Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ryzyko kupna używanego MBP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olixelo

Olixelo
  • 2 postów

Napisano 29 września 2020 - 16:54

Chciałem kupić używanego MacBooka Pro z 2017 roku. Znalazłem ofertę za 3100 zł, laptop nieuszkodzony, ekran bez rys itp. Zapytałem się innej osoby co o tym myśli i miał mieszane uczucia ... i nie chodzi o sprzęt, a o samą ofertę. Obawia się że właściciel mógł np. odpiąć baterie i katować laptopa. Dla mnie te twierdzenie jest mocno absurdalne, ale upewnić się nie zaszkodzi. Czy jest coś po czym można sprawdzić stopień zużycia MBP oprócz cyklu baterii ? Nie korzystałem z systemu MacOS w ogóle więc dlatego zadaje pytanie tutaj.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 września 2020 - 17:07

W MacBooku Pro 2017 nie da się 'odpiąć baterii'.

A tak poza tym, przenoszę do właściwego działu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 września 2020 - 17:20

Nie lepiej dołożyć 1500 i kupić nowego Aira? Albo poczekać na MB12. Ma być tańszy.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 29 września 2020 - 17:20

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 Olixelo

Olixelo
  • 2 postów

Napisano 29 września 2020 - 17:30

Też się nad tym zastanawiałem, ale obawiam się że wydajność będzie denerwowała mnie szybciej niż się tego spodziewam, ale przynajmniej miałbym nowiutki sprzęt.

#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2020 - 17:30

Trudno tak „zakatować” laptopa. To znaczy można fizycznie go poobijać, porysować itp., ale wnętrze się nie zużywa za bardzo. Używam swojego macbooka od 2015 roku codziennie po 8 godzin. Bateria się zużyła, wymieniłem w autoryzowanym serwisie, ale reszta jest taka sama, jak 5 lat temu.

 

Oczywiscie sprzęt może być tez naprawiany przez jakiegoś kowala po zalaniu i wtedy jest ryzyko, ze pochodzi jeszcze miesiąc i padnie. Ale to możesz potwierdzić tylko w serwisie. Najlepiej autoryzowanym.

 

Wadą oferty jest brak gwarancji, a oczywiście każdy sprzęt, nawet nowy może paść. Ponadto ten rocznik ma nieudaną konstrukcję klawiatury, co sprawia, ze jest ona dość awaryjna. Bodaj przez 4 lata od pierwszego zakupu Apple to „naprawia”, wiec pod tym względem jesteś względnie zabezpieczony, o ile w komputerze nie było grzebane.



#6 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 29 września 2020 - 18:40

Z tym dokładaniem do nowego to można wieczność. Sam się waham nad zakupem macbooka pro 15 a1398 modelowo z 2013 roku w idealnym stanie od osoby prywatnej za 3k. W tej kwocie owszem mogę mieć coś nowszego z windowsem i jeszcze gwarancja producenta, ale do wirtualnych maszyn i innych rzeczy owy MacBook może być wydajniejszy.
Na Twoim miejscu szukałbym chyba modelu mid 2015.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#7 xpower63

xpower63
  • 6 postów

Napisano 30 września 2020 - 11:14

Dla mnie sama cena jest już podejrzana 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych