Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy migracja na ARM to dobra decyzja? Co z Windows?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

#51 Wojciech_Z-6186c7da20

Wojciech_Z-6186c7da20
  • 28 postów

Napisano 04 sierpnia 2020 - 19:44

Do moderatora ftpd: proszę mnie skasować z forum.


Dopóki nie jest mój profil skasowany z forum nadmienię jeszcze, że oczywiście dla użytkownika komputera nie jest ważne jaki jest w nim procesor tylko oprogramowanie ale z punktu widzenia programisty ma to fundamentalne znaczenie, szczególnie jak programuje w asemblerze a nie np. w Xcode.


A asembler jest najszybszy.



#52 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2020 - 19:47

Do moderatora ftpd: proszę mnie skasować z forum.

 

To nie jest właściwe miejsce na takie zgłoszenia. Napisz do Administratorów, ja nie mam uprawnień.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#53 Wojciech_Z-6186c7da20

Wojciech_Z-6186c7da20
  • 28 postów

Napisano 04 sierpnia 2020 - 19:49

Sorry, ale jeśli mam porównać szybkość programu w asemblerze do np. szybkości programu w Swift to pozostawię to bez komentarza.


Użytkownik Wojciech_Z edytował ten post 04 sierpnia 2020 - 19:55


#54 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2020 - 19:53

A powiedz, Ty się znasz jakoś na programowaniu już, czy dopiero zaczynasz? Bo porównywanie niskopoziomowego asma do obiektówki wskazuje to drugie, więc no, może najpierw poczytaj, o czym się wypowiadasz?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#55 Wojciech_Z-6186c7da20

Wojciech_Z-6186c7da20
  • 28 postów

Napisano 04 sierpnia 2020 - 19:56

Programowałem w asemblerze na Amidze.



#56 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2020 - 20:00

I co Ci się fajnego udało tam zaprogramować? Przykłady z książki, czy cokolwiek użytkowego/swojego?
W jakimkolwiek wysokopoziomowym języku też? Zwłaszcza obiektowym?

Po raz kolejny tonem eksperta piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia. I w dodatku nie ma temat, bo to wątek o procesorach, nie programowaniu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#57 Wojciech_Z-6186c7da20

Wojciech_Z-6186c7da20
  • 28 postów

Napisano 04 sierpnia 2020 - 20:18

A co świadczy o sukcesie/porażce procesora? Nie tylko MegaHerce, 64-bitowość czy 128-bitowość. Świadczy o tym też zestaw instrukcji procesora (łatwość lub trudność w nich programowaniu) a więc piszę na temat. Programowanie w asemblerze ma bezpośrednie powiązanie z procesorem bo jest oparte na bezpośrednich instrukcjach procesora, nie na kompilacji.


Użytkownik Wojciech_Z edytował ten post 04 sierpnia 2020 - 20:20


#58 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2020 - 20:47

Brawo, przeczytałeś coś nowego!
Zaczynam się nudzić karmieniem trolla. A może zamknę ten wątek w końcu, bo mimo obietnic przyszedłeś znów go zepsuć?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#59 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 04 sierpnia 2020 - 21:32

Programowałem w asemblerze na Amidze.

A ja na ZX Spectrum w latach 80-tych. No dobra, potem jeszcze na studiach pisałem transformatę Fouriera i trochę filtrów sygnałowych na Texas Instruments TMS320, ale to wciąż było w ubiegłym stuleciu. Niewiele to się ma do współczesności. Teraz już nawet mikrokontrolery się rzadko w ten sposób programuje. Nie wiem, jak długo jeszcze moderator pozwoli ciągnąć ten absurdalny off topic. To się robi coraz bardziej żałosne.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 04 sierpnia 2020 - 21:33


#60 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 sierpnia 2020 - 22:18

Generalnie próbujemy walczyć z wiatrakami tylko my dwaj, więc faktycznie zamknę toto. Zmienię też tytuł, bo ten się przyda do prawdziwej dyskusji o przejściu na ARM w przyszłości.

Edit: albo nie. Założyłem prewencyjnie sam https://myapple.pl/f...-przewidywania/, tutaj niech sobie Wojtek płacze dalej, w sumie nikomu się od tego krzywda nie dzieje.

Wojtku, ale uczciwie uprzedzam, że w tamtym wątku nie jesteś mile widziany i wszystkie Twoje posty tam, co do których spodziewam się, że będą albo przeklejką bzdur stąd, albo kolejnymi oderwanymi od rzeczywistości 'eksperckimi' zdaniami z wikipedii, będą kasowane.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych