Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Mac jako drugi komputer do nagrywania pulpitu (szkoleń)?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KSI

KSI
  • 2 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 12:39

Witam wszystkich,

na wstępie dodam, że nigdy nie korzystałem z maca. Całe życie siedzę na windowsie. Ciekawość sprawia, że chciałbym wypróbować ten system.

 

Prawdopodobnie mac lepiej zoptymalizowany niż windows, lepiej sobie poradzi z moją potrzebą a co za tym idzie, uda mi się kupić laptop (iphone) w niższej cenie( :ph34r:), niż musiałbym na to przeznaczyć na sprzęt z Windows.

 

Oczywiście myślę o sprzęcie używanym w idealnym lub bardzo dobrym stanie wizualnym i całkowicie sprawnym technicznie poza ewentualnie zużytą baterią.

 

Poszukuję zatem sprzętu, który ogarnie nagrywanie tego co się dzieje na pulpicie/wyświetla w przeglądarce internetowej na pełnym ekranie, najlepiej full hd a minimum hd i da radę to w locie skompresować w locie do mp4 na tyle, że rozmiar pliku końcowego będzie satysfakcjonujący. Nie będzie go trzeba przerabiać dodatkowymi programami do konwersji, które nie pogorszą jakości a zmniejszą rozmiar pliku z nagraniem.

 

Jakie sprzętu powinienem wg Was szukać? Dodam, że na windowsie z wykorzystaniem programu Action od firmy Mirillis, czy innego, na procesorze mobilnym i5/i7 intel z HD4000, były problemy. Natomiast na procesorze desktopowym intel xeon z HD4000 (wyższe taktowanie), dało już radę zrobić płynne nagranie, że dźwięk i obraz nie rozjeżdżały się, choć z tego co pamiętam, plik z nagraniem ważył za dużo w stosunku do tego, co mogę osiągnąć przy takich samym ustawieniach na wydajniejszym sprzęcie np. AMD Ryzen. Próbowałem zrobić coś takiego na iPhone SE i o dziwo, dał radę nagrać ale już odtwarzając nagranie w Windowsie, obraz rozjechał się z dźwiękiem i dodatkowo iPhone domyślnie nagrał obraz w pionie, pomimo że obraz był ustawiony poziomo.

 

Zatem jakiego sprzętu szukać?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lipca 2020 - 13:26

co za tym idzie, uda mi się kupić laptop (iphone) w niższej cenie( :ph34r:), niż musiałbym na to przeznaczyć na sprzęt z Windows.

 

Yyy... co?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 KSI

KSI
  • 2 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 13:43

iphone jeśli by to ogarnął ale z nastawieniem na maca






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych