Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja mailowa i foldery robocze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 21 lipca 2020 - 15:41

Witam,

 

ostatnio musiałem na nowo instalować system High Sierra i widzę, że coś co było "od zawsze" w aplikacji poczty, nie było standardowe i nie umiem ponownie tego ustawić.

 

Mianowicie, mam dwa konta pocztowe i tym samym dwie skrzynki odbiorcze, nadawcze itp. Natomiast, jakimś sposobem miałem 3 skrzynki robocze na wcześniejszej wersji systemu...

Za nic nie pamiętam, jak to było zrobione i zastanawiam się czy można to gdzieś sprawdzić?? Dysk ze starym systemem nadal mam (można go odczytywać, ale nie da się zbootowac z niego systemu -narzędzie naprawy dysku informuje ze nie da się go naprawić i sugeruje backup i ponowna instalacje). Szukałem na nim ustawień aplikacji mailowej w folderze Library, ale nie ma tam folderu Mail.

 

Jedyne czego się domyślam to to, że musiał to być jakiś lokalny folder, bo nie synchronizował się z iphonem. Albo teoretycznie mógł to być folder do jakiegoś innego konta, ale włączenie innych kont powoduje pojawienie się ich w odebranych itd. a tam miałem na pewno dwa konta...

 

Klos może coś poradzić??

 

Próbowałem odtworzyć taki stan rzeczy, tworząc dodatkowy folder roboczy na serwisie mailowym, ale wtedy nie jest to kolejny folder roboczy (no i wtedy byłby synchronizowany na każdym urządzeniu) tylko podfolder z którego otworzenie maila nie pozwala go edytować i wysłać...

 

W aplikacji mail, również próbowałem tworzyć nowe foldery i podpiąć je pod roboczy, ale widzę ze lokalnych folderów nie da się tam przenieść...

 

Zastanawiam się nawet nad przywróceniem backupu na stary dysk (teoretycznie po sformatowaniu go powinno przywrócić backup z time maschine który mam ze stycznia) żeby tylko to sprawdzić, ale nie wiem czy to później nie namiesza to z botowaniem tego nowego systemu, który, skoro już jest zainstalowany na świeżo, mam zamiar używać...



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2020 - 16:26

Co to są 'skrzynki robocze'?

'Folder' (hint: to jest katalog, a nie folder) Mail na 100% jest w ~/Library. Ty pewnie szukasz w /Library i tam go, całkiem słusznie, nie ma.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 22 lipca 2020 - 06:30

Co to są 'skrzynki robocze'?

'Folder' (hint: to jest katalog, a nie folder) Mail na 100% jest w ~/Library. Ty pewnie szukasz w /Library i tam go, całkiem słusznie, nie ma.

Dzięki! To już jakiś krok naprzód :) Znalazłem folder mail, ale znalezienie listy skrzynek nie jest takie proste jak myślałem i nigdzie niczego takiego nie widzę :/ Ktoś wie gdzie dokładnie je znajdę?? Na googlu wyszukuje praktycznie tylko poradniki o konfigurowaniu maila.

Tak jak jest skrzynka "Odbiorcza", tak samo jest skrzynka "Robocze" na większości serwerów pocztowych. Chodzi o skrzynkę, do której trafiają maile których nie wysłaliśmy tylko zapisaliśmy „w roboczych” właśnie. Ta skrzynka jako jedyna, pozwala otworzyć maila "w trybie edycji", dopisać cos do niego i wysłać.



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 09:28

Ach, Drafts. Nie wiedziałem, że to się tak śmiesznie nazywa.

A może miałeś to poprzednio zrobione w sekcji 'On my Mac' ('Na tym Macu' chyba po polsku)? Czy ona należała jednak do któregoś z kont? Bo jeśli nie, może pomoże, jak zrobisz o tak: https://imgur.com/a/7T0oGJ5


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 22 lipca 2020 - 09:48

Co to są 'skrzynki robocze'?

'Folder' (hint: to jest katalog, a nie folder) Mail na 100% jest w ~/Library. Ty pewnie szukasz w /Library i tam go, całkiem słusznie, nie ma.

 


U mnie się nazywa "Entwürfe" wiec nie wiem co śmieszniejsze ;)

 

Obecnie zrobiłem sobie podfolder, ale jak już pisałem, to nie to samo :/ Nie miałem tego na macu (na dole) ale w skrzynkach.

 

Na fotce, którą załączam, w folderze "Entwürfe" w miejscu czerwonej linii była trzecia skrzynka, ale tylko tam. W odbiorczej (i wszędzie indziej) były dwie, dlatego nie umiem skojarzyć jak było to zrobione.

https://imgur.com/a/rnDGYob



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 11:04

A sprawdziłeś to z mojego screena?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 22 lipca 2020 - 11:33

Tak. Wszystko co sie dodaje jako "lokalne", wskakuje poniżej czerwonej kreski na screenie: https://imgur.com/a/H2A9QM6



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 11:39

Genau, tak będzie. To nie mam pomysłu - tamto musiało należeć do któregoś konta, innej opcji nie ma.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Gregrin

Gregrin
  • 17 postów

Napisano 22 lipca 2020 - 11:53

PS. Stary folder Mail wkleiłem do obecnej wersji systemu (aktualnemu zmieniając nazwę) i kompletnie nic się nie zmieniło. 15GB maili parę minut ładowało do aplikacji i wszystko wyglądało identycznie jak na aktualnym mailu. Co ciekawe, gdy usunąłem stary folder Mail i aktualnemu ponownie zmieniłem nazwę na Mail, program pocztowy nie potrzebował praktycznie w ogóle czasu żeby załadować te maile…


Genau, tak będzie. To nie mam pomysłu - tamto musiało należeć do któregoś konta, innej opcji nie ma.

Tylko jak dodać samą skrzynkę roboczą nie dodając odbiorczej, nadawczej itp ??


Użytkownik Gregrin edytował ten post 22 lipca 2020 - 11:48


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 11:56

Tak mi jeszcze przychodzi do głowy, że kiedyś dało się mając zaznaczony jakiś folder mailowy (tak, w tym znaczeniu słowo 'folder' jest niestety poprawne) zrobić z menu Mailbox -> Use this mailbox for. Może tak miałeś coś z 'dołu' przeniesione na górę. Nie sprawdzę, bo mam tylko Big Sur, a tam jest trochę inaczej mail zrobiony i chyba w ogóle nie ma już tej opcji.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych