Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Numbers - sumowanie warunkowe.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bajerwar

Bajerwar
  • 28 postów
  • SkądPyrlandia, Poland, Poland

Napisano 29 września 2020 - 19:05

Witajcie.

Mam mały problem. Jest kolumna zysk i suma, chciałbym zrobić tak funkcję, żeby dodawało codziennie kwotę "Suma dzienna", ale (i tu zaczynają się schody: jeżeli w kolumnie "Suma" iloczynem będzie wielokrotność liczby "kwota wyjściowa", to w kolumnie  "Zysk" ma mnożyć również przez tą samą wielokrotność. Tak jak to pokazałem na tabelce.

 

 

Załączone pliki



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2020 - 19:21

Wydaje mi się, że Twój opis jest nieprecyzyjny, albo ja czegoś nie ogarniam. W Twoim przykładzie kwota wyjściowa wynosi 200. Chcesz, żeby w przypadku, kiedy w kolumnie Suma pojawi się wielokrotność tej liczby, czyli 200, 400, 600 itd, to żeby w kolumnie Zysk coś się dodatkowo pojawiało. W Twoim przykładzie, w kolumnie Suma ani razu taka wartość nie występuje, więc nie do końca rozumiem, co chcesz, żeby się w kolumnie Zysk wyliczało.



#3 Bajerwar

Bajerwar
  • 28 postów
  • SkądPyrlandia, Poland, Poland

Napisano 30 września 2020 - 10:38

Jeżeli w kolumnie Suma będzie wielokrotność 200, to wo kolumnie zysk ma podwajać o taką wielokrotność, czyli: Jeżeli jest 200, to pokazuje się 15 i tak aż do 399. Jeżeli w kolumnie Suma pojawi się 400 to ma mnożyć x2 kolumnę Zysk, czyli ma pokazać w tym przypadku 30. Jeżeli pojawi się 600, to w kolumnie Zysk powinno pokazać x3, czyli 45 itd. Tak jak to jest na screenie. Zauważ, że w tabelce jest to pokazane do 13 wiersza jest normalnie, po 15 w każdym dniu, ale w 14 już jest wielokrotność 200, a dokładnie 425 i pomnożyło w kolumnie Zysk x2 i jest 30. I tak dalej.



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2020 - 12:28

Tak na szybko, do dopieszczenia:

https://www.icloud.c...RCGA#Kwoty_Test



#5 Bajerwar

Bajerwar
  • 28 postów
  • SkądPyrlandia, Poland, Poland

Napisano 30 września 2020 - 12:31

Tak na szybko, do dopieszczenia:

https://www.icloud.c...RCGA#Kwoty_Test

Niestety pokazuje mi że nie mam uprawnień  



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 30 września 2020 - 12:33

Sprawdź teraz.



#7 Bajerwar

Bajerwar
  • 28 postów
  • SkądPyrlandia, Poland, Poland

Napisano 01 października 2020 - 14:56

Niestety nie o takie coś mi chodziło. Jeżeli kwota "15" przez pewien czas (ileś wierszy) będzie większa, to do 400 dojdę wcześniej, więc niestety nie to.



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 01 października 2020 - 15:22

To chyba jednak nie zrozumiem, co chcesz osiągnąć. Sorry. Może ktoś inny będzie miał jaśniejszy umysł, niż ja.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych