Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iOS 14, wszystkie wersje oficjalne – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 września 2020 - 22:14

Zapraszam do dyskusji na temat ios 14.

Na 11 Pro chodzi bardzo dobrze, oprócz baterii. Ale to wczesna wersja więc nie ma co narzekać.

Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 16 września 2020 - 22:15


#2 Ament

Ament
  • 503 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 16 września 2020 - 22:51

Siedzę na GM i jak na razie wszystko ok, choć zmiany w stosunku do iOS13 nie powalają. Szkoda, że Apple nie dało czasu devom na uaktualnienie aplikacji (nowe widżety) no i życzyłbym sobie w iOS 14.1 możliwość wyłączenia App Library.


 Macbook / iPad Pro / iPhone / Watch

#3 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 września 2020 - 23:13

Siedzę na GM i jak na razie wszystko ok, choć zmiany w stosunku do iOS13 nie powalają. Szkoda, że Apple nie dało czasu devom na uaktualnienie aplikacji (nowe widżety) no i życzyłbym sobie w iOS 14.1 możliwość wyłączenia App Library.

To prawda. Nie ma szału w porównaniu do ios 14. Library to koniecznie do wyłącznia


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 16 września 2020 - 23:14


#4 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 16 września 2020 - 23:37

Zauważyłem, że na iOS 14 nie odświeża się widget "czas przed ekranem". Jak wygląda to u Was?

#5 Peter_

Peter_
  • 37 postów

Napisano 17 września 2020 - 00:24

Widgety to jakiś żart. Miałem nadzieje, że to się zmieni a zostawili ten syf. iOS 13 ma bardzo ładne i dobrze rozwiązane widgety a to co oni tutaj odwalili to jakaś kpina. Brzydkie i słabo działają. Fuj. 



#6 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 17 września 2020 - 05:01

Czy ktoś z Was się orientuje, czy istnieje jakikolwiek sposób na to, żeby ustawić widget albo skrót do wł/wył GPS-u?
Ta funkcja jest mi najbardziej potrzebna ale nie mogę znaleźć tego w tej aktualizacji...

#7 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 17 września 2020 - 05:12

IP8 iOS14 

1 - widgety w stosunku do iOS13 to porażka.

2 - Nie ma już widgetu ulubione kontakty.

3 - App Library - nie wiem po jaki ch.... to zrobili? Dla mnie zbędna rzecz. Fajnie byłoby, gdyby można było to wyłączyć w cholerę. Może amerykanie tym się jarają jak rozmowami wideo i animoji.

4 - Baterię drenuje (przynajmniej u mnie). Może to poprawią w kolejnych aktualizacjach.

5 - PIP na YT działa ale tylko z pozycji przeglądarki a nie aplikacji. Może w kolejnych aktualizacjach aplikacji YT to dodadzą.


Użytkownik sn4ke edytował ten post 17 września 2020 - 06:12

iPhone 8, MBA


#8 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 17 września 2020 - 05:51

Zainstalowałem o drugiej w nocy. Na razie bateria leci na łeb na szyję, ale zakładam, że sie unormuje. Widżety, jak dla mnie, ok - choć jakoś ich mało. Przydało by się np. dla apki Zdrowie. Z tego co zauważyłem w tak krótkim czasie - zdecydowanie przyśpieszył internet. Safari wprost śmiga.

#9 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 września 2020 - 05:54

Usunięcie widgetu kontaktów to jakaś kpina. Oby to przywrócili.

Użytkownik Regiss edytował ten post 17 września 2020 - 05:55

  • MasterM i sn4ke lubią to

iPhone 15 Pro


#10 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 06:14

Jak dla mnie bez szału i na minus usunięcie widgetu następne na którym miałem ustawione alarmy chyba ze nie umiem tego znaleźć.
Druga sprawa po co ta biblioteka aplikacji? Można to wyłączyć? Jest lista aplikacji na pulpicie to po co jeszcze to?

#11 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 17 września 2020 - 06:31

Usunięcie widgetu kontaktów to jakaś kpina. Oby to przywrócili.

Właśnie - też się rozczarowałem. Może poprawią.

 

Na razie bateria leci na łeb na szyję, ale zakładam, że sie unormuje. 

Też mi ssie baterię. Obyś miał rację z tym unormowaniem.

 

 biblioteka aplikacji? Można to wyłączyć?

Też nie wiem po co zaśmiecać czymś takim


iPhone 8, MBA


#12 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 06:39

Dodam jeszcze ze zmian estetycznych ze widgety są brzydkie, zbite. Na 13 były rozciągnięte bardziej do krawędzi i wyglądało to lepiej. O nie wiem po co taki wielki odstęp zrobili między dockiem a ikonami aplikacji na pulpitach.

#13 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 07:43

A jak wyłączyć tę zieloną kropkę „niedawno” do góry z logiem „FaceTime”? Straszne dziwactwo..

#14 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 17 września 2020 - 07:51

A jak wyłączyć tę zieloną kropkę „niedawno” do góry z logiem „FaceTime”? Straszne dziwactwo..

Na grupie FB napisali mi, że ta kropka pokazuje, że dana aplikacja korzysta z aparatu lub z mikrofonu (pomarańczowa kropka). Ma to niby pomóc w identyfikacji czy jakaś aplikacja nie wykorzystuje aparatu lub mikrofonu bez twojej wiedzy.
Masz teraz większą kontrolę nad aplikacjami, które mogą korzystać z aparatu bądź mikrofonu bez Twojej wiedzy.


iPhone 8, MBA


#15 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 17 września 2020 - 07:55

Jak dla mnie bez szału i na minus usunięcie widgetu następne na którym miałem ustawione alarmy chyba ze nie umiem tego znaleźć.
Druga sprawa po co ta biblioteka aplikacji? Można to wyłączyć? Jest lista aplikacji na pulpicie to po co jeszcze to?

Tez mnie to zastanawiało od wczesnej bety, ale pousuwałem z głównego te aplikacje, których rzadko lub prawie w ogóle nie używam - zostały usunięte z ekranu głównego, ale są w bibliotece, czyli coś jakby szuflada z apkami w androidzie. Jak ktoś nie chce mieć nadziabane 200 ikonek, to nawet ciekawe rozwiązanie ;) 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#16 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:04

Z nowości to można przypiąć w wiadomościach najczęściej wykorzystywane kontakty z którymi się pisze - fajna sprawa.
Kolejna rzecz to fajna funkcja BackTap (stukanie w tył telefonu dla wywołania wybranej akcji). Ja ustawiłem sobie blokadę ekranu na dwukrotne stuknięcie w tył telefonu.


iPhone 8, MBA


#17 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 08:14

U mnie backtap działa różnie. O ile potrójne stuknięcie dla zrzutu ekranu działa zawsze, to już podwójne dla blokady ekranu różnie i dodatkowo ma straszne opóźnienie.



#18 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:23

Z nowości to można przypiąć w wiadomościach najczęściej wykorzystywane kontakty z którymi się pisze - fajna sprawa.
Kolejna rzecz to fajna funkcja BackTap (stukanie w tył telefonu dla wywołania wybranej akcji). Ja ustawiłem sobie blokadę ekranu na dwukrotne stuknięcie w tył telefonu.

Też myślałem, że to fajna opcja. Daje ci max tydzień zanim wyłączysz. :)

Użytkownik Hohe edytował ten post 17 września 2020 - 08:23


#19 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 17 września 2020 - 08:24

Ja miałem ustawione podwójne i potrójne tapnięcie na dzwonienie pod wskazane numery - dzwoniło w kieszeni samo :P


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#20 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2020 - 08:27

No i po poprawnym działaniu widżetu zegar na ostatniej becie w oficjalnym iOS 14 zepsuli. Zegar się spóźnia o kilka minut.


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#21 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:32

To nie wiem. Instalować czy czekać na poprawkę? Zakładam, że za parę dni wyjdzie.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#22 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 17 września 2020 - 08:59

Nowości jak zwykle jednym się podobają innym nie, mnie akurat nic nie przeszkadza, chociaż z widgetów raczej nie będę korzystał, może z wyjątkiem pogody. Picture in picture fajna sprawa, a reszta to drobne detale. To stukanie w tył telefonu mi się podoba xd

 

Ale po zainstalowaniu 14 na ip X, telefon strasznie przyśpieszył, chodzi jak rakieta, oby tylko się to bardzo na baterii nie odbiło. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#23 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 września 2020 - 09:00

Oczywiście, od dawna chodzi szybko. I od dawna jest nieszczęsna wielka przerwa między dockiem a ikonami.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#24 Dragon422

Dragon422
  • 214 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 września 2020 - 09:12

Hej

Jestem po updacie z 13.7 na 14.

Może ktoś odpowie na moje pytania:

1. Z sekcji widgetów (tych na lewo od ekranów) zniknęło mi pole, zawierające najbliższe zdarzenia w jednym kwadracie ale z różnych apek, czyli np. spotkanie z kalendarza, przypomnienie i alarm na dzień następny. Przecież to jest regresja żeby teraz sprawdzać to wszystko w 3 osobnych widgetach. Jest sposób na dodanie takiego czegoś, jakieś skróty z apki applowskiech czy coś?

2. Widok folderu na iP SE jest cholernie wąski teraz. Czy to jest bug czy marny ficzer?

3. Po co jest ruchliwość w aplikacji zdrowie i mowa, że iPhone jak będzie noszony w kieszeni to pobierze dane np. długości kroku skoro w źródłach danych nie ma wyróżnionego żadnego urządzenia?


"Mess with the best, die like the rest"

#25 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 09:23

No i po poprawnym działaniu widżetu zegar na ostatniej becie w oficjalnym iOS 14 zepsuli. Zegar się spóźnia o kilka minut.

 

U mnie widget zegara działa dokładnie 

 

Nowości jak zwykle jednym się podobają innym nie, mnie akurat nic nie przeszkadza, chociaż z widgetów raczej nie będę korzystał, może z wyjątkiem pogody. Picture in picture fajna sprawa, a reszta to drobne detale. To stukanie w tył telefonu mi się podoba xd

 

Ale po zainstalowaniu 14 na ip X, telefon strasznie przyśpieszył, chodzi jak rakieta, oby tylko się to bardzo na baterii nie odbiło. 

 

U mnie bateria na XS leci w oczach

 

Oczywiście, od dawna chodzi szybko. I od dawna jest nieszczęsna wielka przerwa między dockiem a ikonami.

 

Tak duża jak teraz na 14 nie była 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych