Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wyrzucanie wątków po udzieleniu odpowiedzi - po co?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2020 - 14:36

Chciałbym się zapytać, jaki jest cel wyrzucania do kosza wątków, w których na zadane przez autora pytanie została udzielona wyczerpująca odpowiedź. Taki przykład z ostatnich dni - użytkownik szukał jakiejś gry na Maca. Odpowiedziano mu, pobrał i potwierdził, że działa.

 

Jaka jest korzyść z przeniesienia takiego wątku do kosza? Przecież za jakiś czas ktoś być może znowu będzie szukał odpowiedzi na takie samo pytanie, ale wyszukiwarka mu nie pomoże, bo odpowiedź poszła do piachu. I będzie musiał zakładać na nowo identyczny wątek, a ktoś inny będzie musiał na to samo pytanie po raz n-ty odpowiadać. Albo i nie odpowie, bo akurat nie będzie w pobliżu.

 

To jest dla moderatora dodatkowa, być może niezbyt pracochłonna, ale jednak czynność, a jej użyteczność wydaje się ujemna. Przecież jeśli pytanie zostało wyjaśnione, to wątek sam zniknie z pierwszych stron, nie będzie nikomu przeszkadzał, ale w razie potrzeby da się go wyszukać.

 

Więc pytam - po co?

 

A skoro ten dział nazywa się „Propozycje zmian”, moja propozycja jest taka, żeby dać takim wątkom umrzeć śmiercią naturalną, zamiast dokonywać zbędnej eutanazji.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 czerwca 2020 - 14:38

  • MC_ lubi to

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2020 - 16:41

Masz linka? Bo _chyba_ to po prostu mój błąd - chciałem zrobić 'Lock', a z przyzwyczajenia mi się wywaliło do kosza ;-) Kajam się i chętnie przywrócę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2020 - 18:33

Może to był Lock a nie Kosz, nie pamietam i nie chce mi się szukać, ale to ma mniejsze znaczenie. Nie widzę korzyści z blokowania takich wątków. Słowo klucz mojej propozycji to „smierć naturalna”.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 czerwca 2020 - 18:33


#4 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 26 czerwca 2020 - 20:00

Można ewentualnie edytować nazwę tematu i dodać tag "[ROZWIĄZANY]".


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#5 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 czerwca 2020 - 21:00

chyba chodziło o Twierdzę na MacOS


Fallout ...war, war never changes...

#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2020 - 21:14

chyba chodziło o Twierdzę na MacOS

chyba tak, ale to w sumie bez znaczenia. To był tylko przykład. Takich zamykanych wątków jest tutaj więcej.

#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lipca 2020 - 11:53

Nowy przykład: https://myapple.pl/f...ej-z-sieci-rtv/

 

Po co zamykać taki wątek? Co jeśli autor będzie miał jakieś dodatkowe pytanie, np. jak wgrać taki soft. Będzie musiał zakładać nowy wątek, mimo, że to będzie naturalny ciąg dalszy tej samej dyskusji.
 

Zanim zamkniecie z automatu kolejny wątek, zastanówcie się przez chwilę, czy będzie z tego jakakolwiek korzyść. Pytanie „po co, w jakim celu?” powinno być kluczowe przy każdej interwencji moderatorskiej.



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lipca 2020 - 15:14

Znów piszesz o locku w wątku zatytułowanym 'wyrzucanie'. Zawsze można otworzyć.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lipca 2020 - 15:49

Nazwy wątku już nie zmienię. Nie mam takich uprawnień. Wiem, ze można otworzyć, ale po co zamykać? Pytam się o korzyść dla forum/modów/autora/użytkowników/kogokolwiek. Przecież to nikomu niepotrzebna robota i komplikowanie. Często powtarzacie, ze nie ma rąk do pracy, że duże forum, a sami sobie dokładacie roboty.

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lipca 2020 - 15:52

Na przykład bo potem ludzie odpisują w wątku z 2017 roku 'a u mnie ten sposób nie działa', kiedy 'sposób' w międzyczasie zmienił się trzykrotnie. To dla mnie akurat główny powód zamykania.
Zresztą 'jak wgrać soft' to już nie jest pisanie na temat w wątku 'czy kupić powystawówkę' i było wałkowane milion razy wszędzie ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych