Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak odpalić obraz partycji Win10 z PC stworzony na dysku ssd pod usb, na Mac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gildorian

gildorian
  • 94 postów
  • SkądLubin

Napisano 04 września 2020 - 09:26

Dzień dobry. Takie pytanie.

 

Mam pięknie postawiony system windows 10 home z zainstalowanym oprogramowaniem do tworzenia muzyki na moim domowym stacjonarnym PC. Czasem potrzebuje przemieszczać się po studiach nagrań i pomyślałem sobie, żeby umożliwić sobie pracę mobilnie z wykorzystaniem macbook air 2015. Oczywiście mógłbym zainstalować to samo oprogramowanie ale w wersji na maka z tym, że zajęło by mi to z tydzień. Żeby tego uniknąć wpadłem na pomysł, żeby wykonać clone dysku PC na zewnętrzmy ssd i podpiąć go pod usb do maca i mieć dokładnie tego samego windowsa ale pod makiem z zainstalowanymi wszystkimi programami, z których korzystam. I teraz pytanie: czy będzie to działać a jeśli tak to czy wystarczy tylko podpiąć taki ssd z clonem windowsa czy należy wykonać coś jeszcze?

 

Dziękuję za odpowiedź.



#2 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 04 września 2020 - 09:44

W życiu, gdyby to było takie proste:). Poczytaj o bootcsmp, to jedyne według mnie sensowne wyjście na dwa systemy na macu.

iPhone 15 Pro


#3 gildorian

gildorian
  • 94 postów
  • SkądLubin

Napisano 04 września 2020 - 17:41

W życiu, gdyby to było takie proste:). Poczytaj o bootcsmp, to jedyne według mnie sensowne wyjście na dwa systemy na macu.

Boot Camp jest mi znane od lat :-) To może istnieje jakaś alternatywna metoda żeby po zainstalowaniu windy poprzez boot camp przerzucić to całe oprogramowanie bez konieczności żmudnego instalowania?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 18:15

Parallels kiedyś tak umiało. Ale nie pamiętam, czy oferowali dokładnie to, czego chcesz - wiem, że dało się uruchomić windowsa z partycji Bootcamp 'w oknie', nie wiem co z jakimś windowsem z innego źródła.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 07 września 2020 - 13:35

Z tego co rozumiem chcesz odpalać aplikacje windowsową na OSX ? VMware Fusion tak umie w trybie Unity:

https://docs.vmware....49AD196D34.html



#6 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 07 września 2020 - 14:25

Z tego co rozumiem chcesz odpalać aplikacje windowsową na OSX ? VMware Fusion tak umie w trybie Unity:

https://docs.vmware....49AD196D34.html

Nie, źle rozumiesz, człowiek chce zrobić klona swojego systemu W10 na zewn.dysk SSD i odpalić go podłączając do MBA pod np.bootcampem, TAK SIĘ NIE DA!


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 07 września 2020 - 14:34

Ten klon będzie zawierał wszystkie sterowniki dla PC, a nie dla mac. Czarno widzę...

Lepiej już pomyśleć o pracy zdalnej - jeśli to wykonalne w tym przypadku - RDP, Jump i inne. PC w domu a Ty w terenie. Ale jak ma być audio wysokiej jakości bez opóźnień to może być też kicha.



#8 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 08 września 2020 - 12:45

Nie, źle rozumiesz, człowiek chce zrobić klona swojego systemu W10 na zewn.dysk SSD i odpalić go podłączając do MBA pod np.bootcampem, TAK SIĘ NIE DA!

A, faktycznie źle zrozumiałem. Przepraszam. Klona da się zrobić i odpalić na zewnętrznym SSD ale bootcamp tego nie potrafi. VMware Fusion już tak. Ja właśnie używam swojego Win10 m.in. do drukowania :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych