Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad nie wykrywa Focusrite iTrack Solo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Jamie Shifter

Jamie Shifter
  • 1 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 20:34

Witam, 

iPad mini 2, IOS 12.4.7

 

Jakiś czas temu kupiłem interfejs audio dedykowany do iPada(Focusrite iTrack Solo), przez kilka miesięcy działał bez zarzutów, normalnie był wykrywany przez iPada i wszystko śmigało. Przestał działać jakoś miesiąc temu, odesłałem iTracka na serwis gwarancyjny, przyszedł z powrotem dzisiaj, gwarancja rozpatrzona pomyślnie z komentarzem, że wszystko działa jak należy.

 

Faktycznie po podłączeniu do PC przez USB A-B działa bez zarzutu(aczkolwiek konieczna była reinstalacja sterowników), niestety iPad przestał go widzieć. Sugerowane na stronie Focusrite połączenie to Device Link, z takiego też korzystam.

 

Żeby być fair, zdarzyło mi się raz czy dwa korzystać z adaptera dla akcesoriów do iPada, iTrack Solo potrzebuje dodatkowego zasilania, dlatego podłączałem go do adaptera podłączonego do ładowarki(też wcześniej działało).

 

Teraz sytuacja jest o tyle ciekawa, że w konfiguracji z adapterem owszem iTrack Solo jest wykrywany przez iPada i na zablokowanym ekranie widnieje wiadomość: "This accessory requires too much power". Pytanie następujące - czy coś się zmieniło w ostatnich aktualizacjach co uniemożliwiałoby korzystanie z akcesoriów w ten sposób? Pobór prądu przez samego iPada, albo coś w tym stylu?

 

Proszę pokornie szanownych kolegów o jakieś rady, przełączanie w każdej możliwej konfiguracji już testowałem, hard reset też. W standardowej konfiguracji, gdy iTrack Solo jest zasilany oddzielnie przez USB i podłączony Device Linkiem do iPada wiem tylko tyle, że sam interfejs działa, bowiem po wciśnięciu boosta +48V zapala się dioda sygnalizująca tę operację, iPad jednak go nie wykrywa. Może to też kwestia sterowników?

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych