Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro 16 i9/32gb/1tb czy ARM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 września 2020 - 21:11

Cześć,

 

Muszę do końca października zakupić Macbooka za około 15 tys, raczej mniej niż więcej ale minimalnie muszę dać około 13 . Na oku mam ten model https://www.x-kom.pl...space-gray.html który obecnie jest w cenie 13750 z jakimś tam kodem i to jest chyba najlepsza cena obecnie w Polsce. Jestem programistą wykorzystującym sporo kontenerów dockerowych i chciałbym, żeby ten sprzęt posłużył mi około 5 lat. Czy jest sens pakować się jeszcze w Intele czy czekać na to co pokażą?. Największym problemem jest czas, gdyż muszę mieć fakturę max do końca października. Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje ze stajni Apple, moze przesadziłem ze specyfikacją, czasem mam wrażenie że mój MBP13 2017 z i5/8gb/128 (brakuje mi na maksa dysku) dalej daje rade na spokojnie w pracy.  


Użytkownik cashis edytował ten post 26 września 2020 - 21:15


#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 września 2020 - 21:39

ja swojego kupowałem w komputroniku - zadzwoń do centrali i opiekuna Apple - mi sprzedali w cenie edukacyjnej z normalną fakturą.


Fallout ...war, war never changes...

#3 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 26 września 2020 - 22:02

ja swojego kupowałem w komputroniku - zadzwoń do centrali i opiekuna Apple - mi sprzedali w cenie edukacyjnej z normalną fakturą.

 

Dzięki za tipa, jak będę już zdecydowany to spróbuje w ten sposób, kewstia tego czy jest sens czekać jeszcze czy brać to co dają aktualnie. 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2020 - 08:27

Do października to masz raczej znikome szanse, żeby kupić coś porównywalnego na ARM, więc realnie, to nie nasz wielkiego wyboru. Szkoda, ze nie możesz poczekać.

#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 27 września 2020 - 08:45

Wszystkie ptaszki w internecie stoją za powyższą tezą. Najwydajniejsze komputery na Apple Silicon to nie w 2020. Jak byś się nad Air zastanawiał, to co innego. Ale oczywiście nie traktuj tej wypowiedzi jak gwarancji.

#6 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 27 września 2020 - 10:06

Wszystkie ptaszki w internecie stoją za powyższą tezą. Najwydajniejsze komputery na Apple Silicon to nie w 2020. Jak byś się nad Air zastanawiał, to co innego. Ale oczywiście nie traktuj tej wypowiedzi jak gwarancji.

 

 

Do października to masz raczej znikome szanse, żeby kupić coś porównywalnego na ARM, więc realnie, to nie nasz wielkiego wyboru. Szkoda, ze nie możesz poczekać.

 

A możliwe że pokażą odświeżone 16 dalej na intelach? Czy do przyszłego roku raczej zostaniemy z tą wersją jako topową ? W ogóle co sądzicie o tej konfiguracji, na podzespołach to znam się tyle co rankingi na notebookcheck pokazują :D 



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2020 - 13:17

A możliwe że pokażą odświeżone 16 dalej na intelach?

Jakaś drobna zmiana, typu nieco mocniejsza karta graficzna, albo coś podobnego ewentualnie. Nic, na co byłby sens czekać, moim zdaniem.



#8 cashis

cashis
  • 87 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 03 października 2020 - 07:35

Jakaś drobna zmiana, typu nieco mocniejsza karta graficzna, albo coś podobnego ewentualnie. Nic, na co byłby sens czekać, moim zdaniem.

 

Podsumowując, zakupiłem w środę tego o którym pisałem, jestem mega zadowolony. Komputer śmiga aż miło, requesty na kontenerach odpalaja sie w 300ms a nie 5sek :D ogólnie jest super i na razie ani razu podczas pracy nie odpalały mi sie wiatraki. Dzięki chłopaki za porady. 



#9 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 21 października 2020 - 21:22

 ogólnie jest super i na razie ani razu podczas pracy nie odpalały mi sie wiatraki.

 

Podłącz zewnętrzny monitor, najlepiej, który może jedmocześnie po USB-C ładować MacBooka. Albo maszynę wirtualną z Win10 z VMware Fusion (szczególnie gdy usługi Search i Windows Update pójdą ruch) ;)

 

U mnie jest tak, że gdy średnie obiążenie Core i9 przekroczy 10% zaczyna być wyraźnie słychać wentylatory. Powyżej 25% jest już głośno, szczegółnie z podłączonym monitorem.  


// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //


#10 Paladin79

Paladin79
  • 46 postów

Napisano 22 października 2020 - 14:19

Podłącz zewnętrzny monitor, najlepiej, który może jedmocześnie po USB-C ładować MacBooka. Albo maszynę wirtualną z Win10 z VMware Fusion (szczególnie gdy usługi Search i Windows Update pójdą ruch) ;)

 

U mnie jest tak, że gdy średnie obiążenie Core i9 przekroczy 10% zaczyna być wyraźnie słychać wentylatory. Powyżej 25% jest już głośno, szczegółnie z podłączonym monitorem.  

A to oznacza że MBP 32 RAM i5GHZ 10th Gen będzie się mocno grzał przy zewn. monitorze? Bo tak własnie chciałem pracować. 



#11 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 22 października 2020 - 16:58

Jeśli zakupisz MBP16, które są wyposażone w dodatkową, wysokowydajną kartę graficzną (Radeon) - to będzie większa szansa, że większym obciążeniu będzie głośniej niż w przypadku wersji 13 calowej (ta nie jest doposażana w dodatkową kartę graficzną = mniejsze zużycie prądu, mniej generowanego ciepła).

 

To nie jest też tak, że MBP15 hałasuje często - dzieję się to sporadycznie. Ale mimo, że sporadycznie - to jednak jest to odczuwalne i zaskakujące szczególnie w początkach używania Maca. 

 

Sytuacja jest bardziej pod kontrolą gdyby wyłączy się Turbo Boost dla procesora: http://tbswitcher.rugarciap.com/ 


W tym artykule jest przykład ile czasu pracy na baterii można zyskać (oraz stracić wydajności), wyłączając tryb Turbo Boost procesora:

 

https://marco.org/20...ow-power-mode 


// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych