Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro - problem z usunięciem kodu urządzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Crasher

Crasher
  • 4 postów

Napisano 10 sierpnia 2020 - 17:18

Witam.

 

Zapomniałem kodu do urządzenia i nie mogę go usunąć. Nie chcę wymazywać iPad'a, ponieważ zależy mi na danych, a nie wiem dokładnie kiedy robiony był backup i czy wrzucił do chmury wszystko z aplikacji Procreate.

Korzystam z tej instrukcji - https://support.apple.com/pl-pl/HT211078

Urządzenie się restartuje, wgrywa soft, aktualizuje go itd., ale po całym procesie znów prosi o kod. Proszę o jakieś rady, bo nie wiem co dalej z tym zrobić.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Crasher edytował ten post 10 sierpnia 2020 - 17:19


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 sierpnia 2020 - 21:27

"Jeśli nie pamiętasz kodu, musisz wymazać iPada, co spowoduje usunięcie wszystkich danych i ustawień, w tym kodu."
I tyle w temacie, generalnie. Zapomniałeś, to tracisz dane.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 11 sierpnia 2020 - 06:47

Nie da się usunąć kodu bez skasowania danych. Po to jest kod żeby nie było dostępu do danych.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#4 Crasher

Crasher
  • 4 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 14:59

Dzięki za odpowiedzi. I nie ma na to żadnej opcji, pomijając ogólnodostępne aplikacje apple? Niestety procreate nie robi automatycznego backupu do chmury. W zasadzie cała reszta jest zbędna, ale bardzo zależy mi na tych projektach.



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2020 - 15:09

Gdyby była taka możliwość, to ile byłoby warte zabezpieczanie urządzeń kodem? Ufałbyś takiemu zaezpieczeniu?



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2020 - 20:53

Generalnie aplikacje właśnie robią backupy do chmury. Tzn. albo masz synchronizację dokumentów iCloud, albo trafia to do backupu iCloud/iTunes. Wyjątkiem, z oczywistych względów, są aplikacje do odtwarzania wideo, gdzie backupowanie kilkudziesięciu GB filmów nie miałoby sensu.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 12 sierpnia 2020 - 04:54

Wydaje się, że pliki Procreate też są archiwizowane w iCloud razem z całą resztą standardowego backupu iPada. Przynajmniej według tego, co jest w tym poście: https://folio.procre...ions/4/10/16010

 

Chyba, ze kolega lubi adrenalinę i wyłączył backupy iCloud.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 sierpnia 2020 - 05:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych