Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Domowy router do Time Machine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 752 postów

Napisano 06 września 2020 - 20:10

Szukam szybko działającego rozwiązania do tworzenia kopii TM przez sieć. Ostatnimi miesiącami korzystałem z dysku USB 3.2, ale mi się przejadło - przy laptopie to ciągle trzeba odłączać, wysuwać, pamiętać o podpięciu. 

 

Mam WD MyCloud - transfer rzędu 16/20MB/s - kiedyś używałem, ale wielokrotnie mi się to połączenie rozłączało (na nowo hasła itd.). Poza tym to jest wolne, nawet jak korzysta z podłączonego USB 3.0 szybkiego SSD, który jednak jest szybszy niż wbudowane HDD i dochodzi do 25/40MB/s (wszystkie pomiary narzędziem BlackMagic). 

 

Mam router TP-Link AX50, też obsługujący TM - ten sam dysk SSD jest wolniejszy niż w WD MyCloud (20/20), ale na razie wydaje się stabilniejszy. Ponieważ WD MyCloud jest zwykle wyłączony (nie używam obecnie) to wolę to, bo nie wydaje dźwięków.

 

Połączenie sieciowe jest powyżej 500Mbps, więc nie ono jest barierą. Na poważnego NASa mnie nie stać (nie tylko finansowo, nie chcę nic z wiatrakiem i dyskiem HDD), ale router mogę zmienić na lepszy. 

 

Macie doświadczenie z jakimiś nowymi routerami, które szybko udostępniają dysk? Dysk podłączył bym USB 3.2 - są już takie porty w routerach. Czy jakiś router praktycznie osiąga większe prędkości udostępniania?



#2 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 07 września 2020 - 13:40

Routery firmy Fritz! tak potrafią. Na pewno większość serii FritzBox 74xx i 75xx.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych