Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iOS 14, wszystkie wersje oficjalne – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#376 kera227

kera227
  • 1 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 13:22

Z tego co pamietam temat drenażu baterii wałkowany jest po każdej aktualizacji. Poczekaj pare dni, niech się wszystko ułoży.

#377 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 13:22

Mi również bardzo się podoba opcja odblokowywania telefonu kiedy mamy maseczkę mając zegarek na ręku. Kilka pierwszych testowych odblokowań zadziałało bez zarzutu. Co do drenażu baterii póki co nic takiego nie zauważyłem u siebie.

#378 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2021 - 14:21

Czy ktoś z was zauważył zwiększony battery drain? U mnie na 12 mini, żre baterię nowa wersja iOS jak wściekła.

Nie, bateria u mnie trzyma rewelacyjnie. Po 9 godzinach niezbyt intensywnego, ale jednak użytkowania mam 86%. iPhone 12 Pro Max.

#379 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2021 - 14:27

Mnie natomiast trochę smuci, że ciągle nie naprawiono niedziałającej synchronizacji otwartych kart w Safari. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#380 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 14:51

U mnie otwierając zakładkę w IP, mam to samo na macu, pomimo ze na mac moja defaultowa przeglądarką jest chrome, a na ios safari.

Czy tu masz co innego na mysli?


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#381 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 27 kwietnia 2021 - 14:58

Nie chodzi mi o Handoff (czyli pojawiającą się ikonę Safari, której wciśnięcie otworzy stronę aktywną na innym urządzeniu), tylko o synchronizację otwartych kart. Tak, że na iPhonie mogę sobie podejrzeć wszystkie „pińćset” kart, które mam otwarte na MacBooku i iPadzie. Wszystkie inne iCloudowe funkcje (lista czytelnia, zakładki, historia) synchronizują mi się idealnie. 

Zakończyłem chwilę temu rozmowę ze wsparcie Apple i niestety potwierdzili mi, że to jest problem po stronie serwerów Apple oraz to, że są świadomi problemu i pracują nad nim od jakiegoś czasu. Trochę to frustrujące, że taka firma nie potrafi ogarnąć czegoś takiego przez pół roku (bo raportów o problemach z tym jest trochę w internecie). 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#382 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 17:06

Albo wcześniej tego nie było, albo nie ogarnąłem, ale chyba w końcu dodali wyszukiwanie emoji po słowach w apkach typu mess, SMS (pomijam iMessage bo tam się samo podstawia), insta, FB, etc...


iPhone 8, MBA


#383 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 27 kwietnia 2021 - 19:07

Nie chodzi mi o Handoff (czyli pojawiającą się ikonę Safari, której wciśnięcie otworzy stronę aktywną na innym urządzeniu), tylko o synchronizację otwartych kart. Tak, że na iPhonie mogę sobie podejrzeć wszystkie „pińćset” kart, które mam otwarte na MacBooku i iPadzie. Wszystkie inne iCloudowe funkcje (lista czytelnia, zakładki, historia) synchronizują mi się idealnie.
Zakończyłem chwilę temu rozmowę ze wsparcie Apple i niestety potwierdzili mi, że to jest problem po stronie serwerów Apple oraz to, że są świadomi problemu i pracują nad nim od jakiegoś czasu. Trochę to frustrujące, że taka firma nie potrafi ogarnąć czegoś takiego przez pół roku (bo raportów o problemach z tym jest trochę w internecie).

Z pół roku temu też miałem problem z synchronizację kart Safari między iPhone/iPad/Mac, były opóźnienia na przykład zamknąłem już dawno jakąś kartę na Macu, a dopiero wtedy pokazała się na iPhone, nie chcę dalej opisywać. Powyłączałem i powłączałem synchronizację iCloud Safari, było przez moment i a potem znowu do d**y, ale od jakichś dwóch miesięcy jest dobrze. Samo się naprawiło.

#384 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2021 - 08:57

W końcu przetłumaczyli i już nie ma "text message".


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#385 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2021 - 10:48

Nie jest słabe, ja nie chciałbym, żeby w ten sposób można było płacić Apple Pay. Zrobili tak z oczywistych względów bezpieczeństwa.

A dlaczego byś nie chciał? Skoro masz Apple Watch i odblokowujesz zegarkiem telefon, mając maseczkę na twarzy, to jaka jest różnica, żeby to samo było przy płatności, albo innych aplikacji, wymagających faceid - boisz się, że ktoś zegarek Tobie ukradnie czy jak? Przecież i tak go nie użyje w żaden sposób. Pytam z czystej ciekawości. Obecnie odblokowanie zegarkiem działa tylko i wyłącznie aby odblokować tel., nic więcej. Dla mnie temat trochę slaby, chociaż zaraz i tak będzie pewnie po maseczkach i w ogóle opcja bezużyteczna się stanie. 


Użytkownik damianmajk edytował ten post 28 kwietnia 2021 - 10:48


#386 carmel

carmel
  • 34 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 28 kwietnia 2021 - 10:49

Spotkał się ktoś z problemem nieaktywnego przełącznika "śledzenia" w ustawieniach? 



#387 vBB

vBB
  • 206 postów

Napisano 28 kwietnia 2021 - 11:08

A dlaczego byś nie chciał? Skoro masz Apple Watch i odblokowujesz zegarkiem telefon, mając maseczkę na twarzy, to jaka jest różnica, żeby to samo było przy płatności, albo innych aplikacji, wymagających faceid - boisz się, że ktoś zegarek Tobie ukradnie czy jak? Przecież i tak go nie użyje w żaden sposób. Pytam z czystej ciekawości. Obecnie odblokowanie zegarkiem działa tylko i wyłącznie aby odblokować tel., nic więcej. Dla mnie temat trochę slaby, chociaż zaraz i tak będzie pewnie po maseczkach i w ogóle opcja bezużyteczna się stanie.


Z bardzo prostej przyczyny jest to słaby pomysł - ktoś może podejść i uruchomić płatność zbliżeniową i automatycznie zostanie ona odblokowana bo masz zegarek na ręku. W jaki sposób chcesz to kontrolować skoro to by się działo zupełnie bez Twojego udziału i zanim się zorientujesz to ktoś już ładnie kartę obciąży? Przecież analogicznie działa to przy płatnościach zbliżeniowych bez pin do 100 zł. A tutaj kwota byłaby dodatkowo wyższa bo ograniczona tylko limitem karty/kontem.

#388 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2021 - 11:38

Spotkał się ktoś z problemem nieaktywnego przełącznika "śledzenia" w ustawieniach? 

U mnie też jest nieaktywny. 

PS W oficjalnym artykule wsparcia (na razie tylko w wersji angielskiej: HT212025) pojawiła się informacja, że w niektórych przypadkach (konto dziecka, profil konfiguracji lub świeżo utworzone Apple ID) opcja ta może być wyszarzona. Ale ja nie należę do żadnej z tych kategorii. 

W sumie jest mi to obojętne – wyszarzenie blokuje możliwość zapytania się o śledzenie. Żadna z aplikacji i tak by go nie dostała, aczkolwiek chciałbym wiedzieć, które by o pozwolenie poprosiły. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#389 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 28 kwietnia 2021 - 20:34

U mnie też jest nieaktywny. 

PS W oficjalnym artykule wsparcia (na razie tylko w wersji angielskiej: HT212025) pojawiła się informacja, że w niektórych przypadkach (konto dziecka, profil konfiguracji lub świeżo utworzone Apple ID) opcja ta może być wyszarzona. Ale ja nie należę do żadnej z tych kategorii. 

W sumie jest mi to obojętne – wyszarzenie blokuje możliwość zapytania się o śledzenie. Żadna z aplikacji i tak by go nie dostała, aczkolwiek chciałbym wiedzieć, które by o pozwolenie poprosiły. 

 

Tak, mam to samo. Nieaktywny.

 

Co do Apple Pay, podpisuję się pod kolegą @vBB.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#390 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2021 - 21:31

Apple Pay jest mało istotne, można sobie to ogarnąć zegarkiem. Trochę bardziej boli to, że trzeba wpisywać hasła wszędzie, gdzie wymagane jest potwierdzenie twarzą. Kilka cyfr do banku to drobnostka, ale klepanie hasła do 1Password czy pęku kluczy jest takie sobie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#391 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 kwietnia 2021 - 05:33

Dokladnie.
  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#392 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 kwietnia 2021 - 08:15

Zgadzam się - Apple Pay podałem tylko jak przykład. Właśnie słabe jest to, że to działa tylko do odblokowania telefonu i nic więcej. Byłem przekonany, że funkcja ta pozwala zastąpić faceid wszędzie tam, gdzie jest to wymagane. 


  • MasterM lubi to

#393 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 29 kwietnia 2021 - 10:20

Czy ktoś ma problem z aplikacją Mail? Praktycznie od pierwszych bet 14.5 maile ładują mi się totalnie losowo. I to nawet te w domenie iCloud. Niby coś przychodzi, wchodzę w maila a nagle ni z dupy ni z pietruchy pojawia się banner u góry ze mam 15 powiadomień z aplikacji Mail i ładuje się 15 maili sprzed 3-4 godzin… Jest to mega irytujące.

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#394 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 kwietnia 2021 - 11:41

Czy ktoś ma problem z aplikacją Mail? Praktycznie od pierwszych bet 14.5 maile ładują mi się totalnie losowo. I to nawet te w domenie iCloud. Niby coś przychodzi, wchodzę w maila a nagle ni z dupy ni z pietruchy pojawia się banner u góry ze mam 15 powiadomień z aplikacji Mail i ładuje się 15 maili sprzed 3-4 godzin… Jest to mega irytujące.

Ja miałem zawsze problemy z aplikacją Mail i chyba coś podobnego, co jest u Ciebie. Może nie jakoś często, ale irytowało na tyle, że przerzuciłem się na Spark. Zdecydowanie lepiej to działa, a aplikacja jest na iOS/iPadOS/MacOS. 



#395 Remi73

Remi73
  • 140 postów

Napisano 29 kwietnia 2021 - 12:09

Ja miałem zawsze problemy z aplikacją Mail i chyba coś podobnego, co jest u Ciebie. Może nie jakoś często, ale irytowało na tyle, że przerzuciłem się na Spark. Zdecydowanie lepiej to działa, a aplikacja jest na iOS/iPadOS/MacOS.

Problem pojawił się u mnie od iOS13 (wcześniej Mail działał super) i trwa do dzisiaj: nowe emaile nie są widoczne w liście (a powiadomienie już o nowym przyszło i dźwiękowo i jako pasek powiadomień), trzeba wyjść że skrzynki odbiorczej i z powrotem wejść by nowy email się pojawił. Przestałem już dawno się łudzić, że to poprawiają. A tak naprawdę to z iOS14.5 pogorszyło się o kolejny poziom: do tej pory problemy były ze służbowym Outlookiem a teraz to samo w mojej prywatnej poczcie Onet.

#396 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 29 kwietnia 2021 - 13:16

ja tez się przeniosłem na innego klienta pocztowego. We wbudowanej aplikacji nie mogę np otwierać niektórych załaczników wysyłanych w Outlooku. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#397 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 kwietnia 2021 - 17:16

Ja już od paru lat nie używam wbudowanego klienta pocztowego. Po pierwsze występują problemy o których można przeczytać powyżej a po drugie np. na skrzynce @gmail.com nie działa push.
Ja używam od paru lat myMail. Jest świetna. Osobne dźwięki dla każdej skrzynki, prywatność w powiadomieniach, działa szybko i sprawnie.
  • MasterM lubi to

 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#398 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 28 maja 2021 - 07:40

Bodaj przy aktualizacji do 14.5, po cichu włączyła mi się opcja „Asysta WiFi”, co spowodowało szybkie zeżarcie miesięcznego pakietu danych. To samo włączyło się w telefonie mojej żony. Zastanawiam się, czy inni użytkownicy też tego doświadczyli.

 

Normalnie bym się Was o to zapytał, ale ponieważ w tym dziale nie wolno zadawać pytań, to się tylko zastanawiam i nie pytam. 



#399 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 maja 2021 - 07:45

Skoro nie zadałeś pytania, to nie napiszę, że właśnie sprawdziłem i u mnie też było to aktywne i zjadło mi przez tydzień prawie 2 GB. Nie żeby to miało jakikolwiek spływ na mój pakiet, ale mimo wszystko...


  • Mikołaj Maciejko lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#400 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 28 maja 2021 - 07:46

Faktycznie, u mnie tez było włączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych