Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#26 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 15 października 2020 - 16:23

Nowy, były w oleole i euro agd.
Pewnie będzie można porównać organoleptycznie jak już będzie 12 w sprzedaży, ale obecnie użytkownicy 11 pro chyba potwierdzili jakość modelu. 12 to jednak nowość, a jak wiemy z tymi bywa różnie. Wystarczy sobie przypomnieć afery typu „antena gate” czy inne w nowych modelach rynkowych. Co do aparatu, bardzo mi na tym zależało i dlatego zmieniłem poczciwą 8 na 11 pro. Raczej nie spodziewam się bardzo znaczących różnic w 12. Testy na żywo pokażą. A na konferencji musieli pokazać, ze nowy model jest naj...

iPhone 11 Pro 256 GB, Macbook Pro 13 Mid 2012 & iMac 21,5 Late 2013 & Mac Mini M1, iPad Air 2 64GB & iPad Air 4 256GB


#27 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 16:29

To faktycznie cena zacna. Mam nadzieję, że wraz startem sprzedaży 12 cena 11 Pro też ruszy coś, albo jakaś promocja się trafi :) 



#28 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 15 października 2020 - 16:51

Przesiadać się z 11 pro na 12 nie ma sensu, na 12 pro to już się można zastanowić, bo 6GB ramu, ale jeśli ktoś ma starsze modele iphona albo przenosi się na niego z androida i dylemat czy 11 pro czy 12 (tak jak ja) to w obecnej sytuacji gdzie 11 pro jest po 3999, a 12 po 4199 to lepie brać 12 ponieważ jest lepszy procesor, lepszy główny aparat, cieńszy, wielkość praktycznie ta sama(2mm dłuższa jest 12), dłuższe wsparcie, za 11 pro przemawia tylko teleobiektyw.


Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 15 października 2020 - 16:52


#29 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 15 października 2020 - 17:01

11 pro w wersji 256gb był przez chwile w tej cenie (3999). Obecnie nowego w tej pojemności, w tej cenie nie kupisz. Mniejszą pojemność, owszem.

Użytkownik torell edytował ten post 15 października 2020 - 17:02

iPhone 11 Pro 256 GB, Macbook Pro 13 Mid 2012 & iMac 21,5 Late 2013 & Mac Mini M1, iPad Air 2 64GB & iPad Air 4 256GB


#30 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 17:10

Przesiadać się z 11 pro na 12 nie ma sensu, na 12 pro to już się można zastanowić, bo 6GB ramu, ale jeśli ktoś ma starsze modele iphona albo przenosi się na niego z androida i dylemat czy 11 pro czy 12 (tak jak ja) to w obecnej sytuacji gdzie 11 pro jest po 3999, a 12 po 4199 to lepie brać 12 ponieważ jest lepszy procesor, lepszy główny aparat, cieńszy, wielkość praktycznie ta sama(2mm dłuższa jest 12), dłuższe wsparcie, za 11 pro przemawia tylko teleobiektyw.

 

No właśnie, mam podobnie bo idę z 7. Kusi mnie 128gb. W normalnej cenie jest w mini, bądź 11 pro po promocji jak kolega kupił 256gb za 3999. 12 a 11pro to też różnice w wykonaniu. Dłuższe wsparcie i procesor raczej do mnie nie przemawiają bo pewnie szybciej zmienie 11pro niż skończy się wsparcie. Także w zasadzie lepszy aparat, wiekszy ekran vs teleobiektyw, lepsze wykonanie i być może większa pamięć jeśli trafi się promocja. Nie łatwo wybrać :) 



#31 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 15 października 2020 - 17:14

No właśnie, mam podobnie bo idę z 7. Kusi mnie 128gb. W normalnej cenie jest w mini, bądź 11 pro po promocji jak kolega kupił 256gb za 3999. 12 a 11pro to też różnice w wykonaniu. Dłuższe wsparcie i procesor raczej do mnie nie przemawiają bo pewnie szybciej zmienie 11pro niż skończy się wsparcie. Także w zasadzie lepszy aparat, wiekszy ekran vs teleobiektyw, lepsze wykonanie i być może większa pamięć jeśli trafi się promocja. Nie łatwo wybrać :)

U mnie chyba jedyną możliwością abym kupił 11 pro 64GB jest sytuacja gdy stanieje w przyszłym tygodniu do kwoty ok 3600 lub gdy dorwę 256GB za te 3999, w każdym innym przypadku kupuję w przyszłym tygodniu 12stke. No może i masz rację, że go sprzedaż zanim skończy się wsparcie, ale 12 za rok, dwa, trzy sprzedasz drożej niż 11 pro



#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 17:25

A możecie już skończyć opowiadać o swoich zakupach 11 w wątku o 12?


  • M4rC!n i stap lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 17:38

Sorry ale pewnie nie jeden ma rozterki co kupić i wątek jak najbardziej odpowiedni na porównanie IP12 do innych modeli. 



#34 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 17:39

Do porównania - oczywiście. Do opisywania, kto gdzie i za ile dostał <dowolny inny model niż 12> już niekoniecznie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#35 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 18:12

Spoko. Wracając do wszystkich 12stek, ciekawe czy różnice zrobi Dolby Vision w porównaniu do poprzedniego modelu jak tak to chwalą. 



#36 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 16 października 2020 - 14:52

Widzę, że wątek PRO zaspamowany zamówieniami, czyżby nikt nie brał zwykłej 12?:) Zamówiłem przed godziną iphone 12 128 gb, dostawa 26-28 października więc już czekam z niecierpliwością:)



#37 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 17 października 2020 - 10:46

By ktoś widział, że 12stka jest do pomacania to dajcie znać :)



#38 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 października 2020 - 11:15

Wcześniej niż 23 nie będzie nigdzie do pomacania. Polityka Apple.

iPhone 15 Pro


#39 VVisni4

VVisni4
  • 2 postów

Napisano 18 października 2020 - 22:29

Czekałem dość długo na 12 i jestem nieco rozczarowany. Ceny poszły w górę bo 12 mini nie miał odpowiednika, a w pudełku nie ma ładowarki. Nie jest to rewolucja, ani też powrót do korzeni. Mój pierwszy iPhone 3g -12 mało przypomina, a 3G był strasznie fajny i rewolucyjny w swoim czasie ;) Jest to powrót do boczków z 4 i 5, które były sympatyczne, zgadzam się. Jednak dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia bo telefon nosze w futerale, a przód i tył będą prawie identyczne z 11 Pro, co do której też mam pewien zamiar ewentualny i dylematy jak koledzy powyżej. Wykonanie 12 będzie oczywiście gorsze od Pro, kolory to jak zawsze sprawa gustu. Dla mnie 11 i 12 są wysterylizowanymi z 3 obiektywu 11/12 Pro, niestety. Jest sporo 'ulepszeń' ale najważniejszym pytaniem wydaje się, czy to 5G jest aż tak istotne w tym momencie? Infrastruktura się rozwija ale pytanie kiedy będzie można z 5G swobodnie korzystać? I czy ten modem który i tak w różnych wersjach zależnie od regionu będzie różny jest modemem, który przez kilka lat się będzie sprawdzał? I na koniec kwestia związana i z mniejszym designem i z 5G i nowym prockiem - bateria. 
 



#40 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 19 października 2020 - 04:33

Lepszym jest mieć 5G, niż nie mieć - moim zdaniem. Ale tłumaczenie, że albo odświeżanie 120HZ, albo implementacja 5G w ogóle do mnie nie przemawia.

#41 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 20 października 2020 - 09:21

Nie wiem jak wy ale jak dla mnie ten niebieski w iP12 wygląda strasznie plastikowo. Liczyłem na fajny niebieski/granat ale to jednak nie to. Jak ktoś chce 128gb dysk to serio chyba lepiej dopłacić już te 750 zł czy ile tam wychodzi do Pro. Ale w sumie każdy decyduje za siebie.



#42 Aszyn

Aszyn
  • 21 postów

Napisano 20 października 2020 - 09:52

Nie wiem jak wy ale jak dla mnie ten niebieski w iP12 wygląda strasznie plastikowo. Liczyłem na fajny niebieski/granat ale to jednak nie to. Jak ktoś chce 128gb dysk to serio chyba lepiej dopłacić już te 750 zł czy ile tam wychodzi do Pro. Ale w sumie każdy decyduje za siebie.

Kolor jest obrzydliwy. Myślałem, że zamówię niebieskiego zamiast czarnego, ale już widzę,że klasyczny czarny, ewentualnie biały będą najlepszym wyjściem.

Akurat w przypadku mini zakup wersji pro to już duża dopłata. :/



#43 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 października 2020 - 10:04

Zauważcie, że te wszystkie zdjęcia i filmiki są zrobione przy bardzo dużym naświetleniu i dlatego tak wyglądają te kolory. 

Przynajmniej mam taką nadzieję... Sam się nastawiłem na niebieskiego 12 mini.


MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#44 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 20 października 2020 - 10:44

Zauważcie, że te wszystkie zdjęcia i filmiki są zrobione przy bardzo dużym naświetleniu i dlatego tak wyglądają te kolory. 

Przynajmniej mam taką nadzieję... Sam się nastawiłem na niebieskiego 12 mini.

Prawda. A nasz kraj raczej słońcem nie stoi ;) Niemniej w salonach Apple oraz resellerów jest raczej jasno nawet bardzo więc ten odcień powinien wyglądać podobnie. Poza tym reszta kolorów wyglada normalnie. Czerwony też nie wydaje się jakiś zbyt jaskrawy. Ewidentnie odstaje ten niebieski. Ma w sobie coś z fioletu jak dla mnie. Jeśli to się faktycznie potwierdzi to już widzę te zwroty tego modelu ;)



#45 VVisni4

VVisni4
  • 2 postów

Napisano 20 października 2020 - 22:09

Z 12 to pewnie wybrałbym biały. Ten niebieski początkowo wydawał się interesujący ale faktycznie chyba będzie słaby, taki morsko - fioletowy. Fajny niebieski to bedzie ten w pro. 
Co do 120HZ to po pierwsze mieliby problem z dostawami, a po drugie z baterią. 



#46 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2020 - 22:16

Jestem bardzo zawiedziony czerwonym. Ma taki obrzydliwy odcień wpadający w pomarańczowy, jak pasek do AW6 product red. Szkoda, bo jakby był jak koperta tego AW, super by to razem wyglądało.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#47 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 21 października 2020 - 09:34

Hejo,

 

Przesyłka już za tydzień, a akcesoria dalej nie zamówione. Nie zamierzam używać telefonu bez odpowiednich zabezpieczeń więc pasuje mi się pospieszyć :) polecacie jakieś etui/futerał? Tego ze strony apple nie chciałem zamawiać. Tylko tu dochodzi jeszcze kwestia obecnej sytuacji epidemiologicznej. Po każdym powrocie do domu biorę trochę żelu antywirusowego i przecieram cały telefon więc nie wiem czy skórzane będzie dobre. Druga kwestia to jakiś glass shield. Telefonu nie zmieniałem od 5 lat, czy obecne rzeczywiście potrzebują? Chociaż na chłopski rozum znowu przy obecnym czyszczeniu wolałbym chyba przecierać taką szybkę jakimiś środkami antywirusowymi niż goły ekran. Może takie coś w zupełności starczy https://www.morele.n...laqf9PTeQ3dzkEg ?

 

Miłego dnia



#48 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 października 2020 - 09:37

Może i polecamy, ale tutaj: https://myapple.pl/f...uch/page-283


  • grzesiolegolas lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#49 chrobro

chrobro
  • 168 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 21 października 2020 - 11:44

Wszystkie kolory iP 12

www.youtube.com/watch?v=9Zf5QgIBR00


Użytkownik chrobro edytował ten post 21 października 2020 - 11:46


#50 Blescik

Blescik
  • 15 postów

Napisano 21 października 2020 - 12:07

Pierwsze testy potwierdzają gorszy czas pracy na baterii nowej 12 w stosunku do 11. 

https://www.tomsguide.com/news/iphone-12-battery-life-results-are-in-and-theyre-not-great






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych