Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

5G


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 19:45

Powoli już w Polsce, 4 operatorów włączyło 5G do swoich ofert, czekamy na urządzenia Apple wspierające tę usługę...może ktoś już ma jakieś doświadczenia z 5G?



#2 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 25 lipca 2020 - 20:05

Ja mam. Widzę jak te gówniane maszty rosną wszędzie jak grzyby po deszczu. Na szkole, przychodni, kościele, bloku mieszkalnym i wszędzie gdzie popadnie.
Nie podoba mi się to.

iPhone 11


#3 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 20:10

Tak jest. Maszty należy budować z dala od siedzib ludzkich.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2020 - 20:39

XD


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 lipca 2020 - 08:31

5G ma tak słaby zasięg, że nie ma szans żeby anteny były budowane z dala od miejsc zamieszkania. Muszą być dużo bliżej niż stare maszty 4g, żeby w ogóle był jako taki zasięg.

iPhone 15 Pro


#6 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 26 lipca 2020 - 10:24

Widze, ze nie dostrzegłeś ironii.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#7 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 lipca 2020 - 13:14

Załapałem, tylko koledze wyżej chciałem uświadomić,  że dzięki 5G będzie jeszcze gorzej.


iPhone 15 Pro


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 26 lipca 2020 - 16:50

Rzecz dotyczy tego w jaki sposób postrzegamy rozwój cywilizacyjny i jakie są nasze priorytety. Czy postęp to dla nas coraz szybsze łącza, które umożliwią nam przesyłanie ogromnych ilości danych w ułamku sekundy oraz wielkie i gładkie autostrady, dzięki którym będziemy mogli szybciej się przemieszczać z miejsca na miejsce? Czy też może oznacza on dla nas kształtowanie przestrzeni w taki sposób, że przebywanie w niej będzie dla nas przyjemnością.

 

Oczywiście wymogi pierwszej wizji nie pozostają bez wpływu na tę drugą. Warto starać się je zrównoważyć, abyśmy ostatecznie, po ściągnięciu w sekundę 5-wymiarowego filmu 16K nie zorientowali się, że miejsce, w którym przebywamy jest asfaltową, naszpikowaną nadajnikami 8G pustynią, która rozpościera się na obszarze całego kontynentu.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 lipca 2020 - 16:52


#9 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 23 października 2020 - 08:47

Już pierwsze 12 są już w użyciu, może jakieś obserwacje odnośnie 5G?



#10 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 października 2020 - 09:00

O właśnie, dobre pytanie.


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#11 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 26 października 2020 - 18:32

Czy są już jakieś doświadczenia z 5G na nowych iphonach?



#12 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 października 2020 - 06:06

Poczytał bym jakie prędkości ma net w 5G ?



#13 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 października 2020 - 14:18

Nie ma nikogo kto, by używał 5G, na nowych iphonach?



#14 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 28 października 2020 - 14:21

Są ale specjalnie nie piszą, żebyś się musiał co drugi dzień dopominać.

Użytkownik Regiss edytował ten post 28 października 2020 - 14:22

iPhone 15 Pro


#15 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 28 października 2020 - 14:22

Są ale specjalnie nie piszą.

Może piszą z telefonu i im baterię rozładowuje zanim skończą posta.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#16 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 28 października 2020 - 14:32

Przepraszam Cię Regiss, jeśli Ci  tak bardzo przeszkadzają moje takie częste dopominania, bardzo interesuje mnie 5G i to jest jeden z warunków przyszłej zmiany iphona, postaram się zmniejszyć częstotliwość dopominań, pozdrawiam bardzo serdecznie.



#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2020 - 16:34

Postaraj się, zdecydowanie. Już sięgałem do guzika 'ostrzeżenie', bo BARDZO nie lubimy tu podbijania wątków ciągłym 'naprawdę nikt?' albo 'ktoś pomoże?', ale skoro napisałeś, że się poprawisz, tym razem tylko upominam ;-)
Przypominam, że nikt nie ma obowiązku tu pisać, więc jeśli ludzie nie chcą odpowiadać, to ich sprawa i nic z tym nie zrobisz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 października 2020 - 17:20

A ja mam takie pytanie. Przy jakich zastosowaniach to mityczne 5g jest takie potrzebne? Bo ja nawet oglądając Netflixa na 4K przy lte nie mam najmniejszych problemow.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#19 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 28 października 2020 - 17:28

A ja mam takie pytanie. Przy jakich zastosowaniach to mityczne 5g jest takie potrzebne? Bo ja nawet oglądając Netflixa na 4K przy lte nie mam najmniejszych problemow.

Myślę że kwestia wysyłania i pobierania większych plików z chmury. Nawet przy udostępnianiu neta z hotspotu. Do tego o czym wspomniałeś rzeczywiście potrzebny nie jest. To w sumie ta sama walka o lepsze co z internetem domowym gdzie tak naprawdę to czy masz 500 czy 300 mb/s niewiele zmienia.  



#20 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 28 października 2020 - 17:31

Do niczego, szczególnie na smartfonie. Możesz się kolegom pochwalić, że gra ze sklepu co ma 2GB ściągnie się w parę sekund :P Oczywiście jeśli tylko mieszkasz w jednym z kilku miast w kraju gdzie działa i staniesz kilkanascie metrów od nadajnika.

iPhone 15 Pro


#21 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 28 października 2020 - 19:18

5G to żaden gamechanger a przynajmniej nie teraz. U mnie w Play w Warszawie wyciąga zawrotne 10mb/s a tle 50-60 mb/s w tym samym miejscu. Ktoś też gdzieś już napisał że jego iP12 nie widział w ogóle 5G w centrum warszawy w sieci Orange. Także nie ma się co podniecać bo 5G niewiele zmienia poza tym że zjada więcej % baterii. 



#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2020 - 19:21

Natomiast można mieć nadzieję, że to jakaś taka w miarę bliska 'przyszłość' rzeczywiście i w ciągu tego 'standardowego' dwuletniego cyklu używania telefonów (chyba większość z nas tutaj tak robi) będzie w końcu jakiś benefit.

Ja imieniam w tym roku telefon, czy z 5G, czy nie - ale i tak nie skorzystam, bo Play jest głupi i nie mogę po prostu zmienić abonamentu na taki z 5G (lol, droższy!), bo jestem w środku lojalki i "być może" (lol numer dwa) mógłbym co najwyżej podpisać nową lojalkę na nowe 25 miesięcy ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 28 października 2020 - 19:26

Dam znać, ale jak będę mieć na czym sprawdzić. Do premiery 12tki max jeszcze trochę pozostało. W zasięgu jestem.

 

Co do sensu to tak - ma sens. Wprawdzie tam gdzie jest zasięg u mnie to mam wifi, tam gdzie nie mam wifi to mam 2 kreski lte.., co jest masakrą w responsywności działania. Przy 2 kreskach 5g będzie znacznie lepiej. Pracuję na ciężkich dosyć plikach w chmurze, więc jak nie muszę korzystać z LTE to nie korzystam, gdyż praca jest mało efektywna. Poza tym LTE zrywa ssh (a mam otwartych kilkanaście/kilkadziesiąt sesji), do szału doprowadza ciągły zwis terminala jak tylko się za długo na niego nie patrzy ;) 5G to inny komfort pracy, porównywalny z wifi. Jak będzie dobry zasięg wszędzie to nie będę uwiązany do wifi, pójdę popracować do parku, do lasu, nad wodę ;) Teraz na LTE moja praca jest koszmarem nawet przy max zasięgu.



#24 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2020 - 19:54



zrywa ssh (a mam otwartych kilkanaście/kilkadziesiąt sesji), do szału doprowadza ciągły zwis terminala jak tylko się za długo na niego nie patrzy

 

Nie dziękuj ;-)


  • Blue lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#25 Rafallen1983

Rafallen1983
  • 20 postów

Napisano 01 grudnia 2020 - 16:56

Operatorzy w Polsce nie mają jeszcze przydzielonych częstotliwości na 5G . Dopiero mają być przetargi na te częstotliwości.
5 G to chwyt marketingowy . Nie ma się co podniecać . Może za jakieś dwa-trzy lata .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych