Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

MacBook Pro 2015 A1398 - naprawa klawiatury po zalaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszw

lukaszw
  • 1 postów

Napisano 31 lipca 2020 - 15:09

Cześć,

 

niestety, w końcu i mi udało się zalać MacBooka. Komputer zalany został colą zero. W ciągu mniej więcej 20 minut od zalania odłączyłem baterię, następnie wymontowałem płytę główną i inne podzespoły(IO board, SSD, kartę sieciową), wyczyściłem z użyciem IPA 99% i patyczków kosmetycznych. Z klawiatury wymontowałem wszystkie klawisze, klawiaturę wyczyściłem za pomocą IPA i patyczków kosmetycznych, klawisze zamoczyłem w wodzie z detergentem. Wszystko suszyło się przez noc. Po złożeniu komputera klawiatura nie działa całkiem poprawnie - niektóre klawisze przycinają się, niektóre działają wielokrotnie po naciśnięciu, niektóre wymagają większej siły żeby zareagować. Obawiam się więc, że niestety klawiaturę będzie trzeba wymienić.

 

Z tego co udało mi się znaleźć w internecie:

- demontaż klawiatury wygląda na destruktywny dla niej, więc odpuściłem sobie próby jej demontażu i wyczyszczenia w ten sposób

- nie widzę zbyt wielu sensownych ofert sprzedaży samej klawiatury w internecie - kilka na allegro, można z iFixit ze stanów zamówić, ale koszt kuriera przewyższa kilkukrotnie koszt klawiatury

 

Stąd moje pytania:

- czy macie jakieś pomysły na sposoby odratowania tej klawiatury?

- czy macie sprawdzonych sprzedawców klawiatur do tej wersji MacBooka?

- czy polecacie jakiś dobry serwis pogwarancyjny, który oferuje naprawę zalanego MacBooka po przesłaniu go kurierem?

 

Specyfikacja komputera:
MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015)

Procesor: i7 2.5GHz

Model z Radeonem M370X

Końcówka numeru seryjnego: GP4J

System operacyjny: macOS Catalina 10.15.6

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam



#2 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 01 sierpnia 2020 - 10:57

Kupiłem kiedyś za 20 dolarów klawiaturę na Ali express. Do 2012 15”. Nie do odróżnienia. Może minimalnie twardsze przyciski ale to pewnie zależy od egzemplarza. W każdym razie byłem b zadowolony.

Tylko spokój może nas uratować ;-)


#3 cooper69

cooper69
  • 1 033 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 sierpnia 2020 - 08:31

Mekintosz.pl


Pozdrawiam z 3City





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych