Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac a gry i nagrzewanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 15:35

Cześć, 

jestem od niedawna posiadaczem iMaca 21 cali Retina 4k. Gamerem nie jestem, ale lubię odpalić jakieś starsze produkcje typu css, Skyrim, call of duty, empire Total war... - niestety ale po przesiadce z windowsa wiele gier nie działa ale rozważam instalacje bootcampa. Mój model dla bardziej leciwych produkcji zdaje się być zdecydowanie wystarczający: i5 sześciordzeniowy, 8gb ram i grafika Radeon pro 560 4 gb... 

 

Na dany moment zainstalowałem jedną starszą grę dedykowaną na os ale po 30 minutowej rozgrywce stwierdziłem, że mac mocno się nagrzewa - pytanie czy to normalne i śmiało można instalować boot campa z windowsem żeby od czasu do czasu pograć sobie te dwie trzy godziny w jakąś gierkę ? Czy takie nagrzewanie może spowodować jakąś awarię ?

 

Wcześniej do rekreacyjnego pogrania w Skyrim czy css lub inną starszą produkcję wystarczał mi laptop -  nagrzewał się co prawda jak kaloryfer w zimę ale nigdy z nim nic się nie stało. Tutaj wiadomo, w grę wchodzi jednak kilkukrotnie wyższa wartość sprzętu stąd me obawy.

 

Dzięki za wszelką pomoc :) 



#2 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 lipca 2020 - 12:45

Cześć, 

jestem od niedawna posiadaczem iMaca 21 cali Retina 4k. Gamerem nie jestem, ale lubię odpalić jakieś starsze produkcje typu css, Skyrim, call of duty, empire Total war... - niestety ale po przesiadce z windowsa wiele gier nie działa ale rozważam instalacje bootcampa. Mój model dla bardziej leciwych produkcji zdaje się być zdecydowanie wystarczający: i5 sześciordzeniowy, 8gb ram i grafika Radeon pro 560 4 gb... 

 

Na dany moment zainstalowałem jedną starszą grę dedykowaną na os ale po 30 minutowej rozgrywce stwierdziłem, że mac mocno się nagrzewa - pytanie czy to normalne i śmiało można instalować boot campa z windowsem żeby od czasu do czasu pograć sobie te dwie trzy godziny w jakąś gierkę ? Czy takie nagrzewanie może spowodować jakąś awarię ?

 

Wcześniej do rekreacyjnego pogrania w Skyrim czy css lub inną starszą produkcję wystarczał mi laptop -  nagrzewał się co prawda jak kaloryfer w zimę ale nigdy z nim nic się nie stało. Tutaj wiadomo, w grę wchodzi jednak kilkukrotnie wyższa wartość sprzętu stąd me obawy.

 

Dzięki za wszelką pomoc :)

Instalacja bootcamp coś powinna pomóc - sam tak robiłem, ale po pewnym czasie stwierdziłem, że to się zupełnie mija z przeznaczeniem iMac - ów czy MacBook. To nie są sprzęty do grania i tyle ;)



#3 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 26 lipca 2020 - 13:15

Gram w gry (GTA, CoD) na MBP z Windows - grzeje sie, za wiele z tego wyciągnąć w temacie grafiki nie można (mimo mocnej konfiguracji), więc, jak kolega powyżej podsumuję, że Mac+granie nie jest najlepszym pomysłem.

Ale da sie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych