Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pobranie iTunes na Windows 8 i wgranie do XR w wersji DEMO normalnego oprogramowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#26 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipca 2020 - 15:08

Do konta Apple logujesz się już po zainstalowaniu systemu, na etapie takiego wstępnego konfiguratora, więc nic się nie pojawi.

 

OK, dzięki, zatem może jutro będę mógł w tym podłubać

 

Właśnie po prawie 7 godzinach pobrało mi się to oprogramowanie ;)

 

Z telefonu nic nie trzeba "usuwać"? Instalacja nowego oprogramowania spowoduje automatyczne usunięcie tego obecnego DEMO?


Użytkownik piotrulex edytował ten post 23 lipca 2020 - 15:09

pozdrowienia z okolic Torunia


#27 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2020 - 16:26

Tak. Zwłaszcza jak zrobisz to po 'naszemu', czyli wymusisz totalne nadpisanie.
I błagam, przestań już walić to DEMO wielkimi literami wszędzie, wszyscy już wiemy, że masz właśnie taką wersję ;-)


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#28 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 lipca 2020 - 09:14

Tak. Zwłaszcza jak zrobisz to po 'naszemu', czyli wymusisz totalne nadpisanie.
I błagam, przestań już walić to DEMO wielkimi literami wszędzie, wszyscy już wiemy, że masz właśnie taką wersję ;-)

Zgoda :)

 

Pisze, a w sumie pisałem wielkimi/dużymi, gdyż akurat te 4 litery uważam za najistotniejszy fragment wszystkiego i powód mojego wewnętrznego niepokoju ;)

 

Naprawdę mocno tanio go kupiłem, mając na uwadze ceny sklepowe, nie znam się więc obawa jest ... Na Alledrogo pogwarancyjne używki są sporo droższe niż to moje nowe demo ;)

 

Gdzieś też wyczytałem, że niektóre aparaty opisane jako D, przepraszam demo, miały standardowe oprogramowanie

 

Jak mniemam gdy go po raz pierwszy włączę czy podepnę to iTunes to będę wiedział czy jest tam normalne oprogramowanie czy to sklepowe?


pozdrowienia z okolic Torunia


#29 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2020 - 09:43

Chyba nie. Jeśli chcesz mieć pewność, to musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie „na czysto”.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#30 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 24 lipca 2020 - 09:46

Chyba nie. Jeśli chcesz mieć pewność, to musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie „na czysto”.

To się tyczy jakiego pytania?


pozdrowienia z okolic Torunia


#31 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipca 2020 - 10:08

Tego, czy będziesz wiedział.

Ja tam zawsze instalowałbym na czysto po kupnie telefonu z jakiegokolwiek innego źródła niż apple.pl albo cortlandy/ispoty/inni-oficjalni-resellerzy. Zwłaszcza, jakbym wiedział, że to jakieś sklepowe demo, cokolwiek to w sumie nie oznacza. Po prostu, żeby być pewnym, że mam stożkowy soft.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#32 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lipca 2020 - 18:25

https://www.redmondp...to-guide-on-it/

 

To wprawdzie instrukcja na Macu, ale generalnie na Windows sprowadza się do tego samego:
1) ściągnij plik z softem (.ipsw) odpowiedni do Twojej wersji telefonu;
2) użyj opcji 'restore' w iTunes trzymając <jakiś klawisz - nie wiem, który na Windows>, żeby pojawiło się okienko wyboru pliku, z którego przywracasz.

Podłaczyłem telefon kablemdo laptopa

 

w iTunes pojawiła sie po lewej zakładka

 

Urządzenia

iPhone

ale pod spodem też same muzyczne typu:

muzyka

filmy

programy muzyczne itd

 

Nie widzę czegoś takiego jak przywracanie czy inne restore

 

Gdzie tego szukać


Chyba nie. Jeśli chcesz mieć pewność, to musisz pobrać i zainstalować oprogramowanie „na czysto”.

Tak też kolegę zacytuję to może wyskoczy jakieś powiadomienie od będącego w potrzebie :)

 

 

MAM :)

 

Kliknąłem w małą ikonę telefonu i coś się pojawiło

 

Mam jedynie do wyboru

 

Uaktualnij lub Odtwórz iPhone

 

Cokolwiek kliknę to ściąga mi znów z serwerów Apple wersje 13.6 ponad 4 GB


Użytkownik piotrulex edytował ten post 26 lipca 2020 - 18:35

pozdrowienia z okolic Torunia


#33 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2020 - 19:07

Tej no, ale bez przesady. Może jeszcze mamy przyjechać i to za Ciebie zrobić?
Czytaj, co jest napisane na ekranie i kombinuj. Albo użyj google: https://techspite.co...-in-windows-10/


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#34 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lipca 2020 - 19:12

Tej no, ale bez przesady. Może jeszcze mamy przyjechać i to za Ciebie zrobić?
Czytaj, co jest napisane na ekranie i kombinuj. Albo użyj google: https://techspite.co...-in-windows-10/

Mam Windows 8 o czym pisałem wcześniej

 

Poczytam, dzięki, będę kombinował


pozdrowienia z okolic Torunia


#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2020 - 19:13

iTunes to iTunes. Wisi mi, jaką masz wersję Windows, bo to nie ma żadnego znaczenia. Dowolna instrukcja dla Windows będzie ok. Ba, dowolna instrukcja dla iTunes będzie ok - od Cataliny na Macu iPhone zarządza się w innym miejscu, ale te wszystkie poprzednie są w sumie takie same.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#36 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 lipca 2020 - 19:21

Miałeś napisane wcześniej. Wciskasz odtwórz z wciśniętym klawiszem Shift i wskazujesz pobrany plik. Wtedy nic.nie będzie ściągał.
  • piotrulex lubi to

iPhone 15 Pro


#37 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lipca 2020 - 20:22

Miałeś napisane wcześniej. Wciskasz odtwórz z wciśniętym klawiszem Shift i wskazujesz pobrany plik. Wtedy nic.nie będzie ściągał.

 

No tak, z Szifem poszło :)

 

ale ...

 

Jak tam przeklikam, kreska przeleci, coś tam rozpakuje i przygotuje to na koniec wyskakuje okienko z info

 

Nie można odtworzyć iPhone'a "iPhone". Wystąpił nieznany błąd (3194).

 

Ponownie uruchomiłem oba urządzenia, próbowałem kilkukrotnie i niestety bez efektu

 

Jutro postaram się zrobić to na żony kompie

 

Jeszcze jedno. Jak podłączam go przewodem do laptopa, jest odpalony iTunes to wyskakuje komunikat, ze jest nowa wersja 13.6 i czy ją pobrać i zainstalować. Czy taka operacja wystarczy, aby telefon miał takie normalne, "czyste" oprogramowanie? Teraz pokazuje, że jest 12.2


pozdrowienia z okolic Torunia


#38 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2020 - 20:26

Możesz najpierw zrobić to uaktualnienie, a potem dla pewności jeszcze raz z shiftem.

Co do błędu 3194, wystarczy wygooglać. Tym razem już nie zrobię tego za Ciebie, zaczyna mnie niecierpliwić Twój poziom lenistwa i oczekiwanie wszystkiego na tacy.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#39 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lipca 2020 - 21:17

Możesz najpierw zrobić to uaktualnienie, a potem dla pewności jeszcze raz z shiftem.

Co do błędu 3194, wystarczy wygooglać. Tym razem już nie zrobię tego za Ciebie, zaczyna mnie niecierpliwić Twój poziom lenistwa i oczekiwanie wszystkiego na tacy.

Tak zrobię

 

Na drugim komputerze dokładnie tak samo. Sprawdzałem co znaczy ten błąd, wiec między innymi dlatego napisałem, że ponownie uruchamiałem oba urządzenia (było to jedno z zaleceń). W moim kompie sporo blokad, u żony brak, wiec również dlatego próbowałem z jej kompa, co również było jednym z zaleceń/powodów.

 

Dziękuję za wyrozumiałość, być może kiedyś ja Ci kiedyś pomogę na innym forum i postaram się wykazać równie dużą empatią :)


pozdrowienia z okolic Torunia


#40 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 lipca 2020 - 21:38

Mi też się zdarzało że za nic nie chciało ruszyć z ispw. Być może to kwestia, że masz już bardzo stary soft. Ja bym pozwolił mu pobrać co tam chce, wtedy powinno być ok. Nawet jak dalej wgra się jakieś demo w co wątpię, to z tego nowego softu powinno już pójść z ispw.
  • piotrulex lubi to

iPhone 15 Pro


#41 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 lipca 2020 - 09:36

Mi też się zdarzało że za nic nie chciało ruszyć z ispw. Być może to kwestia, że masz już bardzo stary soft. Ja bym pozwolił mu pobrać co tam chce, wtedy powinno być ok. Nawet jak dalej wgra się jakieś demo w co wątpię, to z tego nowego softu powinno już pójść z ispw.

Jak sugerowałem wcześniej, to zanim napisałem, poczytałem o błędzie 3194, nawet udostępniłem net z innych urządzeń gdyż router faktycznie stary

 

Błąd cały czas ten sam

 

Tak wiec zgodnie z ta sugestią pobieram i uaktualniam oprogramowanie na 13.6 tak jak mi wyskakiwało za każdym podłączeniem telefonu

 

Znów wiele godzin ściągania

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc, poświęcony czas i wielką wyrozumiałość

 

Oczywiście dam znać z dalszych etapów i mam nadzieję, podzielę się w tym temacie szczęśliwym zakończeniem :)


pozdrowienia z okolic Torunia


#42 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2020 - 11:58

Tylko to trochę dziwne, bo przecież podobno ściągnąłeś już 13.6. Może pobrałeś na nie swój model?


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#43 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 lipca 2020 - 12:09

Tylko to trochę dziwne, bo przecież podobno ściągnąłeś już 13.6. Może pobrałeś na nie swój model?

Wszedłem na stronę, która podawana była wcześniej w tym temacie, wszedłem w XR i pobrało mi na komputer plik o nazwie

 

iPhone11,8_13.0_17A577_Restore

 

Nie mogę go jednak wgrać przez iTunes do telefonu gdyż wyskakuje info z komunikatem i błędem 3194 - pisałem o tym wczoraj

 

Po podłączeniu kablem do laptopa i włączeniu iTunes za każdym razem jest prośba o zainstalowanie 13.6 co dziś rano właśnie postanowiłem zrobić

 

W naszym województwie Orange wczoraj miało jakieś problemy z siecią, jestem na pograniczu nadajników i mam szczęście mieszkać na wsi

 

Dziś po 2 godzinach pobierania i ściągnięciu 1GB wyskoczył błąd 9006, który może sugerować problemy z siecią, połączeniem itd. Faktycznie net zdechł, teraz już jest, ale wszystko chce ściągać od początku ...

 

Chyba poszukam kogoś co ma iTunes, normalny net i potrafi w tym gmerać :(


Użytkownik piotrulex edytował ten post 27 lipca 2020 - 12:10

pozdrowienia z okolic Torunia


#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2020 - 12:59

Ale czemu 13.0?

Twój plik powinien się nazywać iPhone11,8,iPhone12,1_13.6_17G68_Restore.ipsw.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#45 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 lipca 2020 - 13:40

13.0 jest nie podpisywany już i nie da się go aktywować pewnie stąd błąd. Pobrałeś zły soft.
  • piotrulex lubi to

iPhone 15 Pro


#46 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 lipca 2020 - 14:43

Ale czemu 13.0?

Twój plik powinien się nazywać iPhone11,8,iPhone12,1_13.6_17G68_Restore.ipsw.

W tym temacie pojawił się link, przez niego doszedłem do tego, jako dedykowane do XR

 

https://www.redmondp...phone-released/

 

i pobrało właśnie 13.0

 

Kurczę, przepraszam, prośba. Może ktoś z Was wstawić konkretnego linka skąd mogę pobrać to 13.6?


13.0 jest nie podpisywany już i nie da się go aktywować pewnie stąd błąd. Pobrałeś zły soft.

Również poproszę, to może jednak się uda ściągnąć dziś przed północą :(

 

Znalazłem to. może być?

 

https://ipsw.me/down...Phone12,1/17G68


Użytkownik piotrulex edytował ten post 27 lipca 2020 - 14:49

pozdrowienia z okolic Torunia


#47 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 lipca 2020 - 14:49

Tu masz wszystkie softy.
https://ipsw.me

Zły wybrałeś, nie do 11 tylko Xr chyba masz?

https://api.ipsw.me/...Phone11,8/17G68

Ten link powyżej jest poprawny.

Użytkownik Regiss edytował ten post 27 lipca 2020 - 14:56

  • piotrulex lubi to

iPhone 15 Pro


#48 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 lipca 2020 - 15:00

Tu masz wszystkie softy.
https://ipsw.me

Zły wybrałeś, nie do 11 tylko Xr chyba masz?

https://api.ipsw.me/...Phone11,8/17G68

Ten link powyżej jest poprawny.

A dałbym sobie rękę obciąć, że nazwa pobieranego pliku była dokładnie taka jak tu wklejał kolega :(

 

Dziękuję


pozdrowienia z okolic Torunia


#49 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lipca 2020 - 15:22

Ja tam bałbym się brać z jakichś dziwnych domen. Wpisanie 'iOS 13.6 ipsw download' w Google daje od razu strony linkujące do apple.com.

 

Edit: przepraszam, te linki rzeczywiście też finalnie kierują na apple.com, pobieraj śmiało.


  • piotrulex lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#50 piotrulex

piotrulex
  • 35 postów
  • SkądToruń

Napisano 27 lipca 2020 - 17:54

Panie i panowie, serdecznie dziękuję, jak mi pomogliście to pewnie już każdemu ten kaganek oświaty dacie radę zanieść. Z tego ostatniego linka plik został pobrany, udało się wgrać, zalogować na wcześniejsze konto z 5-ki i działa. Proszę jeszcze chwilę poczekać z zamknięciem tematu, dajmy córce kilka dni. Jeszcze raz dziękuję i do następnego :)


pozdrowienia z okolic Torunia





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych