Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Monitor do MacBook Pro late 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 FakeKonto

FakeKonto
  • 8 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 08:31

Poszukuję monitora zewnetrznego do MBP (late 2017) - używany głównie do pracy biurowej tj. Excel + Safari. Myślałem nad jakimś LG 27" 4K tylko nurtuje mnie kwestia natywnej rozdzielczości... Czytałem jakieś blogi i niektórzy polecali jednak qhd zamiast 4k itp. (nie znam się kompletnie). ponoć "skalowanie" obciąża macbook'a itp. ? (nie znam się..) 

Zakupu chciałbym dokonać jeszcze dziś więc będę wdzięczny za pomoc :) 

- Filip. 

#2 shaqui

shaqui
  • 585 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 czerwca 2020 - 09:24

Ja do podobnej pracy co piszesz kupiłem sobie https://www.x-kom.pl...50-b-hdr10.html - LG 34WL750 montowany na Vesie - rozdzielczość 3440x1440. Fajnie wygląda, podłączyłem do Macbooka pro 13 late 2017 przez kable usb-c - display port. Dobrze wygląda i w zupełności wystarcza do pracy biurowej! Polecam.

"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Pro 13, SSD250 gb, 2017 |  iP X - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG

#3 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 321 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 09:55

Mam LG 4K skalowanego do qhd i nic nie obciąża, polecam z czystym sumieniem.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

#4 FakeKonto

FakeKonto
  • 8 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 10:05

Ja do podobnej pracy co piszesz kupiłem sobie https://www.x-kom.pl/p/524401-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-34wl750-b-hdr10.html - LG 34WL750 montowany na Vesie - rozdzielczość 3440x1440. Fajnie wygląda, podłączyłem do Macbooka pro 13 late 2017 przez kable usb-c - display port. Dobrze wygląda i w zupełności wystarcza do pracy biurowej! Polecam.

Dzięki, wydaje się odpowiedni i niedrogi ale brak USB-C trochę boli...

Mam LG 4K skalowanego do qhd i nic nie obciąża, polecam z czystym sumieniem.

A który konkretnie model posiadasz? - może się zainspiruję 

#5 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 321 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 10:10

https://www.x-kom.pl...0-w-4k-hdr.html - o ten.

---

#6 shaqui

shaqui
  • 585 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 czerwca 2020 - 11:02

Dzięki, wydaje się odpowiedni i niedrogi ale brak USB-C trochę boli...

A który konkretnie model posiadasz? - może się zainspiruję 

Myślę, że brak ewentualnego USB-c w monitorze można właśnie obejść kabelkiem USB-C - display port, przez który również przepuszcza dźwięk do monitora, do którego możesz podłączyć słuchawki - ale to jakaś dziwna kombinacja jest. Zdjęcie a raczej link do zdjęcia jak on wygląda u mnie na biurku: https://www.icloud.c...WRH-6S0mw5sSvzw

I tu masz jeszcze link do kabla, który kupiłem w X-Komie również jako kabel usb-c - display port aby było 60hz. https://www.x-kom.pl...yport-18-m.html

"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Pro 13, SSD250 gb, 2017 |  iP X - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG

#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 384 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 11:32

Ale już zasilania takim kabelkiem nie załatwisz, więc zamiast zasilać komputer z monitora, musisz dodatkowo podłączać zasilacz, zajmując przy okazji kolejne gniazdo.

#8 shaqui

shaqui
  • 585 postów
  • SkądGdynia

Napisano 30 czerwca 2020 - 11:57

Ale już zasilania takim kabelkiem nie załatwisz, więc zamiast zasilać komputer z monitora, musisz dodatkowo podłączać zasilacz, zajmując przy okazji kolejne gniazdo.

No niestety tak. Ja i tak potrzebuję więcej portów i mam podłączony hub GC. Oczywiście dążymy do minimalnej liczby kabli itp. Jest to również oczywista przeszkoda. Dlatego myślę, trzeba spojrzeć co jest wygodne i jak będziemy używać setapu.

#9 pepe32

pepe32
  • 19 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 22:02

poco skalowanie?? normalnie działa w 4K w filmach trochę "wiatraki" słychać ale tylko z dolby vision "normalne" 4k z HDR10+ jest OK

(na MacBook Pro 16 2019 i asusie ucx-k)  

#10 kalvin

kalvin
  • 767 postów
  • SkądDE

Napisano 02 lipca 2020 - 10:47

Polecam LG Utra Fine 4k 4069 x 2304 , 21,5" MacBook Air 2020 działa idealnie bez żadnych problemów. 

  MacBook Air 2020    LG Ultrafine 4k     iPhone XS    HomePod    Apple TV 4k   

#11 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 321 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 10:59

'Po co' (tak, tam powinna być spacja) skalowanie? Po to, że interfejs w prawdziwym 4K jest strasznie maleńki i nie da się robić nic.

---

#12 Mnieteq

Mnieteq
  • 29 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 14:43

Ja osobiście polecam NEC EA271U. Porządny monitor dla kogoś pracującego po kilka, kilkanaście godzin dziennie. Jedyny słuszny wybór a porządnie skalibrowany posłuźy jako monitor "fotograficzny" półprofesjonalny.

#13 kalvin

kalvin
  • 767 postów
  • SkądDE

Napisano 04 lipca 2020 - 08:31

'Po co' (tak, tam powinna być spacja) skalowanie? Po to, że interfejs w prawdziwym 4K jest strasznie maleńki i nie da się robić nic.

Chyba nigdy nie pracowałeś na prawdziwym 4k ? Tutaj wszystko jest widoczne i to naprawdę dobrze. 

  MacBook Air 2020    LG Ultrafine 4k     iPhone XS    HomePod    Apple TV 4k   

#14 ftpd

ftpd

Nie.

• 20 321 postów

Napisano 04 lipca 2020 - 10:09

Nie wiem, jakie 'nieprawdziwe' 4K miałbym mieć w swoim UL850.

Jak w System Preferences -> Display -> Scaled ustawię to 'najbardziej po prawej', czyli właśnie 4k, to jest zdecydowanie za małe.

---

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych