Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja ad hoc wybranych rzeczy, np. jedynie notatek.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 30 czerwca 2020 - 20:05

W związku z trudnościami z czytaniem, ktore wystąpiły u pewnego osobnika przy poprzednim poście, spróbuję raz jeszcze.

 

Dzień dobry.

Jest to mój pierwszy (a nawet drugi) post tutaj, więc pozwolę sobie przywitać się ze wszystkimi.

 

Problem: nie synchronizowałem iPhone z iCloud przez kilka miesięcy, w czasie których nazbierało się tysiąc zdjęć i filmów.

Nadal nie zamierzam tych materiałów synchronizować (jestem w innej części świata, z limitowaną ilością transferu danych), ale chciałbym zsynchronizować jedynie notatki.

Czy istnieje taka możliwość i jak to zrobić?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2020 - 20:14

To akurat nie problem. Wystarczy w ustawieniach Zdjęć odznaczyć opcję danych komórkowych. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 30 czerwca 2020 - 20:37

O, dzieki - o tym nie pomyślałem!



#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2020 - 20:41

Powiem więcej: jeżeli cały czas przebywasz w zasięgu ograniczonego transferu danych komórkowych i chcesz mieć tylko Notataki zsynchronizowane, sugeruję dwie rzeczy:

– przejrzeć Ustawienia -> Sieć komórkowa -> Dane sieci kom.: i tam odznaczyć, cokolwiek niekonieczne, zachowując Notatki, oczywiście;

– wejść do 'Twoje Apple ID' (pierwsza pozycja w Ustawieniach) -> iCloud -> tu odznaczyć wszystko poza interesującymi Cię Notatkami.

 

PS. Ponadto kolejna sugestia: to Ty przychodzisz tutaj po pomoc, a nie inni Ci się z nią narzucają, zatem pejoratywne określanie współforumowicza "osobnikiem", powiązane z dotakowymi potwarzami (i naprawdę nieważne, że akurat, jak w tym wypadku, jest to moderator) nie należy chyba do najuprzejmiejszych, nie sądzisz? Rozważ to, proszę.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 30 czerwca 2020 - 21:26

Dzięki za poradę.

 

Na szczęscie bywam w normalnych warunkach również.

Dla mnie, sensownym byłoby po prostu wyłaczyć synchro zdjęć, zrobić to, co potrzeba, po czym to włączyć z powrotem - ale rozumiem, ze po Applowsku musi być lekko trudniej ;)

 

ps. rozważę, choć problem jest dużo bardziej złożony, niż wygląda :)



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2020 - 21:46

A czemu niby nie możesz wyłączyć 'synchro' zdjęć?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 01 lipca 2020 - 12:33

Gdyż dostaję info, że pewne rzeczy zostaną usunięte, a mi jest mocno nie po drodze z logiką Apple, więc wolę dmuchać na zimne :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych