Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nie wczytuje szczegółów o płytach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomasz Sot

Tomasz Sot
  • 8 postów

Napisano 17 sierpnia 2020 - 17:00

Witam, mam problem z programem, na dysku mam kilka płyt, windows media player poprawnie rozpoznaje wykonawców, poszczególne utwory, gatunek muzyczny, okładki i wszelkie inne szczegóły. Gdy te same nuty dodaję do iTunes robi się burdel, wszystkie nuty są wrzucone do nieznany album i nieznany wykonawca. Jak zmusić program do rozpoznania co jest co i z jakiej płyty ???

 

wvHiUfI.png



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2020 - 09:59

Temat podpada pod iTunes. Zdecydowałem, że może tu być. Nie ma moim zdaniem lepszego miejsca na to na forum, a w tym dziale jest kilka innych wątków poświęconych iTunes na Windows.


  • ftpd lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Tomasz Sot

Tomasz Sot
  • 8 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 10:25

Dodam jeszcze że potrzebuję tego bo chcę wrzucić nuty na ipod classic, ale nie mam doświadczenia z sprzetami od jabłka, do tej pory używałem microsoft zune, ale ten został utopiony nad soliną

na ipodzie też mam wszystko jako unknow artist i wszystkie nuty wymieszane



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2020 - 10:36

iTunes wyświetla po tagach id3, więc to w nich musisz mieć porządek. Nie wiem, po czym wyświetla Windows Media Player.
Kliknij na jakikolwiek kawałek, wejdź w 'informacje' - czy jak to się tam nazywa, na Macu się klika japko+i, żeby w to wejść  - i pokaż screena, jakie są tagi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Tomasz Sot

Tomasz Sot
  • 8 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 10:46

3RlRegT.png

 

Gereralnie tak wygląda każda płyta, wszystko zapisane w formacie WAV prosto z płyt CD


Użytkownik Tomasz Sot edytował ten post 18 sierpnia 2020 - 10:49


#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2020 - 11:43

A w jakim formacie to jest?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Tomasz Sot

Tomasz Sot
  • 8 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 11:58

Dźwięk typu wave (.wav)



#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 18 sierpnia 2020 - 12:32

No to mamy wyjaśnienie. iTunes nie lubi się za bardzo z formatem wav (na marginesie - jego wsparcie dla tagów jest dosyć koślawe).

Zalecam konwersję do formatu ALAC. Polecam ten przyjemny programik: https://www.mediahum...udio-converter/. Powinno zachować metadane, które będą czytelne w iTunes. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Tomasz Sot

Tomasz Sot
  • 8 postów

Napisano 19 sierpnia 2020 - 11:46

niestety przekonwenterowanie nic nie daje, ale dajmy sobie z tym spokój. Dodaję informacje o labumach ręcznie z czym mam następny problem, gdy dodaję okładkę albumu to w tym okienku się okładki pojawiają ale jak klikam OK to nic się dalej nie dzieje, czy coś źle robię ?

e3iOyPX.jpg


Użytkownik Tomasz Sot edytował ten post 19 sierpnia 2020 - 11:47


#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 19 sierpnia 2020 - 12:12

Dodajesz dla pojedynczego utworu czy dla całego albumu jednocześnie?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpnia 2020 - 12:37

Okładkę trzeba dać dla albumu.
Podobnie sens ma zrobienie pól 'Artist', 'Album', 'Year', 'Genre' albo 'Track' dla całego albumu i w pojedynczych plikach tylko tytuły trzeba zrobić.

Pro tip: jak miałem kiedyś muzykę z własnych plików, do tagowania używałem https://picard.musicbrainz.org. Fajne narzędzie i dużo automatyzuje.


  • winmaciek lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych