Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwny dźwięk przy włączaniu aparatu iPhone SE 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nemmereeles

Nemmereeles
  • 3 postów

Napisano 07 października 2020 - 15:44

Zauważyłem że gdy włączam aparat (instagram lub po prostu chce zrobic zdjęcie) słychać krótki cichy trzask brzmiący jak kalibracja optyki. W innych modelach nigdy tego nie zaobserowowalem. Stąd moje pytanie, czy jestem osamotniony w tym przypadku czy jest to sprawa powszednia, normalna i bezstresowa? Dzieki.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2020 - 16:16

Przeniosłem, ale na przyszłość proszę o poprawny wybór kategorii.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Nemmereeles

Nemmereeles
  • 3 postów

Napisano 08 października 2020 - 16:39

Przeniosłem, ale na przyszłość proszę o poprawny wybór kategorii. 

 

Dziękuję



#4 Mateusz2002

Mateusz2002
  • 2 postów

Napisano 08 października 2020 - 19:24

Mam dokładnie ten sam problem i nie wiem co mam z tym zrobić

#5 beyors

beyors
  • 14 postów

Napisano 13 listopada 2020 - 19:26

U mnie to samo. Przy włączaniu aparatu słychać ciche cyknięcie. Nie wiem, czy świadczy to o jakimś problemie czy nie, ale dźwięk słychać i też nie spotkałem się z nim we wcześniejszych telefonach.

Znalazłem w anglojęzycznej sieci sporo wątków na ten temat. Jeden z użytkowników twierdzi, że apple wymieniło mu telefon na nowy, inny oddał do serwisu i odesłali go z powrotem z informacją, że telefon pomyślnie przeszedł wszystkie procedury testowe. Być może wszystko jest OK, a dźwięk wynika z jakiejś kalibracji optyki. Pytanie, dlaczego raz się pojawia, a raz nie...


Polecam ten komentarz:

I actually took the phone to Apple and they had no idea what was going on, so they replaced the back camera completely. Then when I received the phone it still made the noise, so they ended up replacing it. I have had the new phone for just few a weeks and everything was fine, until yesterday it started making the noise. They told me in the store that if it happened with this phone then it was probably just how it is gonna be, but now that I think about it I never heard it before doing the iOS 14 software update on the old phone. Probably will eventually get patched. Mine is not just a quiet rattle, it is actually quite loud and I can feel the sound vibration in my hand when it does it.


Oraz:

i'm having this problem too, i bought my iPhone SE2 form Casas Bahia Store, here in Brazil, and they sent me a whole new iPhone twice and all the 3 had the same problem. I'm wondering if it's being caused by iOS 14 update.



#6 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 listopada 2020 - 20:02

Mam iPhone SE i nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków przy włączeniu aparatu.

iPhone 11


#7 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 13 listopada 2020 - 20:16

Ale to jest takie "cyknięcie" sekundowe? To chyba normalne. W XS tak miałem. W 12 Pro nie słyszę.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#8 beyors

beyors
  • 14 postów

Napisano 13 listopada 2020 - 20:18

Masz najnowszy soft (chociaż to raczej hardwere)? Spróbuj - zwłaszcza po tym, jak aparat przez dłuższą chwilę nie był aktywny - włączyć go, mając ucho przy obiektywie. U mnie czasem ten dźwięk jest wyraźnie słyszalny, jak cyknięcie zegarka, czasem słyszalny tylko z obiektywem przy uchu, czasem dźwięk nie występuje. W każdym razie problem wydaje się popularny, jest sporo wątków i odpowiedzi na stronie oficjalnej społeczności apple i na niezależnych forach. 


Ale to jest takie "cyknięcie" sekundowe? To chyba normalne. W XS tak miałem. W 12 Pro nie słyszę.

Tak, właśnie o ten typ dźwięku chodzi (raz głośniejszy, raz prawie niesłyszalny).



#9 Janek Szwichtenberg

Janek Szwichtenberg
  • 2 postów

Napisano 19 listopada 2020 - 18:02

U mnie dokładnie ten sam problem. Zawsze słychać jak np zmieniam ze snapchata na aparat zwykly to jest ten sekundowy dzwięk.  Najgorsze to że ten dzwięk słychać tak że przy rozmowie spokojnej ja moglem go uslyszec



#10 nieSwiety

nieSwiety
  • 22 postów

Napisano 05 marca 2021 - 16:34

Odświeżę temat. SE 2020 z lipca. Dźwięk przy uruchamianiu aparatu, klik. Zaczęło się w styczniu, bardzo sporadycznie. Aktualnie prawie za każdym razem jest ten dźwięk. Dodatkowo mam wrażenie, że aparat ma problem ze złapaniem ostrości chwile po uruchomieniu aplikacji, gdzie wcześniej tego nie zauważyłem. Czy ktoś próbował udać się z tym tematem do serwisu?

#11 andrzejivan

andrzejivan
  • 1 postów

Napisano 13 czerwca 2021 - 12:23

Mam ten sam problem z cyknieciem podczas uruchamiania aparatu. Rozwiązał już ktoś ten problem ?Dodatkowo zaobserwowałem ze podczas potrząsania słychać jakby coś stukało w okolicy aparatu.

#12 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 13 czerwca 2021 - 21:08

Z tym stukaniem w okolicy aparatu podczas potrząsania telefonem to akurat nie jest powód do niepokoju - to jest normalne w urządzeniach z optyczną stabilizacją obrazu :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych