Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 4 i HARMAN/KARDON AVR255 nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 czerwca 2020 - 15:53

Jak w temacie. Ustawienia na HK są OK (sprawdziłem 100 razy). Podłączenie również (odpowiednie HDMI).

Pytanie jest takie czy istnieje możliwość, że HK jest za stary i nie współpracuje z Apple TV 4?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2020 - 18:00

Może tak być. Nie wiem, o co do końca chodzi (jak objawia się to niedziałanie).
HK obsługuje HDMI w wersji 1.3a, a ATV ma 2.0. Taki pierwszy przykład z cyklu „co może pojąć nie tak”. Ale musisz więcej napisać o swoim setupie.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 25 czerwca 2020 - 18:27

cześć, podłączając bezpośrednio do telewizora  Apple TV 4 działa normalnie (prawidłowo jest dźwięk i obraz), ale jak podpinam pod amplituner np. pod HDMI2 (sprawdzałem wszystkie 1,2 i 3) to nie ma obrazu i dźwięku. Chciałem po prostu puścić dźwięk i obraz z Apple TV4 przez amplituner.

Ustawienie wejść w amplitunerze są prawidłowo ustawione. Myślę że może amplituner jest ze stary. Czy tak może być?

Wcześniej miałem Apple TV3 i działało. Czy Apple TV3 miało złącze HDMI 1.3, a TV 4 ma 2.0?



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2020 - 21:55

1. Dla ścisłości: czy masz na myśli Apple TV z tvOS 1080p czy 4K? To pierwsze akurat miało starsze HDMI 1.4. 

2. Jaki telewizor jest na końcu zestawu? 

3. Biorąc pod uwagę, że amplituner został wypuszczony 12 lat temu, to jest spora szansa, że nie uda się połączyć poprawnie. Może to wynikać z niewspierania jakiegoś kilkuliterowego skrótowca, odrobinę niestandardowej implementacji standardu HDMI, może HDCP się gryzie… Tu musiałby się ktoś mądrzejszy wypowiedzieć. Na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze napisać na jakimś forum A/V. Moim zdaniem możesz mieć tam większe szanse na uzyskanie konstruktywnej odpowiedzi.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 27 czerwca 2020 - 10:46

Tam man na myśli Apple TV 1080p, celowo nie kupowałem 4K ponieważ nie mam odpowiedniego odbiornika (telewizora).

Telewizor to Sharp Aquos 46", barrrrdzo stary, ale mimo wszystko działa z Apple TV tvOS 1080p, a amplituner nie.

Wszystko wskazuje, że mój amplituner nie obsługuje tego standardu HDMI. Ehhhhhh no cóż trzeba będzie wymienić amplituner :-(



#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 27 czerwca 2020 - 11:40

ATV jeśli się nie mylę, można ustawić na różne tryby wyjścia ręcznie. Często problem z HDMI wynika z błędów sygnalizacji EDID, która przekazuje info o wspieranych trybach. Proponuje podłączyć do TV, ustawić wyjście na coś oczywistego (1080i50 RGB) i zobaczyć czy zadziała przez amplituner. Może być, że TV wspiera tryby, których Amplituner nie obsługuje z uwagi na pasmo (np. 1080p60). Rozumiem, że wyeliminowałeś kable, uszkodzone gniazdo w amplitunerze i oczywiście włączenie wyjścia.


  • winmaciek lubi to

#7 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 27 czerwca 2020 - 15:07

Witam, jakiś czas temu miałem H/K 255, nie chciał dobrze współpracować z hdmi, więc podłącz atv po hdmi do sharpa, a od sharpa sygnał audio w zależności jakie ma wyjscie cyfrowe lub analogowe do H/K, jest to jakieś rozwiązanie....255 nieźle brzmi.



#8 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 28 czerwca 2020 - 16:01

Oczywiście wyeliminowałem uszkodzenie HDMI, kabla, itp. 

Chyba spróbuję tak jak kolega podpowiada podłączyć Apple TV do telewizora, a z telewizora puścić sygnał do amplitunera. Innej opcji jak na razie nie widzę.

Próbowałem wszystkich ustawień w Apple TV - zszedłem nawet do 480, ale to nic nie dało. Jutro spróbuję połączyć optycznym zobaczymy czy zadziała.


Użytkownik Pabloss edytował ten post 28 czerwca 2020 - 16:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych