:14

Nie będzie.

#66 Solarek18

Solarek18
  • 13 postów
  • SkądKielce, PL

Napisano 29 października 2020 - 13:20

Odebrałem dzisiaj swojego Product (RED) i muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczony jak mocno mi się podoba ten kolor. Mam wrażenie, że na filmach bardzo często niezbyt dobrze jest on oddany, na żywo wygląda prześlicznie. No i po przesiadce z Pro Maxa waga telefonu jest odczuwalnie mniejsza, wreszcie nie mam wrażenia trzymania cegły w łapie :P

#67 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 29 października 2020 - 19:50

Jestem po kilku godzinach użytkowania ip 12, świetna sprawa po przenosinach z ip SE 2016. Czy to normalne, że odcień wyświetlacza jest jakby żółtawy? Pomału się przyzwyczajam, ale i tak jakoś zwróciłem na to uwagę. Druga kwestia czy są jakieś specjalne zalecenia przy pierwszym uruchomieniu? Chodzi mi o baterię, czy powinienem ją do końca rozładować i później naładować na full



#68 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 29 października 2020 - 20:06

Wyłącz true tone w ustawieniach i nie będzie żółty. Nigdy nie rozładowuj do końca to najgorsze dla baterii. Poza tym ładuj jak chcesz i ile chcesz. Od 15-20% w górę najlepiej.
  • grzesiolegolas i MasterM lubią to

iPhone 15 Pro


#69 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 30 października 2020 - 17:51

Panowie, Panie 

- widział, dotykał już ktoś z Was iPhone 12?
W dużej mierze pytanie dotyczy tego, czy to jest ten sam materiał(aluminium)zastosowany co w iPhone 11, czy może jest to materiał który był spotykany w 5S/SE 1? A może taki jak w iPadzie 11 Pro?


Wyłącz true tone w ustawieniach i nie będzie żółty. Nigdy nie rozładowuj do końca to najgorsze dla baterii. Poza tym ładuj jak chcesz i ile chcesz. Od 15-20% w górę najlepiej.

Pamiętaj, że rozładowanie do końca powodujące wyłączenie telefonu, nie oznacza pełnego wyładowania baterii.


 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#70 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 30 października 2020 - 19:16

 

Pamiętaj, że rozładowanie do końca powodujące wyłączenie telefonu, nie oznacza pełnego wyładowania baterii.

To jasne, chodzi o to,że wyłączenie telefonu (doprowadzenie do takiego spadku)  jest szkodliwe dla baterii tak czy inaczej. Najlepiej trzymać baterię od 20-80%.


Użytkownik Regiss edytował ten post 30 października 2020 - 19:16

iPhone 15 Pro


#71 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 31 października 2020 - 09:12

Po przeczytaniu bardzo wartościowej opinii w temacie o 12 pro/ 12 pro max taka moja prośba do użytkowników zwykłych 12 o swoje wrażenia, może porównania do poprzednich modeli. Wielu osobom pewnie pomogłoby w wyborze. Dodatkowo 12 ma wszystko to co 12 mini wiec i dla tych którzy myślą o mniejszym telefonie też pewnie fajnie byłoby poczytać co ten telefon potrafi, może właśnie ktoś ma porównanie do zeszłorocznego 11 pro. Jak w tym roku wersja „budżetowa” ma się do tej premium bo na papierze różnic mało.
  • Adrian Gajewski lubi to

#72 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2020 - 19:45

@Regiss: czerwonego. Ma tylko 'przebłyskiwać' to spod etui.


  • Regiss lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 listopada 2020 - 16:56

Tak sobie myślę, że to ograniczenie magsafe do 10W w Mini to nawet dobra wiadomość ;-) Skoro będę i tak ładował Hyperjuice, mogę kupić Magsafe (a jeszcze lepiej - to podwójne do telefonu i zegarka, jak wyjdzie) i nie mieć poczucia, że się nie ładuje tak szybko, jakby mogło ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#74 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 06 listopada 2020 - 00:37

Tak sobie myślę, że to ograniczenie magsafe do 10W w Mini to nawet dobra wiadomość ;-) Skoro będę i tak ładował Hyperjuice, mogę kupić Magsafe (a jeszcze lepiej - to podwójne do telefonu i zegarka, jak wyjdzie) i nie mieć poczucia, że się nie ładuje tak szybko, jakby mogło ;-)

 


Post dodany pod postem nie łączy się z poprzednim?

 

Przyszedł, jest - i co? 
Niestety odpowiadając właściwie sobie na poprzednie pytanie, jest to ten sam materiał co w iPhone 11(przynajmniej w fakturze), zapowiada się więc stosunkowo szybkie powstawanie odprysków.

Co dodatkowo mnie zdziwiło, spodziewałem się nowego kabla USB - a tutaj? Stary dobry znajomy z iP 11 Pro.

Mimo to rozmiar wydaje się być idealny, do tego piekielnie lekki. Żałuję, że tym razem to telefon nie dla mnie.


 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#75 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 01:28

Post dodany pod postem nie łączy się z poprzednim?


Obecny silnik forum jest dość ograniczony i łączy tylko przez pewien czas, potem już zapomina.

Co dodatkowo mnie zdziwiło, spodziewałem się nowego kabla USB - a tutaj? Stary dobry znajomy z iP 11 Pro.


No skoro to jest nadal kabel c - lightning, to po co mieli robić nowe, skoro pewnie mają całe magazyny tamtych?
  • MasterM lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych