Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Szkło Spigen GLASS dla MBP. Warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 applefanski

applefanski
  • 13 postów
  • SkądBarcelona

Napisano 22 sierpnia 2020 - 18:34

Witam.

 

Po wielu latach czytania waszych opinii dzisiaj się zdecydowałem wrzucić małe pytanko ;)

Tak jak w temacie, ktoś zamontował szkło Spigen albo innej marki na MBP 16 albo MBP 13 ???


Byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś by mi odpisał, ktoś kto montował albo ma zamiar zamontować.


Na Amazonie jest dostępne dla 16" AGL00673 za 90zl i dla 13" AGL00673 w tej samej cenie,

w poniedziałek miałbym w domu jak ktoś by mi doradził czy warto.

W sumie nie jest to wielki koszt, mając na uwadze ile kosztuje MBP.

 
Nigdy nie montowałem nic na Maca dlatego mam ochotę spróbować.



Z góry dziękuję.


iPhone 11 Pro - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPhone 7 - iOS 13.5 Jailbeak Unc0ver  iPhone 5s - iOS 11.3.1 Jailbreak Unc0ver  iPhone 4s - iOS 8.4  iPhone 4 - iOS 7.1.2  iPad Mini 5 - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPad Mini 2012 - iOS 9.3.5  MBP 16" i7 


#2 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2020 - 08:51

Zasadnicze pytanie tylko w jakim celu?

#3 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpnia 2020 - 09:10

Zasadnicze pytanie tylko w jakim celu?

Chociażby z tego, że po czasie mogą odbić Ci się klawisze na ekranie ;) jak to miało miejsce w mpp pro 2015, bądź dostanie się jakiś syf (piach) i zacznie rysować matrycę. Myślę, że warto, ja w swoim zakładałem od 3mk za 130 zł i nie żałuję. Sprzęt po czasie sprzedany w stanie idealnym za dobrą cenę. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 14:36

Ale czy takie szkło ma lepszy niż ekran antyrefleks? Jeśli nie, to komputer będzie dłużej jak nowy, ale będzie gorszy (przy jasnym świetle). 



#5 Arshe

Arshe
  • 800 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 sierpnia 2020 - 14:59

Ale czy takie szkło ma lepszy niż ekran antyrefleks? Jeśli nie, to komputer będzie dłużej jak nowy, ale będzie gorszy (przy jasnym świetle). 

Z szybą 3 mk nie widziałem żadnej różnicy. 


 iPhone 12 mini   iPhone 5s  iPad 8 th  HomePod mini 


#6 applefanski

applefanski
  • 13 postów
  • SkądBarcelona

Napisano 23 sierpnia 2020 - 18:38

ok dzięki za odpowiedzi.

w takim razie zamawiam, pokazuje ze jutro będzie dostarczone.

 

Miałem obawy ponieważ na forach zagranicznych nie wszyscy chwalili szkła na MBP z wielu powodów

ale ten SPIGEN podobno ma klej tylko na obrzeżach.

 

Moim głównym celem jest właśnie to ze chciałbym żeby ekran pozostał jak nowy.

 

Przy okazji zapytam o etui, które zamawiam.

Myślę o hardshell INCASE i znalazłem na Amazonie prawie za pol ceny tego co ma Apple.

 

Problem w tym ze na Apple piszą ze jest dla modelu 13" 2020 i na Amazonie jest wersja dla 2017 i nowsze.

Wyglądają tak samo.

Wydaje mi się ze nie ma różnicy w obudowach w 13'' w ostatnich modelach.

Albo się mylę???

 

Pozdrawiam.


Ale czy takie szkło ma lepszy niż ekran antyrefleks? Jeśli nie, to komputer będzie dłużej jak nowy, ale będzie gorszy (przy jasnym świetle). 

No właśnie, czytałem ze odbija trochę więcej, ale w moim przypadku nie ma znaczenia, ponieważ prawie zawsze używam w pomieszczeniach zaciemnionych i prawie nigdy w dzień.

Zawsze pracuje w nocy.


iPhone 11 Pro - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPhone 7 - iOS 13.5 Jailbeak Unc0ver  iPhone 5s - iOS 11.3.1 Jailbreak Unc0ver  iPhone 4s - iOS 8.4  iPhone 4 - iOS 7.1.2  iPad Mini 5 - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPad Mini 2012 - iOS 9.3.5  MBP 16" i7 


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2020 - 18:43

A mógłbyś zacząć pisać jak człowiek? Bo te krótkie linijki podzielane od siebie pustymi liniami nie są wygodne w zrozumieniu przekazu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 applefanski

applefanski
  • 13 postów
  • SkądBarcelona

Napisano 23 sierpnia 2020 - 19:13

A mógłbyś zacząć pisać jak człowiek? Bo te krótkie linijki podzielane od siebie pustymi liniami nie są wygodne w zrozumieniu przekazu.

Nie ma problemu.

Nigdy na to nie zwracałem uwagi.

Postaram się pisać ciągiem i bez dzielenia. 


  • ftpd lubi to

iPhone 11 Pro - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPhone 7 - iOS 13.5 Jailbeak Unc0ver  iPhone 5s - iOS 11.3.1 Jailbreak Unc0ver  iPhone 4s - iOS 8.4  iPhone 4 - iOS 7.1.2  iPad Mini 5 - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPad Mini 2012 - iOS 9.3.5  MBP 16" i7 


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 sierpnia 2020 - 20:55

Dzięki ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 24 sierpnia 2020 - 15:54

Ja mam szkło Spigena na MBP 16 od maja i jestem bardzo zadowolony. Łatwo się je czyści (ja używam do tego chusteczek 3mk do ekranów). Faktem jest to że bardziej odbija obraz w jasnych pomieszczeniach, ale wystarczy podkręcić jasność ekranu i po sprawie. Dla mnie jest to na akceptowalnym poziomie (ale wiadomo to kwestia indywidualnych preferencji).

Prawdą jest że przykleja się tylko na brzegach. 



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2020 - 16:36

Ja mam hardshell incase, jak założyłem w listopadzie, tak do dziś sobie leży, zero problemów.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 applefanski

applefanski
  • 13 postów
  • SkądBarcelona

Napisano 31 sierpnia 2020 - 05:16

Ja mam szkło Spigena na MBP 16 od maja i jestem bardzo zadowolony. Łatwo się je czyści (ja używam do tego chusteczek 3mk do ekranów). Faktem jest to że bardziej odbija obraz w jasnych pomieszczeniach, ale wystarczy podkręcić jasność ekranu i po sprawie. Dla mnie jest to na akceptowalnym poziomie (ale wiadomo to kwestia indywidualnych preferencji).

Prawdą jest że przykleja się tylko na brzegach. 

 

Dzięki za odpowiedz. Moje szkło już mam w domu, ale jeszcze nie otworzyłem. Własnie gdzieś wyczytałem, ze tylko ma klej na obrzeżach. W takim razie na koniec tygodnia montuje.

Nie wiem dlaczego na Macrumors ludzie tak odradzają jakiekolwiek szkła na ekranie. Mylą pojęcia i mówią o starym problemie "StainGate".


Ja mam hardshell incase, jak założyłem w listopadzie, tak do dziś sobie leży, zero problemów.

Incase hardshell najlepsza jakość podobno, wszędzie to piszą. Chyba tez się zdecyduje jak już będę wiedział, który MacBook zostaje na stale. ;)


iPhone 11 Pro - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPhone 7 - iOS 13.5 Jailbeak Unc0ver  iPhone 5s - iOS 11.3.1 Jailbreak Unc0ver  iPhone 4s - iOS 8.4  iPhone 4 - iOS 7.1.2  iPad Mini 5 - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPad Mini 2012 - iOS 9.3.5  MBP 16" i7 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych