Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dodawanie konta Gmail SMTP w mail


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelski82

pawelski82
  • 15 postów

Napisano 21 sierpnia 2020 - 14:03

Witajcie,

próbuję skonfigurować aplikację Mail dodając konto gmail, ale nie jako imap tylko smtp. Jak to najlepiej zrobić?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2020 - 14:13

Ustalmy na początku, czy rozumiesz, co robisz.

 

IMAP to protokół używany do ściągania maili, SMTP - do ich wysyłania (w skrócie i uproszczeniu). Także no, trochę nie rozumiem, co chcesz zrobić i po co, wyjaśnij proszę.


  • krzysztofsds lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 pawelski82

pawelski82
  • 15 postów

Napisano 21 sierpnia 2020 - 19:01

:) Chcę skonfigurować pocztę, tak aby była ona u mnie na dysku i niezależna od tego co jest na gmail.com. Tzn. nie chcę, żeby po usunięciu wiadomości na Mac usuwała się ona na Google. Zatem chcę ustawienia poczty przychodzącej i wychodzącej SMTP i POP, a nie IMAP. Z tego co wiem, jak jest IMAP to przy usunięciu wiadomości np. w Mail, usuwa się ona z serwera Google.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpnia 2020 - 21:38

No to zdecydowanie chcesz POP3. W OP napisałeś 'SMTP'.

1) włącz POP3 w ustawieniach Gmaila (przez przeglądarkę, gdzieś w Settings to leży);
2) dodaj konto jako 'inne', a nie Google;
3) wpisz odpowiednie adresy serwerów (help Googla powie, jakie);
4) jeśli używasz dwuetapowego uwierzytelnienia, musisz założyć App Password w ustawieniach konta.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych