Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zainstalować High Sierra za pomocą pendrive'a na nowym dysku SSD?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Naysayer

Naysayer
  • 13 postów

Napisano 05 lipca 2020 - 15:17

Witam. Posiadam MacBooka Pro late 2011 z i7 2720QM na pokładzie. Najwyżej wspierany system to High Sierra. Ten system również działa na moim dysku HDD. Problem polega na tym, że nie mogę zainstalować innego systemu na tym dysku SSD innego niż Snow Leopard. Z poziomu systemu nie mogę nawet zrobić formata dysku na APFS/GUID. Niby GUID jest, ale żaden inny system nie chce się zainstalować na tym dysku SSD czy to za pomocą pendrive'a czy instalki z poziomu systemu..  Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak mogę zainstalować na świeżo na dysku SSD system High Sierra za pomocą pendrive'a? Robiłem różnymi sposobami. Z Windowsa za pomocą TransMac, z Maca za pomocą createinstallmedia w Terminalu. Jak udało się stworzyć inastalkę na Pendrivie to później komputer tego pendrive'a nie widział przy próbie wyboru dysku.. HDD działa, SSD nie ma szans. Jedynie Mojave poszło za pomocą patchera dosdude1, ale mulił strasznie na SSD..



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 05 lipca 2020 - 20:40

Ponieważ opis jest nieścisły, poproszę o doprecyzowanie:

– czy dyski HDD i SSD są wewnątrz sprzętu, czy SSD jest na razie podłączany przez USB?

– czy instalator (High Sierra).app został uzyskany z oficjalnych źródeł?

– co po podpięciu instalacyjnego pendrive'a utworzonego z pomocą binarki 'createinstallmedia' (tych od TransMac nie można liczyć, ogólnie znana jest ich niestabilność) pokazuje diskutil list?

– co pokazuje ta sama komenda przy podłączeniu wymienionego SSD, jeżeli nie jest on wewnątrz i podpięty pod SATA?

 

Dodatkowo w kwestii formalnej: dosdude1 to niesamowicie sympatyczny człowiek oraz profesjonalny w tym, co robi, jednak uprzedzę fakty: gdyby OS postawiony za pomocą jego oprogramowania spowodował u Ciebie jakieś nieprawidłowości w działaniu sprzętu, nie zwracaj się, proszę, o pomoc do tego forum; według ustalonych dawno temu zasad, nie wspieramy tego, czego Apple oficjalnie nie wspiera. Z góry dziękuję za tych zasad uszanowanie.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych