Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nadzór nad ipadem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 emte

emte
  • 3 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 13:45

Witam,zakupiłem IPada (5 generacji) w jednym ze sklepów w sieci Euro Net z ekspozycji, niestety posiada on włączona funkcję nadzoru nad iPadem, w moim przypadku jest to jakaś szkoła podstawowa, czyli na 100% pochodzi urządzenie ze zwrotu, stąd moje pytanie czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego aby iPad był “czysty“?



#2 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 15:31

Ja bym im taki sprzęt wrócił. Kupowałeś sprzęt nowy, a dostałaś używane.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 sierpnia 2020 - 06:29

Jeśli to profil MDM do zdalnego zarządzania, taki komunikat, który pojawia się przy pierwszej konfiguracji po połączeniu z WiFi to nie da się tego ominąć. Firma lub organizacja, która to założyła musi usunąć u siebie. Jeśli możesz to go zwróć do sklepu,  a jeśli nie to musisz kontaktowa się z tą szkołą.

Możesz jeszcze spróbować odtworzyć oprogramowanie, bo być może profil konfiguracyjny jest już usunięty, to wtedy po odtworzeniu oprogramowania to zniknie, ale jeśli już to robiłeś to nic więcej nie da się zrobić.


Użytkownik SERWIS.ME edytował ten post 24 sierpnia 2020 - 06:29

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2020 - 21:31

Coś nie poszło @emte, napisz wpis jeszcze raz. Nic nie było widać.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 emte

emte
  • 3 postów

Napisano 24 sierpnia 2020 - 21:33

Na samym początku nie mogłem się nawet zalogować do iCloud, gdy wszedłem w tryb gościa nie było sklepu, tylko jakieś szkolne aplikacje nic nie dało się odinstalować ani zainstalować. Odtworzenie nic nie dało, ale znalazłem w sieci jakiś program 3u tools, nim udało mi się to ustrojstwo usunąć ale nie do końca, zalogowałem się do swojego iCloud, mam już sklep z apkami, wszystko działa ale jak wejdę w ustawienia to niestety informacja dalej występuje tj. Ten iPad jest nadzorowany i zarządzany... to w niczym niby nie przeszkadza ale czy można to jakoś usunąć czy, oddawać nie chce iPada bo zapłaciłem za niego nieduże pieniądze za za kwotę 500 zł nie kupię nic sensownego, tym bardziej ze mam na niego 24 miesiące gwarancji, wiec pozostaje kina niego korzystać w takiej formie,chyba ze za jakiś czas zostanie on zablokowany np przez administratora czyli szkole






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych