Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wielkość wiadomości odbieranej w icloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 12 października 2020 - 14:58

Czy ktoś wie, dlaczego nie można odebrać wiadomości pocztowej na konto w iCloud z załącznikami powyżej 20MB?

Co mi po hiper duper sprzęcie, jak po plik zdjęcia w dużej rozdzielczości muszę lecieć z pendrajwem? Albo trzymać założone 25 lat temu konto na darmowym onecie?

Nie, nadawca nie ma maka, tylko zwykłego Windowsa. Nie jest geekiem z milionami kont w chmurach. Po prostu raz na pół roku potrzebuje przesłać jeden duży plik i d...

Sołtys

 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 12 października 2020 - 15:24

Apple wie

https://support.appl.../en-us/HT202305

Decyzja biznesowa. Google ma 25.

#3 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 12 października 2020 - 16:15

Domyślam się, że biznesowa. Ale nie ma żadnego (nawet odpłatnego) przeskoku. Nie da się być "apple only". Nawiasem mówiąc, coraz częściej zauważam miejsca, gdzie trzeba się wspierać rozwiązaniami spoza "ekosystemu".



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2020 - 16:38

Trochę bzdura - jak wysyłam z Mail.app na Macu coś dużego, to mi za każdym razem proponuje użycie iCloud do tego i w efekcie odbiorca zamiast załącznika ma linka, zatem właśnie ten 'ekosystem' świetnie ze sobą współgra.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 12 października 2020 - 16:56

ftypd:

Nie piszę o wysyłaniu z iCloud tylko o wysyłaniu do iCloud (np. z Windows). Gdyby to działało w obie strony, byłoby faktycznie super.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2020 - 17:59

Napisałeś o byciu "apple only", więc pokazałem, że apple only się da, jak najbardziej, jeszcze jak. Windows nie jest apple only ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Sołtys

Sołtys
  • 43 postów
  • SkądCzarna Łąka

Napisano 12 października 2020 - 18:20

Można być "apple only" tylko w bańce Apple. Czasem trzeba kontaktować się na zewnątrz.

Kiedy zaczynałem prawie 30 lat temu od MacClassic, nikt nie domagał się komunikacji na wszystkie strony.

Ale dzisiaj?



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2020 - 18:50

Ja tam się nie domagam ;-)

To Ty zacząłeś, że ojej, z windowsa nie mogą mi przesłać wielkich plików ;-) Już abstrahując od tego, że duże pliki powinny być wystawiane inaczej, a e-mail powinien zdechnąć jak najszybciej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych