Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odzyskiwanie plików z dysku zewnętrznego


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Berenika Kolomycka

Berenika Kolomycka
  • 1 postów

Napisano 09 października 2020 - 12:36

Myślę, że jestem spalona, ale się podpytam, bo może jednak jest szansa na odzyskanie plików. Dublowałam pliki jako backup na dysku zewnętrznym (niezależnie od Time Machine) Po jakimś czasie z braku miejsca na dysku operacyjnym usunęłam kilka plików z folderu "X", ten sam folder z pełną zawartością był cały czas na dysku zewnętrznym. Dziś jednak zapomniałam, że folder "X" jest niepełny a chciałam zrobić aktualizacje tego samego folderu na dysku zewnętrznym. Mac się zapytał: Zastąpić? jak odruchowo kliknęłam tak i po chwili anulowałam ale folder X zniknął już z dysku zewnętrznego z całą zawartością... nie ma go oczywiście w koszu, bo go nie usuwałam. Jest szansa żeby go odzyskać? Czy Mac go jakoś permanentnie usunął? Dodam, że nie umiem znaleźć folderu .Trashes na dysku zewnętrznym i w ogóle jestem bardzo słabym użytkownikiem maca. 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2020 - 13:49

'Tak o' się nie da, musisz mieć jakiś soft do odzyskiwania danych. Tylko odepnij ten dysk jak najszybciej, żeby nic nie nadpisało tych sektorów, bo wtedy dupa blada.

Przeniosę to do 'Programów', bo tam będzie bardziej pasowało.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 pawlutek

pawlutek
  • 12 postów

Napisano 17 listopada 2020 - 13:39

Witam,

 

a czy polecicie jakiś sprawdzony soft?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 15:17

https://myapple.pl/f...amu-przeczytaj/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych